Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztszülők csak a katolikus...

Keresztszülők csak a katolikus egyházban vannak?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy keresztelés protestánsoknál is van, de ott is van keresztanya-apa?

2018. aug. 26. 21:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Mi van akkor, ha egy protestáns személyt kérnék fel keresztszülőnek egy katolikus keresztelőn? Lehet ilyet?
2018. aug. 26. 22:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Protestánsoknál is vannak keresztszülők. :)


Az egyházjogban nem vagyok túl jártas, de úgy tudom, hogy az egyik keresztszülőnek mindenképp katolikusnak kell lennie.

2018. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem csak a katolikusoknál vannak.

2. Annak mégis mi értelme? A keresztszülő feladata, hogy segítse a keresztgyereket a hitben. Egy más hitű keresztszülő erre nyilvánvalóan alkalmatlan.

2018. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, református keresztelőn voltam már, és vannak keresztszülők ott is. Úgy tudom, az evangélikusoknál is, a többi protestáns felekezetnél viszont már nem merek nyilatkozni.

"Mi van akkor, ha egy protestáns személyt kérnék fel keresztszülőnek egy katolikus keresztelőn? Lehet ilyet?" Hivatalosan nem. Ebben az esetben keresztelési tanúként írják be az anyakönyvbe. Ha prot.-kat. házaspár, akkor is csak a pár katolikus tagját írják be keresztszülőként, a prot. tag csak tanú.

2018. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!