Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért visel sok rockbanda...

Miért visel sok rockbanda tagja keresztet a nyakában, holott nem is vallásosak? Mit szimbolizál nekik a kereszt?

Figyelt kérdés
Sokszor látok rockbandák tagjainak a nyakában keresztet (pl. Slash, Axl Rose, stb.). Csak divatból hordják, vagy valamit akar is jelenteni?

2018. szept. 10. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Honnan veszed, hogy nem vallásosak? Ja tudom, a rock zene a sátán muzsikája... :D
2018. szept. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

"holott nem is vallásosak? "

Azért kíváncsi lennék, ez honnan derül ki :)

2018. szept. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Axl Rose például kiskorában sokat járt templomba, az egyháza tanította énekelni. Amúgy meg a motoros/rocker kultúra része a kereszt nyaklánc, szerintem még akkor is hordják ha nem vallásosak.
2018. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem tartoznak semmilyen felekezethez, és nem ragaszkodnak a szigorú vallási előírásokhoz még lehetnek hívők.


Én magam pl a hip-hop műfajt képviselem, szókimondó zenét hallgatok, nem tartok be semmilyen vallásos szabályt, de hiszek Istenben.

2018. szept. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én keresztény vagyok és én is nagyon szeretem a rock zenét és a metált. Amúgy csak érdekelt. Régebb olvastam, hogy egy riportot, amiben Axl Rose mondta, hogy ő távol áll az egyháztól és egyéb ilyen dolgoktól, ezért tettem fel úgy a kérdést, ahogy most is.
2018. szept. 10. 22:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez egy fricska, kérdező, a bigottaknak, akik szerint a rock a sátán zenéje.


Illetve a kereszt kommersz divatcikk lett, ahoygan számos más vallási jelkép is.

2018. szept. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 acelsziv ***** válasza:
De ha tudnátok, miért tartják úgy, hogy a rock a sátán zenéje.
2018. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
általában semmit nem szimbolizál, divatot kiegészítő...pont.
2018. nov. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak a begyepesedettek húzása volt eredetileg, ahogy előttem is írták. Jöttek főleg a kisebb városokban azzal, hogy a rock és a metál az ördögtől való, a pokolra kerülsz, már csak ha hallgatod is... Azzal meg úgymond egy középső ujjat mutattak ennek a rétegnek, hogy ők, akik "az ördög zenéjét játsszák is, képesek hordani a nagy, szent keresztet", úgyhogy leszállhatnának már erről a műfajról vagy elismerhetnék az evolúció létezését. Mostanság csak megszokásból vett kiegészítő.
2018. nov. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#4 A démonok is hisznek benne. Sőtt ők tudják, h van, mégis elkárhoznak. Hittel önmagában nem mész semmire.
2018. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!