Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a "keresztény harcos"?...

Mi az a "keresztény harcos"? Mit jelent és kell-e félni tőle? Olyasmi, mint a dzsihadista?

Figyelt kérdés
Segítsetek ki légy szíves, mit jelent az, hogy valaki keresztény harcosnak nevezi magát! A bátyám definiálta így magát és kezdek tartani tőle, ugyanis én nem járok templomba és nem érdekel a vallás, ő viszont rendszeresen nevelő célzatú pofonnal fenyegetőzik ezért!

2018. aug. 23. 23:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak poénból vagy divatból nevezi úgy magát.Nem olyan mint egy dzsihadista biztosan
2018. aug. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Ilyeneket szokott mondani, hogy a mostani pápa a szabadkőművesek markában van, meg hogy keresztesháborút kellene indítani! Szerinte a kereszténység felhígult és túlságosan toleráns! Azt is mondta, hogy a modernitás valamiféle szitokszó a szemében, valamint elutasítja a liberalizmust, amiről szerintem azt sem tudja, micsoda!
2018. aug. 23. 23:33
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Vannak olyanok, hogy Krisztus katonái, de ők nem fegyverrel harcolnak, hanem az Evangélium hirdetésével világszerte, imádsággal és böjttel. A bátyád nagyon el van tévedve.
2018. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%

A "keresztény harcosok" a rózsafüzér morzsolgatása közben duruzsolt imákkal harcolnak... :D

A keresztesháború esetében sem a papok vívták meg a háborúkat, hanem a kereszténységben elvakult hívek és szedett-vedett zsoldos seregük... A magasabb szent cél érdekében... végül is lehet úgy is nevezni őket, hogy terroristák voltak... Az erőszakkal hirdették és kereték Isten országát... A templomosok visszatérve új ismereteket is szereztek... Bár jelenleg újraélesztették a templomos hitet és vallást indítottak hagyományőrzési szempontok alapján, de a valódi templomosok leszármazottjai, titkos társaságokba kényszerültek... Elméletileg nem is lehettek leszármazottjaik, mert eredetileg cölibátust fogadtak. De legyünk őszinték, azok a katonák akik barbár módon lerohannak egy országot, nem erőszakolnak kényükre kedvükre nőket? Dehogynem... Na mindegy... Nem ez a lényeg... Valójában amikor bevonultak Jeruzsálem területére, keresték a Jézus emlékeire utaló történelmi emlékeket és bizonyítékokat, de nem találtak semmit, mert az ott élők még csak azt sem tudták, hogy ki az a Jézus. és üres kézzel tértek vissza Rómába, ahol ezzel kapcsolatos kudarcuk miatt, titoktartást fogadtak...

2018. aug. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
33%

A szövegére figyelj, és mindent megértesz:


https://www.youtube.com/watch?v=-wzjQxrJENM

2018. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
12%

5+


Máté 10-


16.

Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok.

17.

De óvakodjatok az emberektől; mert törvényszékekre adnak titeket és az ő gyülekezeteikben megostoroznak titeket;

18.

És helytartók és királyok elé visznek titeket érettem, bizonyságul ő magoknak és a pogányoknak.

19.

De mikor átadnak titeket, ne aggodalmaskodjatok, mi módon vagy mit szóljatok; mert megadatik néktek abban az órában, mit mondjatok.

20.

Mert nem ti vagytok, a kik szóltok, hanem a ti Atyátoknak Lelke az, a ki szól ti bennetek.

21.

Halálra adja pedig testvér testvérét, atya gyermekét; támadnak magzatok szüleik ellen, és megöletik őket.

22.

És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megáll, az megtartatik.

23.

Mikor pedig abban a városban üldöznek titeket, szaladjatok a másikba. Mert bizony mondom néktek: be sem járjátok Izráel városait, míg az embernek Fia eljövend.

24.

Nem fölebbvaló a tanítvány a tanítónál, sem a szolga az ő uránál.

25.

Elég a tanítványnak, ha olyan mint a mestere, és a szolga mint az ő Ura. Ha a házigazdát Belzebubnak hívták, mennyivel inkább az ő házanépét?!

26.

Azért ne féljetek tőlök. Mert nincs oly rejtett dolog, a mi napfényre ne jőne; és oly titok, a mi ki ne tudódnék.

27.

A mit néktek a sötétben mondok, a világosságban mondjátok; és a mit fülbe súgva hallotok, a háztetőkről hirdessétek.

28.

És ne féljetek azoktól, a kik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, a ki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

29.

Nemde, két verebecskét meg lehet venni egy kis fillérért? És egy sem esik azok közül a földre a ti Atyátok akarata nélkül!

30.

Néktek pedig még a fejetek hajszálai is mind számon vannak.

31.

Ne féljetek azért; ti sok verebecskénél drágábbak vagytok.

32.

Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt;

33.

A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.

34.

Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.

35.

Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;

36.

És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.

37.

A ki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és a ki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.

38.

És a ki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám.

39.

A ki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és a ki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.

40.

A ki titeket befogad, engem fogad be; és a ki engem befogad, azt fogadja be, a ki engem küldött.

41.

A ki befogadja a prófétát próféta nevében, prófétának jutalmát veszi; és a ki befogadja az igazat igaznak nevében, igaznak jutalmát veszi;

42.

És a ki inni ád egynek e kicsinyek közül, csak egy pohár hideg vizet tanítvány nevében, bizony mondom néktek, el nem vesztheti jutalmát

2018. aug. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%
Sok éves teológiai, kultúrtörténeti és politikatudományi tanulmányaim alapján megállapíthatom, hogy a bátyád egy idióta.
2018. aug. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt mondta, hogy keresztény harcosként joga lenne megütni nevelési célzattal, és ez nem is lenne bűn, hanem egy jó cselekedet. Igyekszem majd kerülni őt, mert itt megerősítést kaptam, hogy nem normális.
2018. aug. 24. 13:34
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Bár szerintem kamu kérdés, de azért az utolsó kommentre reagálok, ha esetleg mégsem...

NINCS joga megütni. És SEMMIVEL nem fogja tudni alátámasztani ennek az ellenkezőjét, ha rákérdezel, hogy milyen alapon gondolja így. Nem írtad, hogy milyen templomba jár, de tudomásom szerint egyikben sem mondanak a papok ekkora marhaságokat - ha pedig valamelyik mégis, az nem normális. A Bibliában sincs semmi ilyen jellegű "felszólítás" vagy akár csak "engedély" sem.

2018. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha megüti a bal orcád, tartsd oda a jobbod is... állítólag úgy szokás... de én visszakézből akkorát ütnék, hogy 3 hétig kezelnék az intenzíven...
2018. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!