Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan közeledjek szeretettel...

Hogyan közeledjek szeretettel az embertársaimhoz? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Ugye a kereszténység egyik tanítása az, hogy szeresd embertársaidat... én alapvetően szeretem is őket és nagyon vágyom segíteni rajtuk, ha ezt igénylik, viszont eléggé introvertált személyiség vagyok, a napjaim nagy részét a szobámban töltöm, ráadásul 1 hónapja még rendes állásom sincs, azzal is kevesebbet vagyok emberek között. Nagyon ráfüggtem az internetre is. Azt látom és tapasztalom, hogy nem igazán lehet szeretni az embereket úgy, hogy nem is foglalkozom velük... de sajnos igen nehezemre esik kilépni a saját kis világomból. Ráadásul nehéz helyzetben vagyok, mert se állásom, se párom nincs 30 évesen, és van még egy sor mentális problémám is (kezelés alatt, gyógyszerrel tünetmentes vagyok). Mégis az emberi kapcsolataim rendezését tartanám a legfontosabbnak, ezek olyan sokat jelentenek!

Tudnátok írni bármi biztatót?

Azért a vallás témakörbe írtam, mert sokat jelent nekem a hitem, és szeretnék keresztény válaszokat kapni (persze a többiek is írhatnak).



2018. szept. 11. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
empátiával, maximális jóindulattal. Ő is sérülhetett gyermekkorában, vagy csak annyi az intelligenciája, amenniy; amennyi adatott, nem tehet róla, tőle csak ennyi telik, ő ilyen , ő ezt (a csodát/új ismeretet) hozta a világba, neki ezt kell megtapasztaltatnia másokkal, hogy milyen egy ilyen ember közelében lenni. Neki az a dolga ebben az életben, hogy ő most legyen ilyen. Ez a szerepe. Majd ha a megtapasztalásai során magasabb tudatszintre jut, nagyobb bölcsességre tesz szert; akkor már majd utol fogja érni a többit, másokat, akik már több dolgot tudnak most jelenleg őnála. Nincs rossz ember, csak tudatlan, őket pedig nem kirekeszteni kell, hanem meg kell tanítani dolgokra (Viszont tukmálni nem kell a dolgokat, ha nincs rá igénye). És bocsáss meg magadnak is, őneki is; ha valami nemjót csinált, akkor azt nem rosszindulatból tette; és akkor a legjobb döntésnek tűnt a számára, már a múlt, változtatni nem tud rajta; a jelen pillanatból kell kihozni a maximumot a lehetőségekhez képest. Ha valamin nem tudsz változtatni, változtass a nézőpontodon, hozzáállásodon, szemléletmódodon, és már nem is zavar. És oda-vissza igaz; ha valakinek problémája van veled, az nem a te problémád, hanem az ő problémája.
2018. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, Isten mennyire szerette ezt a világot? Egyszülött fiát adta értünk. Gondolj bele, Jézus mennyire szeretett bennünket? Önként feláldozta magát, hogy aki hisz benne annak örök élete legyen. Gondolj bele, hogy mi hányszor bántottuk meg Istent, hányszor okoztunk neki csalódást, Ő még sem mondott le rólunk. Ebben a materialista, evolúcionista világban, ahol nincs helye Istennek, az emberek önzőek, ridegek, érzéketlenek, pénzhajhászok, gonoszak lettek, az ilyeneket valóban nehéz szeretni, de nem lehetetlen. Senki felett ne ítélkezzünk, mert nem tudhatjuk, hogy ki miért olyan amilyen. Ne a bűnöket lássuk, hanem az ezek mögött lévő esetlen, gyámoltalan embert és ezt szem előtt tartva közeledjünk hozzájuk.

"Ha azokat szeretitek, akik szeretnek titeket, mi a jutalmatok? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, akik őket szeretik. És ha azokkal tesztek jót, akik veletek jót tesznek, mi a jutalmatok? Hiszen a bűnösök is ugyanezt teszik. És ha azoknak adtok kölcsönt, akiktől remélitek, hogy visszakapjátok, mi a jutalmatok? Bűnösök is adnak kölcsönt bűnösöknek, hogy visszakapják azt, ami jár nekik. Ti azonban szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót, és adjatok kölcsön, semmit sem várva érte: nagy lesz akkor a jutalmatok, és a Magasságos fiai lesztek, mert ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt. Legyetek irgalmasok, amint a ti Atyátok is irgalmas!" (Lukács6:32-36)

Kedves Kérdező!

Az interneten sok-sok haszontalan és káros tartalom van, ami nem szolgálja a javunkat, ami bűnökre csábít bennünket és ami által messzebb kerülünk Istentől. Az emberekkel való kapcsolatod nem fog rendeződni ha naphosszat a gép előtt ülsz, a virtuális világban nincsenek igazi kapcsolatok, ott semmi sem az aminek látszik. Fontos volna hétvégén istentiszteletre vagy misére menned, mert Isten igéjét rendszeresen hallgatni kell. De nem csak a templomban, otthon is naponta olvasni kell a Bibliát és imádkozni, mert ezek nélkül nem lesz élő kapcsolatod a Teremtővel, az Ő útmutatásai nélkül pedig nem fog jó irányba változni az életed. A templomi hétvégi szertartásokon kívül sok-sok lehetőség van még keresztényekkel találkozni, szinte minden gyülekezetben vannak ilyen-olyan csoportok ahol beszélgetni, ismerkedni lehet. Keress egy ilyet!

"Közeledjetek Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok." (Jakab 4:8)

Sok sikert, Isten áldjon!

2018. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sok keresztény közösség van ahol szívesen látnak. Sokat segítene, ha leírnád melyik településen tartózkodsz, és akkor szívesen ajánlunk neked olyan helyeket ahova mehetsz. Szerintem légy bátor és lépj ki!


Üdv. Péter

2018. szept. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


A jw.org honlapon, számtalan ilyen kérdésedre kaphatsz választ. Ha beírod a keresőbe a téged érdeklő szavakat, sok Biblián alapuló filmet, füzeteket, könyveket stb. olvashatsz 800 nyelven.

2018. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Budapesten vagyok. Evangélikus gyülekezetbe járok.
2018. szept. 11. 16:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Óvatosan. Nagyon meg kell válogatni, kiket enged közel magához az ember, és ha valaki hozzád hasonlóan érzékeny természettel és ilyen ártatlan lélekkel rendelkezik, azt bizonyos emberek szeretik kihasználni. Meg kell tanulnod felismerni a valódi jószándékot és azt, mikor valaki csak színleli ezt feléd, és ezzel együtt azt is, hogyan engedd el - tartsd a megfelelő tvolságon kívül ezeket az embereket úgy, hogy ne legyen sértődés belőle.

Első körben a gyülekezetedben érdemes ismerkedni, biztos vannak rendszeres közösségi események, ahol erre lehetőség van.

2018. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kezdj el gyülekezeten belül figyelni más problémájára. Ha nincs ruhája, szerezz neki. Például. Ha nincs étele, adj neki. Keresd a lehetőséget.
2018. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi van akkor, ha a gyülekezetbe bekerülnek a kéregetők, hajléktalanok. Mert ugye pont a jó lelkű emberekre számítanak, hogy mindent megvesznek nekik és nem kell dolgozniuk. A városunkban ez van.
2018. szept. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!