Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor döntéseket hoztok a...

KZitus kérdése:

Amikor döntéseket hoztok a mindennapi életben, mennyire veszitek figyelembe Isten törvényeit, alapelveit?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor volt valami "hasznotok" ebből?

Ha igen, változott ettől az életetek?


Egyáltalán fontosnak tartjátok mi Isten véleménye a döntésetekről?



2018. aug. 25. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, mind három kérdésedre a válasz.
2018. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 HaEv ***** válasza:
77%

Kedves KZitus!

Hogyan is felelhetne hívőként másként az ember, mint hogy igen, igen és igen.

Hogyan is felelhetne nem hívőként másként az ember, mint hogy nem, nem és nem.

2018. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

*fontosnak tartjátok mi Isten véleménye a döntésetekről?


Mi a véleményed?, honnan lehet tudni, hogy Istennek mi a véleménye, egy döntésed után?

2018. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pl, amikor kocsit vesztek, akkor is figyelembe veszitek Isten törvényeit? Erre pl milyen törvénye van?
2018. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A hétköznapi dolgoknál nem,csak ritka és különleges esetekben.
2018. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Például?
2018. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
Valóban, nézzük csak a kocsivásárlást. Erre te szerinted milyen törvény van? Mert hogy egy keresztény imádkozik előtte, pláne ha élő kapcsolata van Istennel, de nálatok ez úgy van előadva, hogy csakis a kiválasztottak állhatnak vele kapcsolatba, nektek max a szervezet vezetőinek állandóan változó utasításai lehetnek. Persze ez Biblia ellenes, de ezt ti választottátok.
2018. aug. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Semennyire. Az összes vallást leszarom, én határozom meg a saját erkölcsömet.
2018. aug. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

Anno vallásosként neveltek, ma már egyáltalán nem vagyok az, így a válaszom nem.

És igen, változott ettől az életem. Sokkal felszabadultabb és boldogabb lettem, miután felhagytam azzal hogy egy előregyártott skatulyába gyömöszöltem mind az énképemet, mind az életemet érintő döntéseimet. Egy rabnak éreztem magam, akivel ráadáasul el akarják hitetni, hogy az a szűk kis cella amin belül "szabadon" mozoghatok, az minden ami valaha is kell majd a boldogságomhoz.

Szóval nekem rettentő sokat jelentett amikor végre sikerült magam mögött hagynom a vallást.

2018. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szia 3-as hsz


"Mi a véleményed?, honnan lehet tudni, hogy Istennek mi a véleménye, egy döntésed után?"

Nekem erről az a nézetem, ami Istené. Tőle szeretnék továbbra is tanulni..

honnan lehet tudni.....naponta kell döntéseket hozni, és az életünk alatt ez számtalan lehet. De 1-2 példát mgemlítenék.

Amikor munkahelyet keresek, a döntésemben fontos szerepet játszik, hogy kell-e ott lopnom, vagy becsapni az embereket, pl. ha piacon kell mérleggel dolgoznom.... szakácsként mennyire tudok(engednek) tisztességes lenni az adagokat, minőséget, tisztaságot illetően, ha orvos vagyok a vér, és abortusz kérdését illetően. Tehát a döntésemnél figyelembe veszem az Isten erre vonatkozó törvényeit, alapelveit. Ha ezekre a dolgokra odafigyelek, számíthatok arra, hogy áldásos lesz számomra az a munkehely, és megkapom a mindennapi kenyeremet.


Valaki azt kérdezte, hogyan vegyük figyelembe Isten törvényeit, alapelveit, ha autót vásárolunk....

Nos több féle szempontból is lehet.

Az első szempont az, mennyire terheli ez a kiadás meg a családot. Mi az, amit megengedhetnek anyagilag? Ezt veszik figyelembe a családfők: „Ha pedig valaki az övéiről és főképen az ő házanépéről gondot nem visel: a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél” 1Timótheus 5:8

Ha olyan áron vesznek autót, hogy ez rengteg +munkát, túlórát, vagy külföldi munkát is jelent és ez miatt nem tud eleget a családja szellemi, érzelmi szükségleteiről is gondoskodni, akkor ott van a versben, Isten ezt hogyan tekinti.

2018. aug. 25. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!