Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan higgyek Istenben?

Hogyan higgyek Istenben?

Figyelt kérdés

Annyira magányosnak érzem magam.Nem találom a helyem.Nem tudom jó helyen vagyok-e,pedig boldognak kellene lennem.Sok változás történt mostanában az életemben,talán csak meg kell szoknom?A vallásos emberek olyan kiegyensúlyozottak és boldogok.Úgy szeretnék az lenni,de egyszerűen képtelen vagyok csak egy vallásban hinni,mindenre nyitott vagyok és mindenben látok jó dolgokat.


Hogy találjam meg a lelki békémet?


23/L



2018. szept. 2. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Első kérdések amiket fel kell tenned magadban:

1) Ha van Isten, akkor akar-e vajon tőlem valamit? Mit?

2) Lehetséges-e hogy az életemben amit érzek hiányt azt Isten töltené be?*

3) Miért nem érzem vele a kapcsolatot, lehet-e vele kapcsolatom?


*Ezt már meg is válaszoltad, hiszen erre irányul a kérdésed. Saját erőmből én sem tudnék soha se elégedett lenni, vagy úgy érezni hogy na most már teljes életet éltem.


Ezekre a kérdésekre az Evangélium adja a választ, ami ógörögül örömhírt jelent, és a keresztyénségnek ez az alapja.

Az a lényege hogy Istennek van terve az életeddel, szeret is téged, azonban te rontottad el a kapcsolatot vele mivel bűnös ember vagy, és valóban érezhető ez a hiány. Isten viszont olyan hogy szerető Isten is, de ítélő Isten is. Amit Isten tett érted hogy elküldte a fiát Jézust aki Isten fiaként egylényegű Istennel (pl. csodákat is tett és fel is támadt a halálból), de emberi teste volt emberi érzésekkel. Az különböztette meg viszont igazán a többi embertől, hogy ő egyedül tökéletes életet élt, mégis kivégezték. A kereszten Jézus minden büntetést elszenvedett helyetted, mivel neki ugye nem kellett volna elszenvednie semmit se. Ez kb. olyan mint amikor az édesapád a bíró a tárgyalásodon és meghozza az ítéletet, de utána ki is fizeti helyetted a bírságot, és helyre akarja hozni a kapcsolatotokat.

Mindenesetre ami a te feladatod hogy bánd meg a bűneidet, bízz Krisztusban, és hagyd hogy Isten alakítsa az életedet.


Remélem tudtam segíteni, más vallások nevében sajnos nem tudok nyilatkozni, a keresztyénséget tartom igaznak.

2018. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az udvozito hit targya csakis a vilag vilagossaga lehet aki kereszthalalaval es feltamadasaval elhozta az emberiseg szamara es azon belul a Krisztusban hivok szamara a kegyelmet. Aki szent, artatlan, szeplotelen es a bunosoktol elvalasztott volt, megis azonosult mindnyajunk buneivel amit felvitt a fara, hogy mi hit altal vele egyutt feltamadva a halalbol Istennel elhessunk orokke.
2018. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Ismeret által.


Ha valakit nem ismersz, akkor lehet hogy tudod, hogy létezik, de nem tudsz róla semmit, így bizalom sincs irányában.

Ő maga kéri, hogy ismerd meg. Ugyan is a hit a hallottakat követi.

Ezért a hit a hallottak, vagy is az ismeret által fejlődik, erősödik. Ezt pedig mindig táplálni kell, mint ahogy a tüzet is akkor tudod életben tartani, ha mindig teszel rá éghető anyagot.


A jw.org honlapon, ha beírod a keresőbe pl azt, hogy lelki béke, sok bibliai információt kaphatsz a Témában, hogy Isten hogyan tud neked segíteni.

2018. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Milyen személy lehet az, aki a mások bűneit magára veszi, és meghal emiatt? Nemcsak meghal, hanem kínhalált hal!

Én csak csodálni és imádni tudom Őt!

2018. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"mindenre nyitott vagyok és mindenben látok jó dolgokat"


kerdezo akkor most mi is a gondod?


a rosszndolgokra ne legyel nyitott es ne lasd meg oket

ha nem tudsz valtoztatni rajtuk

tobbet kellene tudni hogy szerinted miert nem vagy jo helyen

nehez ha a kotelesseged a segites adas lenne es ez szamodra terhes

de emberek miert nem csokkentik a maganyodat?

es Istent hogyan Szereted? Mert ha Onzetlenul Szeretned akkor biztos nem ereznel ilyeneket

2018. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kezdd el keresni Istent és Ő hagyja magát megtalálni! Bíztató sorok vannak ezzel kapcsolatban a Bibliában:


Máté evangélium

7,7 Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

7,8 Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.


Jeremiás könyve

29,13 És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekből kerestek engem.


Vegyél egy Bibliát, és kezdd el az Újszövetséggel, legalább egy evangéliummal, például János evangéliuma.

Egy szép kiadás Újszövetségből:

Újszövetség/Zsoltárok könyve


[link]

2018. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Teljesen jó irányba indultál el, hogy a lelki békédet nem külsőségekben, materializmusban, hanem mélyebben keresed!

Ja most olvasom, hogy nem tudsz csak egy "vallásban" hinni.

A hit nem azt jelenti, hogy szimpátia alapján elhiszünk valamit. A keresztény hitnek komoly alapjai vannak, értelmesen végiggondolva és keresve igaznak bizonyul.

Egy ajánlott cikk:

A vak hiten túl

[link]

2018. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jézus személye egyedülálló, hiszen feltámadt a halálból embereket feltámasztott, betegségeket gyógyított. Számos ószövetségi próféciát teljesített be, amit évszázadokkal születése előtt írtak! Ezen kívül erkölcsi tanítása is magas színvonalú, amit életével is igazolt.


S ő azt mondta Ő maga az igazság, s egyedül Ő rajta keresztül vezet Istenhez az út!


Nagyzási hóbortos lett volna, vagy valóban Isten Fia?

2018. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KZitus ***** válasza:

Szia


Hát úgy, hogy jobban megismered.

Jehova kétféle kiemelkedő módon nyilatkoztatta ki magát az emberiségnek. A legfőbb mód a Biblia volt, amelyen keresztül feltárta igazságát és örök szándékait.

János 17:17 " Szenteld meg őket az igazság által. A te szavad igazság."

1Péter 1:24, 25

"Mert „minden ember olyan, mint a fű, és minden dicsősége olyan, mint a mező virága. Elszárad a fű, és lehull a virág, de Jehova beszéde megmarad örökre.” Ez a „beszéd” az a jó hír, amelyet hirdettek nektek."

A másik mód: a teremtői alkotása volt. Sokan, amikor látják a körülöttük lévő csodálatos dolgokat, annak belátására jutnak, hogy kell léteznie egy teremtő Istennek, akinek nagyszerű személyisége visszatükröződik alkotásaiban.

Jelenések 15:3, 4

...„Nagyok és csodálatosak a tetteid, Jehova Isten, aki a Mindenható vagy. Örökkévalóság királya, mindaz, amit teszel, igazságos és megbízható. Ki ne tisztelne téged mélységesen, Jehova, és ki ne dicsőítené a nevedet, hiszen egyedül te vagy hűséges. Mert eljön majd az összes nemzet, és hódolnak előtted, mivel nyilvánvaló lett, hogy igazságosak a rendeleteid.”

2018. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Jön a sok okos a hülyeségeivel... üdvözülj a hit által, vedd elő a Bibliát, de egy sem kérdezi, hogy mi a baj a lelkeddel? Mi a probléma?! Mitől nem vagy boldog az életben? Mi az ami nyomaszt? Akarsz róla beszélni?
2018. szept. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!