Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudjuk hogy melyik...

Honnan tudjuk hogy melyik vallás a jó? Ti hogy döntöttétek el?

Figyelt kérdés

Egy ideje olvasgatom már a gyakorikérdéseket, és mindenki mond mindent.

Mindenki teljesen meg van győződve hogy igazat mond.

De nem lehet mindenkinek igaza, hiszen komoly nézeteltérések, kultúrált anyázások szoktak menni, tehát a legtöbb vallás igenis ellentétben áll a többivel. Még keresztények a keresztényekkel is ha épp kicsit más a felfogás. és ne mondjátok hogy nem így van, mert ezt folyamatosan látom.


Ti hogy döntöttétek el melyik vallás a jó?

És mi van akkor ha tévedtetek?


Hiszen ha ekkora ellentétek vannak, akkor csak egy, vagy csak egy pár vallás a jó, az igaz.


Eléggé összezavaró ez a sokféleség, kíváncsian várom a véleményeket.



2018. szept. 14. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Ádámnak, milyen vallást adott Isten?

Vagy mi alapján volt Ádám és Éva "vallásban" élő?


Mit gondolsz? A Biblia mit ír, milyen vallásunak kellett lenniük, vagy az embereknek lenni?

Ha erre meg van a válasz, akkor léphetünk egyel tovább

2018. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Talán annyit, hogy a Biblia alapján döntöttem, mert az az útmutató.
2018. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Számomra az mindig szimpatikus, ha egy vallás nem hirdet kizárólagosságot. Ezért is kedvelem pl a zsidókat, akik kifejezetten megnehezítik a hozzájuk való csatlakozást, ugyanakkor nem vonják kétségbe, hogy Isten téged is szeret nem zsidó mivoltodban. Számomra ez egy verhetetlen gondolat. Noha nem vagyok zsidó.
2018. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

A Biblia az egyetlen, amely nagyon eltér a többi vallásos írástól. Nem simogat, hanem egyenesen kimondja, hogy elbuktunk, stb... Nem csiklandozza az egót, nem ígér evilági önmegvalósítást, stb... És igazán a Biblia az, ami pontos és ellentmondásmentesen felvázolja, hogy mi a probléma a világgal, és ez milyen egyénen belüli problémákból indul ki.

A kereszténységen belül a különféle teológiai magyarázatok miatt vannak különbözések. Pl. a törvénykezők Pált félredobják (és a leveleit) és saját maguk magyarázzák (valamiféle prófétán keresztül) az ószövetséget és az evangéliumokat.

Van. akik Pál szavait forgatják ki, és egy egy mondatra húznak saját teológiát, amivel különböznek a többi egyház hitgyakorlatától, stb...

Vannak kultúrkeresztények és álkeresztények, ők szeretik a köztes megoldásokat, pl. evolúció elfogadása a természettudományos lehetetlensége mellett) és ezzel párhuzamosan a Biblia kritizálása. Mítoszhívők


Tehát mindenki maga nézzen utána a dolgoknak, és ehhez a józan logikáját használja. Ja és jó, ha nem akarja átverni magát az ember. (Azaz az igazságot keressük és nem azt a verziót, ami tetszik nekünk)


"És mi van akkor ha tévedtetek?"

Nekem a a módszerem, hogy magamat sokszor megkritizálom és megvizsgálom az általam elfogadottakat


Most már ott tartok, hogy az újszövetség teljesen megelevenedett nekem. Sokkal több, mint egy pár fejezet egy könyvből.


Egy olyan szellemi (információs) világ nyílik meg, amiről a materialisták álmodni sem mernek

2018. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Én úgy döntöttem, hogy nekem egyik vallás sem jó, ezért ateista maradtam. Eddig jónak tűnik a döntésem.
2018. szept. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Miért kell mindig a Bibliára asszociálni, és azt tartani a legfőbb mutatónak? A Védák, vagy a Korán miért nem lehet? Ezért utálom a keresztényeket. Szerencsére ateista vagyok, és nem mosta át az agyamat a sok szenny, ami a vallásból fakad.
2018. szept. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

vallasos voltam

eloszor katolikus (hittanorakra jartam)

aztan attertem a hetednapi adventistakra

aztan elkoltoztem a vilag masik vegere es nagyon sok uj info ert, rengeteg dolgot olvastam es rengeteg elmenyen mentem at es egyik naprol a masikra mindegyik vallast elhagytam es rajottem, hogy mindegyik csak vakitas


most ateista vagyok es boldog :D

2018. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, a "jó" vallás alapeleme kell legyen a valósággal való összegyeztethetőség. Nyilván ha egy felsőbb hatalom megalkotja ezt a világot, majd sugalmaz vagy leírat egy művet, ami több pontban is ellentmond ennek a világnak, akkor az nem lehet hiteles.

Ezidáig sajnos nem találtam olyan vallást ami ezen a szűrőn átjutott volna.

2018. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A térítő vallásokat (mint Kereszténység, Iszlám) leszámítva a többi vallás nem áll ellentétben egymással. Megnyugszik azzal, hogy a saját népüket, saját földjüket a saját istenük teremti, uralja, szolgája, vagy akármi, aztán hogy a másik nép, másik ország hogy s mint áll a saját isteneikkel, az az ő dolguk. Nincs közük egymáshoz. Nem állítják, hogy azokat is a mi istenünk teremtette, mert az a miénk, nem adunk belőle idegeneknek. Nem tartanak kulturális kizárólagosságot a világegyetemre, mint a gyarmatosító európai és arab kultúra. A fent említett két vallás a világ legyarmatosításának vallása, pontosabban eszköze. Annak idején az ókori Rómában volt valamiféle múzeumszerűség, ahová a világ ezernyi féle felfedezett népének istenét elmondás alapján szoborba öntötték, és kirakták őket egymás mellé, mint egy istengyűjteményt. És ez így rendjén volt.
2018. szept. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket.

Okosabb nemigen lettem, továbbra is elég kusza minden.

Meglepően sok az ateista itt :D

Mégegyszer köszönöm :)

2018. szept. 14. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!