Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerjem Isten segitseget...

Hogyan kerjem Isten segitseget egy dontes meghozatalaban?

Figyelt kérdés
Volt mar valaki aki segitseget kert ilyen teren es Isten segitet valamilyen modon?
2018. aug. 24. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Mindig segít, akármit csinálsz, ha sokat gondolsz valamire pozitívan, akkor előbb-utóbb abba az irányba terel. Csak kérni kell és előbb-utóbb megadja.
2018. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Te önmagadban sehogy. Kell melléd segítő, olyan Isten által felkent ember, aki valóban Istennel van szövetségbe.


*Volt mar valaki aki segitseget kert ilyen teren es Isten segitet valamilyen modon?


igen

2018. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2+ Azt tudnod kell, hogy ha megtéretlen személy vagy el sem jut a kérésed Isten elé. Ezzel tisztában kell hogy legyél.


Az ószövetségben a próféták voltak a felkent emberek, Ujszövben meg az apostolok akiket Jézus felkent.

De mindig volt Istennek embere, sosem a világból. Mert ahhoz, hogy elérjen hozzá az imád, büntelen kéne, hogy legyél. De ilyen egyetlen ember volt a világ fennállása óta: Jézus. Jézus Krisztus viszont ismeri az övéit.

2018. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

3+


2Tim 2,19

Mindazáltal megáll az Istennek erős fundamentoma, melynek pecséte ez: Ismeri az Úr az övéit; és: Álljon el a hamisságtól minden, a ki Krisztus nevét vallja.

2018. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 pelgrim ***** válasza:
71%

Az első válasz a helyes, de ahhoz, hogy a segítség elérhesse éber tudatodat, elmédet le kell csendesítened, légy akkor nagyon figyelmes, mi megy végbe benned.


Volt ilyen tapasztalatom, ez ihlet kérésre. Mi általában annyira el vagyunk foglalva ügyes-bajos dolgainkkal, hogy az információ, amire éppen szükségünk van csak ritkán éri el éber tudatunkat, pedig az isteni forrásból minden ismeret folyton árad felénk. Az első válaszoló jól látja pozitívan, bizalommal, és gyakran kell gondolni a kért segítsége, Isten már keze alá vette az ügyet és hamarosan megkapod a kért segítséget.

Az ihlet egy gyengéd illanó tünemény egy elfogulatlan, 'felhőtlen' elmével és figyelemmel de feszültség nélkül kell várni a választ. Figyelemre azért van szükség, nehogy az információ elillanjon mielőtt tudatunkba rögzítettük, a felhőtlen lelkiállapot pedig azért szükséges, hogy ne módosítsuk, ne torzítsuk az így megszerzett információt. A válasz sokféle módon jöhet, én általában érzem a dolgok igazságát, helyességét, méltányosságát, vagy éppen e dolgok hiányát lehet ez néha nagyon halvány, de néha sziklaszilárd is.

2018. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyszer kértem tőle "útmutatást"

Az volt a válasza, hogy azt csinálsz amit akarsz, ez eddig is így volt...

2018. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:

Szia


A Biblia az útmutató az élethez. Ha ismered Isten nézetét azzal a döntéseddel kapcsolatban, amit kérni szeretnél, és azt teszed, úgy döntesz, ami Isten szemében helyes, akkor követed az útmutatását, és várharod az áldását a döntésseddel kapcsolatban.

De hogy könnyebb legyen konkrét példa.Ha egy nő terhes, és a férfi nem akarja a gyermeket, akkor választás elé kerül a nő! Mit tegyen? Biztosan sokféle szemszögből megvizsgálja a helyzetét, és mérlegel Egy ilyen helyzetben lévő nő, fölteheti a kérdést, amit kiírtál. Mit vehet számításba? Isten azon parancsa, hogy "ne ölj" ma is érvényes. Számíthat az a nő Isten támogtására ha elmegy abortuszra?, pedig ezer indoka van arra, hogy elmenjen. Döntenie kell. Isten áldása nélkül élni hát?....

Azámtalan esetben tapasztaltam, ha a döntéseimben, az eprókban is, figyelembe veszem az isteni alapelveket, rengeteg fájdalomtól, bajtól megóvhatom magamat. A fenti példában ha a nő figyelembe vette volna korábban Isten nézetét a döntésérő, nem került volna abba a helyzetbe, hogy ott áll terhesen egyedül....

Szóval nem írtál arról, mi a döntésed tárgya, de vedd figyelembe mit mond azzal kapcsolatban Isten, amely a Bibliában van leírva, és akkor várhatod Isten áldását a tetteidre.

2018. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KZitus ***** válasza:

ez a cikk segíthet Isten szemszögéből látnod a helyzetedet:

[link]

2018. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KZitus ***** válasza:
bocsi a 8-as cikket tévesen küldtem neked. Elnézésedet kérem :-(
2018. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Igen.

Nos, a kérdésedből az kiderül, hogy nem ott kell kezdeni, hogy Isten létezik. :)

Ugyanúgy kérheted, ahogy egy ember segítségét is kéred. Megszólítod és megkéred. És ugyanúgy fog válaszolni is.

Nagyon sok múlik azon, hogy mit kérsz és miért.

Ez volt az első kérdésre a válasz.

A másik: nagyon sok esetben kértem Istentől segítséget és minden esetben segített is. A legtöbb esetben azonban nem úgy, ahogy én elképzeltem és nem is akkor. De ezért is nagyon hálás vagyok.

Ugyanis az Istennel való kapcsolat sokkal több annál, mint hogy segítséget kérek Tőle. De sosem késő belevágni! :)

2018. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!