Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány embert zavar ez még?

Hány embert zavar ez még?

Figyelt kérdés

Sokáig kutattam a népi vallásosság után ami különbözik a kereszténységtől és még az ősmagyarok által maradtak meg. De ahogy haladok tovább a rengeteg könyv, cikkek és egyéb más információt közlő olvasmányon, folyamatosan csak ellentmondásokba és cáfolatokba botlok. A legrégebbi információnk az "ősmagyar istenre" az 1500 évekből származik és akkor az író a "Damasek" nevet adta. Nem írok le mindent mert most nem ez a lényeg. Időről időre erőt kapok és folytatom ezt az örökös macska-egér harcot a történelemmel és a vallással amit úgy érzek sosem találok meg. A mai vallástörténészek egy része úgy fixálja le ezt a felderítetlen sötét szakaszt hogy egyszerűen

keresztényeknek tudják le az ősmagyarokat és pont. Persze így egyszerű... Tudom, hogy István király térítése által szinte lehetetlen biztos távpontot találni, de megőrjít az, hogy nem találom a válaszaimat!!! Az Arvisúrákat senki ne írja mert nem tartom reális pontnak. Irigylem a germán, szláv, görög népeket amiért nekik vannak még emlékeik.



2018. aug. 25. 21:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem speciel nem zavar, több, mint ezer éves dolgokon nem fogok idegeskedni.

Egyébként nem tudom hol olvastad, hogy az ősmagyarokat keresztényeknek tartanák a történészek. Bár bizonyíthatóan sokan tértek át a keresztény hitre már a vándorlás során (Bizánc hittérítőket küldött), de a többség így sem volt az. Szent István uralkodása alatt pedig nagyon erősen megindult a nép kereszténnyé válása. Persze ez se napok alatt történt meg, hanem évtizedek kellettek hozzá.

2018. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én nem idegeskedek! :) Tisztában vagyok vele, hogy a ma is ismert nagyobb vallásokat ismerték például a kereszténység mellett a muszlimot. A legtöbb alulfizetett néprajz és népvallás kutató vagy történészek akiknek van egy fix elképzelése valamiről vagy csak szimplán át akar verni embereket azok sokszor azt szajkózzák, hogy az ősmagyarok őskeresztények vagy valami hasonló baromságot. :D Elég ha youtube-ra felmész és annyit beütsz, hogy ősmagyar vallás. Az első találat az ilyen lesz...
2018. aug. 25. 22:23
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy azok nem történészek, akik kitalálják azokat a hülyeségeket. A YouTube-ra pedig mindenki az tölt fel, amit akar, legyen bármekkora ökörség is, max akkor törlik, ha szerzői jogokat sért.

Vannak remek történelem könyvek, amiket professzorok, egyetemi oktatók és kutatók írnak, olvasd azokat inkább. Sőt sokszor még könyvet sem kell venned, számtalan remek publikáció elérhető a neten, ha érdekel, írj rám és linkelek ilyen helyet.

2018. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
20%
Azok, akik szerint az ősmagyarok keresztények voltak, azok ezt arra alapozzák, hogy korabeli leletekben találtak mellkereszteket. Azonban a kereszt mint szimbólum, korántsem keresztény eredetű, ezt a szimbólumot is a kereszténység (mint sok mást) korábbi vallásokból lopott.
2018. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Lux morulus ***** válasza:
100%
Pl. Engem.
2018. aug. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
3. Igen erről már hallottam. :)
2018. aug. 26. 00:53
 7/20 anonim ***** válasza:
13%

A választ Isten leíratta a szavában. Minden vallásnak az eredete, a Bábel tornyáig vezethető vissza.

Itt Isten azért zavarta össze a nyelveket, mert a szándéka ellen akartak volna tenni. Így hogy ne tudják megvalósítani az elhatározásukat, nyelvi csoportokra szervezte őket, és szét széledtek a Földön.


Ezzel kezdetét vette a kultúrák, és a vallások sokféleségének kialakulása. Amiből sok vallás született, szájhagyomány útján, és a vándorlások következményeként.

2018. aug. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ez csak a Bibliába van leírva ami nekem semmit sem jelent. Különben is Bábelben tudtom szerint nem a vallás volt sok hanem a bálvány. :)
2018. aug. 26. 10:37
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Miért zavarna? Az ősemberek mindennapi dolgairól is elég keveset tudunk.

Az ősmagyarok nomád állattartó nép volt írásbeliség nélkül. Ebből következik több dolog.

1. A legtöbb helyről, amerre jártak, nem is tudunk. Amiről tudunk, sok száz éve mások lakják más szokásokkal.

2. Az ősmagyarok kultúrája szájhagyomány útján terjedt, ezért nemcsak elfeledték, hanem rengeteg torzításon is átesett. Már a 12. századi történetíróink sem sokat tudtak néhány száz évvel korábbi dolgokról.

3. A vándorlás során minden nép, amellyel érintkeztek, alakított a szokásokon (ahogy a magyarok is másokén). Ezért szokásról, vallásról, kultúráról beszélni nem lehet, csak ha időhöz kötjük.

4. Az írásbeliség hiánya mellett az eltemetett relikviák száma is rendkívül kevés, egyrészt mert maga a helyi is elveszett, másrészt mert későbbi korok ráépültek, harmadrészt mert ezek kutatása rendkívül idő és pénzigényes.

5. A sokféleség abból adódik, hogy a tudomány konkrét bizonyítékokon (relikviákon), modelleken, hasonlóságokon általános szabályokon keresztül alkot meg egy nézetet, minél kevesebb a konkrét ismeret, annál lazábban. És változóbban attól függően, ha mégis találnak valamit.


Nincs esélyed egy olyan összefogott történelmi műre, ami mondjuk olyan összefogottan írja le, mint a Rákóczi szabadságharc kultúráját. Az utóbbiról sok írásos feljegyzés és kordokumentum van, az előbbiről majdnem semmi.

A tudományt egyébként is sok cikk és tanulmány összességeként lehet értelmezni. Úgynevezett összefoglaló írás általában nagy érdeklődésre számot tartó témában úgynevezett népszerű tudományos ismeretterjesztő műként jelenik meg. Ezt a tudományos szakma az érdeklődő laikusok számára írja, hogy nagy vonalakban betekinthessenek a témába.

2018. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Valóban! De ha már az írásbeliség hiánya szóba került, a vikingektől sem maradt fenn semmilyen írott könyv de mégis 400 év után (számolom én a honfoglalás utántól) az 1200 években egy valamilyen írnok mégis könyvbe foglalta verses formában a saját népe vallását, holott akkora már kereszténység volt Izlandon.(bár való igaz, hogy túl sok néppel akkora nem érintkeztek akik torzíthatták volna a hagyományaikat) Ez ugye a Verses vagy Prózai Edda.
2018. aug. 26. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!