Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúival lehetne...

Jehova tanúival lehetne titokban Bibliát tanulmányozni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy hol is kezdjek hozzá.Van egy betegségem ami miatt szinte mindíg itthon vagyok.Királyság Terembe nem tudok elmenni,a betegségem miatt.Az apám ellenezné,hogy eljöjjön hozzám egy Jehova tanúja,és Bibliát tanulmányozzak.Valakivel tanulmányozni szeretnék titokban.Skype,telefon nem jöhet szóba mert minden szó áthallatszik a másik szobába.Megoldható lehetne,hogy itt a gyakorikérdéseken üzeneteket váltanánk ? (Megkérem,hogy aki nem Jehova tanúja,az ne kommenteljen.Nem kell lebeszélni,én döntöttem így.)

2018. szept. 4. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok az és nem is próbállak lebeszélni. A Gyk szerintem nem alkalmas erre, próbáld meg a honlapjukon (ránéztem) felvenni a kapcsolatot, biztos, hogy segítenek.
2018. szept. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1# Válaszoló.Én már egyszer tanulmányoztam egy Jehova tanújával.Eljött kedves ember volt,de feszengtem mert apu nem akart találkozni vele.Úgy jár ide kb 2-hónapig,hogy apámal egyszer sem látták egymást.Apu nem volt hajlandó kijönni a konyhába.Végül apám miatt abba hagytam a tanulmányozást.Szóval én már egyszer végig jártam a hivatalos utat.Aztán megpróbáltam még egyszer,de emlékeztetettek azok akik jöttek,hogy hát én már egyszer tanulmányoztam.Nem akarom meg bántani azt az embert,de ő engem nem akart elvállalni...Szóval ezért írtam ki így. A kérdésem.Adtam neked egy zöld kezet.
2018. szept. 4. 19:37
 3/13 KZitus ***** válasza:
63%

Szia


Nem lehetne ezt megbeszélni mégis a papáddal? Hány éves vagy? nem lehet önálló döntésed?

Én több évtizede vagyok tanú, a férjem nem az, és rögtön ellenezte még a Biblia olvasását is. Mégis meg tudtuk beszélni. Ez az út nálad nem járható?

Vannak Krisztusnak tanácsai ezzel kapcsolatban, ami azt támasztja alá, a követése, a tanítása szerinti életút nehézséggel jár. Neked itt az első.

„Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a kínoszlopát, és folyton kövessen engem” MÁTÉ 16:24

"... aki megtagad engem az emberek előtt, azt én is meg fogom tagadni égi Atyám előtt." Máté 10:33


Ha most kiállsz az mellet, hogy szeretnéd megismerni a Teremtődet, és Krisztust (János 17:3), az gazdag jutalommal jár.

De egyébként szívesen...

2018. szept. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
K Zitus írtam neked üzenetet.
2018. szept. 4. 19:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi gátol meg téged abban, hogy fogd a Bibliát, elkezd olvasni és Istenre bízod a megértést?
2018. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

"Ha most kiállsz az mellet, hogy szeretnéd megismerni a Teremtődet, és Krisztust (János 17:3), az gazdag jutalommal jár."


itt a "kábítószeres cukrosbácsi kerítő"


/ jehova szektás /


ELSŐ HAZUG BESZERVEZŐ MONDATA ! gazdag jutalom

szélhámosság !


hogy merészel gazdag jutalmat ígérni egy érdeklődőnek ?!,

és EZZEL CSÁBÍTANI a szerencsétlen érdeklődő ÁLDOZATOT,

egy olyan "akárki .."


aki az égvilágon SEMMIRE sem tud garanciát vállalni a jehova szektában ,egy olyan szektában

ami inkább nyomorék családokat gyárt.

2018. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

K Zitust letiltottam.

Magamtól fogom olvasni a Bibliát,és a gyakorikérdések oldalt hanyagolom egy jó ideig.Részemről téma lezárva.

2018. szept. 5. 22:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Hoppá! Mi történt? :D
2018. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 KZitus ***** válasza:

Szia


Igen írtál, én betegségem miatt nem tudtam neked napokig(5) válaszolni és te letíltottál.

Csak azért írok, hogy elnézést kérjek tőled...a betegséggel nem számoltam.

2018. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:
Imádkozom érted....
2018. szept. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!