Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El szoktad olvasni Jehova...

El szoktad olvasni Jehova Tanúi válaszait, vagy csuklóból lepontozod?

Figyelt kérdés
2018. szept. 3. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
El, mert nem vagyok bunkó.
2018. szept. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Üdv. Nem pontozom le őket, régebben biztosan tettem ilyet, most már nem érdekel, hogy különösebben reagáljak a megnyilvánulásaikra.


Ha van egy kérdéses téma, az emberek igyekszenek kulturált, és legalább minimális nyitottsággal hozzáállni a beszélgetéshez, fent tartván annak a lehetőségét, hogy tévednek. Mivel emberek vagyunk, így soha nem lehet azt mondani biztosra, hogy a kijelentéseink tökéletesek, és egészen igazak.


Mivel Jehova tanúi nem szándékoznak nyitottságot mutatni, így felesleges bármilyen nemű interakcióba is kezdeni. Aki egy kicsit is utánajárt a szervezetük működésének, tudhatja, hogy a szervezet a történelmi diktatúrák alapján lett kiépítve, ahol meg van a vezető réteg, ez esetben vezető testület, akik a szövegértelmezést, és az "eledelt" kiosztják, és vannak a laikus tagok, akik abban a hitben élnek, hogy van választásuk, ami annyiban ki is merül, hogy vagy elfogadják a vezetőség "szellemi táplálékát" és teljes behódolással, vita, és kételkedés nélkül bólogatnak, vagy nem, de akkor a szervezet, mint ellenszegülőt az "igazságnak" kiközösítik, és a bent maradó tagok között lejáratják, valamint mindenféle kapcsolatot lehetőleg megszakítanak vele, tehát érzelmileg terrorizálják.


A tanúk, nem lehetnek nyitottak, más igazságra, mint ami a saját szervezetük, vezetőségétől érkezik, így mindenkinek aki eddig nem tudta, javaslom, csakis akkor bonyolódjon egy tanúval beszélgetésbe, azon belül is Biblia értelmezésbe, ha tanúvá szeretne majd egykoron lenni, mert ezek a beszélgetések nem szólnak másról. Vagy elfogadod az ő érveléseiket, és elkezded tanulmányozni a "Bibliát?" velük, vagy eljut a beszélgetés arra a pontra, ahol a diktatúra tanítása szerint, le kell zárni a beszélgetést, és a meggyőzhetetlen "tévelygőt" hagyni kell a saját állapotában, elfordulni tőle, és tovább keresni azokat, akik majd talán nyitottak lesznek a gondolataikra.

2018. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha látom, hogy jehovás a válaszoló (az alacsony százalékokból nem nehéz kitalálni, illetve vannak itt ismerős egyének is) akkor csak annyit tesze, hogy rákeresek a válasza egy tetszőleges szakaszára a gugliban, és szinte mindig a jw.org egyik cikkje jelenik meg. És mivel a copy-paste tipusú válaszokat nem nagyon szeretem (szemben az önálló gondolatokkal) az esetben piros kezet adok.

Remélhetően ezzel is ösztönzöm a copy-paste-ozós tanúkat, hogy legközelebb próbálják meg az agyukat is használni és önálló gondolatokat kreálni, nem pedig reflexből az Őrtorony propagandát inni.

2018. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Sőt volt, amikor már fel is pontoztam. KZitus néha tud egész értelmes dolgokat is írni. A többi sajnos szót sem érdemel.
2018. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Honnan tudnám mit ír ha nem olvasom el? Nem érdekel, hogy Jehovás vagy sem, az érdekel csak, hogy egyetértek a válasszal vagy sem.
2018. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Metionin ***** válasza:
97%
Nagyon ritkán pontozok de mindig elolvasom a válaszokat. Tökmindegy hogy Jehovás írta vagy sem.
2018. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem olvasom el, de nem is pontozom.
2018. szept. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
Én bevallom, egyik-másiknál van, hogy csak az első 3-4 mondatig jutok... De volt már olyan is, hogy kellemesen csalódtam és felpontoztam egy tanút. Eléggé témafüggő.
2018. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

2-es:


A leírásod korrekt, de nem pontos.


Ez a viselkedés nem csak a Tanúkra, hanem egyéb kisegyházak tagjaira (pünkösdisták) is jellemző.


Nem igazságos csak a Tanúkat meggyőzhetetlennek beállítani, mikor egy hitgyülis ugyanúgy issza a vallási vezetői szavát, ahogyan egy Tanú A Vezető Testületét.

2018. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%
Előző, mikor láttál olyan hozzászólást a pünkösdi-karizmatikus mozgalom bármely képviselőjétől, hogy mások írását másolta volna ide szándékosan forrásmegjelölés és idézőjel nélkül, mintha a sajátja volna? Mellesleg, ha már a meggyőzhetetlenségnél tartunk, te mennyire vagy meggyőzhető? Bibliai érveket is fel tudsz hozni a pünkösdi-karizmatikus mozgalom tanításai ellen, vagy csak nem tudsz uralkodni az indulataidon, ezért citálod ide a Hit Gyülekezetét? Így, egymás közt, elárulom neked, hogy még nem találkoztam a pályafutásom során olyan Hit Gyüli-ellenes aktivistával, kritikussal vagy antipatizánssal, akit a jehovisták lepipálnának demagógiát, tájékozatlanságot vagy fanatizmust illetően. Az is figyelemre méltó tény, hogy nem a Hit Gyülisek járnak fórumról fórumra, hogy a kritikusaikat méltassák, hanem fordítva. Mi megelégszünk annyival, hogy elmondjuk a véleményünket, de senkit nem korlátozunk a jogai gyakorlásában, aki tájékozatlanul, félreinformálva szeretne éktelenkedni az által, hogy kikiabálja magából a bolondságát. Meg fogod látni, hogy ennél a kérdésnél sem fogok veled vitába szállni, csak elmondtam a véleményemet.
2018. szept. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!