Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehetséges az, hogy egy...

Hogy lehetséges az, hogy egy több évtizede Jehova tanúja személy úgy dönt, hogy csatlakozik egy protestáns gyülekezethez?

Figyelt kérdés
2018. szept. 9. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz ezen a blogon, ők jobban tudják, mint mi:

[link]

2018. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Végre elkezdett gondolkodni is, nem csak bekajálta amit egy szekta a szájába rágott.
2018. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
A jehovások nem eleve protestánsok?
2018. szept. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Kérdezz ezen a blogon, ők jobban tudják, mint mi"


Akkor neked teljesen felesleges volt írni!


"A jehovások nem eleve protestánsok?"


Majd kiírom kérdésnek. És akkor te is választ fogsz kapni! Egyébként meg van a saját véleményem arról hogy azok vagy sem!

2018. szept. 10. 00:03
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Úgy, hogy végre felébredt.
2018. szept. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Én hiszem azt, hogy Jehova Tanúi között is vannak Istennek őszinte keresői és követői, ahogyan minden felekezetben vannak. Jómagam reformátusként nevelkedtem, 15 évesen egy református bibliatáborban tértem meg és 18 évesen református teológiára készültem. Végül az Isten mást tervezett és adventista lettem. Számomra ez a felekezet a megfelelő minden szempontból, de elfogadom, hogy a többi református testvéremnek nem. Nagyon sok barátom és testvérem van más felekezetekben, katolikus, református, baptista, szabad keresztény...stb.


Isten különböző utakon vezet bennünket, az igazságot más és más utakon ismerteti meg velünk. Ezt el kell tudni fogadni és szeretetben kezelni.


Üdv. Péter

2018. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Miért ne fordulhatna ilyen elő? Számos bibliai figyelmeztetés olvasható az okáról. Ez is azt bizonyítja, hogy senki nincsen kötelezve semmire, mindenki maga dönt a saját élete felől. Maga Krisztus mondta, hogy csak két út van, és nem lehet egyszerre két urat szolgálni. Pél is ésszerű tanácsot adott: „Aki úgy gondolja, hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essen” — írta a 1Korintusz 10:12-ben.

Péternek a Lukács 22:54–62. versében feljegyzett tapasztalata időszerű figyelmeztetés számunkra. Egyben azt is hangsúlyozza, mennyire megbízhatóak Pál fent idézett szavai.

Hát kb. így lehetséges...

2018. szept. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Számos bibliai figyelmeztetés olvasható az okáról."


Ha ez így van, akkor miért nem írtad le?


"Ez is azt bizonyítja, hogy senki nincsen kötelezve semmire, mindenki maga dönt a saját élete felől."


Persze hogy bizonyítja. Nem kiskorú gyermekről van szó hanem felnőtt emberről!


"Hát kb. így lehetséges..."


Semmit nem írtál okokról se arról hogy hogyan lehetséges.

Az a volt Jehova tanúja pedig nem tagadta meg Jézust. Mivel ha ezt tette volna akkor nem csatlakozhatott volna egy keresztény gyülekezethez.

2018. szept. 10. 22:25
 9/13 KZitus ***** válasza:
0%

Na még egyszer próbálom


kommented:

"Számos bibliai figyelmeztetés olvasható az okáról."


Ha ez így van, akkor miért nem írtad le?


De leírtam, megemlítettem Péter pldáját, és azt, hogy: "Péternek a Lukács 22:54–62. versében feljegyzett tapasztalata időszerű figyelmeztetés számunkra. Egyben azt is hangsúlyozza, mennyire megbízhatóak Pál fent idézett szavai.(nem idézném ismét)

De ha ez kevés lenne, ott van még Iskariót Judás esete is..Krisztus követője volt emlékezel rá? Vagy Saul király esete, aki szintén az igaz úton járt egy ideig. És bölcs Salamaon pl-ja is figyelemre méltó. Ezek mind mind az Isten útján jártak egy ideig....

Ha nem gond nem írok több példát, de van sajnos számos még a Bibliában leírva. Sőt az is le van írva mi vezet az igaz imádat elhagyásához. Egy ma nagyon nagy veszélyről és aktuális tanácsról ismét csak Pál írt a 1Korin 15:33-ban „rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat” A rossz társaság garantáltan elfordít az igaz imádattól. Ezt írja a Biblia és én hiszek Istennek.



"Hát kb. így lehetséges..."


"Semmit nem írtál okokról se arról hogy hogyan lehetséges." - talán most?


"Az a volt Jehova tanúja pedig nem tagadta meg Jézust." - mit értesz ez alatt? Leírnád?

2018. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"De leírtam, megemlítettem Péter pldáját..."


A Lukács 22:54–62 tartó rész arról szól hogy Péter 3 tagadja meg Jézus Krisztust!

"Mielőtt a kakas megszólal, háromszor megtagadsz engem."

Kérlek magyarázd el nekem hogy ebben a részben hol írnak az okokról!?

Nem értem a gondolatmenetedet!


"Ha nem gond nem írok több példát,..."


Ezt nagyon jól teszed mert én nem példákat kértem. A kérdésem a hogyant firtatja!

De akkor átfogalmazom és így talán érthetőbb lesz számodra is.

Mi az OKA annak hogy egy több évtizede Jehova tanúja személy úgy dönt, hogy csatlakozik egy keresztény gyülekezethez?

Miért döntött így, milyen oka volt ezt a döntést meghoznia?


"Egy ma nagyon nagy veszélyről és aktuális tanácsról ismét csak Pál írt a 1Korin 15:33-ban „rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat” A rossz társaság garantáltan elfordít az igaz imádattól. Ezt írja a Biblia és én hiszek Istennek."


Tehát egy Jehova tanúja úgy dönt hogy csatlakozik egy keresztény gyülekezethez és akkor az a társaság szerinted rossz? Csak azt nem értem hogy miért a társaság a rossz ha egyszer csak beállít egy tanú és elkezd hozzájuk járni? Előtte nem is ismerték őt! A Jehova tanúja személy vette fel velük a kapcsolatot és nem fordítva!


"Az a volt Jehova tanúja pedig nem tagadta meg Jézust." - mit értesz ez alatt? Leírnád?"


Te mit értesz a Lukács 22:54–62 alatt? Mert ahogy fentebb írom az a rész arról szól hogy Péter 3 megtagadja Jézust! A Jehova tanúja személy továbbra is Jézust Krisztust tartja a személyes megváltójának, ha nem így lenne akkor eleve nem csatlakozhatott volna a gyülekezethez, mivel ez kizáró ok volna!

Úgy nem lehet csatlakozni egy keresztény gyülekezethez hogy közben azt vallja hogy tagadja Jézus Krisztust!

2018. szept. 11. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!