Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon megbocsátja isten?

Tudatlanka13 kérdése:

Vajon megbocsátja isten?

Figyelt kérdés
Kicsi koromban kb 6-7 évesen (most 21 vagyok) volt akváriumunk és én abba mindig belegyúltam. És egyszer egy kis halat az akváriumban lévő izébe (amivel a vizet tisztítják vagy nem tudom) beletoltam és szegény meghalt. Arra nem emlékszek, hogy véletlen volt-e vagy csak buta voltam, de most folyton ezen parázok, hogy megbocsátja-e isten és a mennyországba kerülök-e.
2018. aug. 22. 22:27
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Biztosan megbocsált, hisz csak kicsi vóltál.
2018. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Isten sok mindent megbocsát, de a hülyeséghez nem tudom miként áll hozzá.
2018. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Isten mindent megbocsát. Még a legkegyetlenebb gyilkosoknak is. Persze, ha van bűnbánat. "De ha elismerjük bűneinket, akkor megtapasztaljuk, hogy Isten hűséges és igazságos: megbocsátja bűneinket, és teljesen megtisztít minden gonoszságtól." I János 1:9
2018. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
#3 - Tehat akkor nem igazsagos. Legalabbis annak a Janosnak az Istene nem az.
2018. aug. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Persze hogy megbocsát.Ezt teszi nap mint nap.Bár fogalmazni megtanulhattál volna.
2018. aug. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Isten mindenkinek megbocsát aki őszintén megbánja a bűneit. Itt az őszintén van a hangsúly, azon amikor valaki feismeri, hogy milyen tisztátalan és elveszett és mennyire nyomorult Isten segítsége és szeretete nélkül. Vagyis az örök élethez nem lesz elég egy halkan elmondott "bocsáss meg" vagy "Istenem segíts". Ettől azért egy kicsit többet vár el tőlünk a Teremtőnk. Gondolkodásunk megváltoztatását, életünk átalakítását és Jézus Krisztus által adott kegyelem elfogadását. Aki itt a Földön nincs közösségben Istennel, az a halála után sem lesz, itt kell eldöntened, hogy hol szeretnéd eldönteni az örökkévalóságot. Ha a mennyországban, akkor keresd Istent, ha a pokoklban akkor nincs semmi dolgod, élj úgy ahogy akarsz.
2018. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Isten sok mindent megbocsájt... de a bűnös lelkek először Luciferhez kerülnek... Ő nem válogat, nem kegyes és nem érdekli a bűnbánatod... gyermek voltál, még tudatlan és elmondásod szerint véletlen baleset volt, mert figyelmetlen voltál és nem szándékosan kegyetlen szándékkal passzíroztad a halat a biztos halálba... Amúgy nem gond, ha állatot ölsz, de azt ne élvezetből tedd, hanem azért, hogy az élet körforgásává váljon, azaz ha megölsz egy állatot, fogyaszd el a húsát...
2018. aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%

Ha majd megismered az Istent, akkor tudni fogod, hogy miért haragszik és miért nem. Sose parázz, bízz Isten ígéreteiben!


"#3 - Tehat akkor nem igazsagos. Legalabbis annak a Janosnak az Istene nem az."

Azért ha kijelentünk valamit, illene indokolni is ... Ha a büntetés elmaradására gondolsz, akkor az is megvolt, mert Jézus kapta helyettünk. A bűnért valakinek a vérével kell fizetnie. Annak a Jánosnak az Istene igazságos, következetes és kegyelmes, hála Neki ezért

2018. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#4 torz felfogasod van az igazsagosagrol
2018. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

#8

Ezt írja a Biblia... mert Jézus feloldozást kért az Atyától az emberek bűneiért... De vajon az Atya megbocsájtotta-e az emberek bűneit?! Nem válaszolt az Atya erre a kérésre... Ha a Te fiadat keresztre feszítik, Te megbocsájtanál, minden gyilkosnak és gaztevőnek, csak úgy random, mert jajj szánom-bánom?! Én ugyan nem tennék ilyet... És Isten sosem volt ilyen téren kegyes az emberiséggel szemben... Ő nem az a jó fej fajta... Jézus olyan volt amilyen... De az "Atya" sokkal szigorúbb... Mindig is szigorúbb volt...

2018. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!