Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus emberek! Ti hogyan...

Katolikus emberek! Ti hogyan hisztek Istenben?

Figyelt kérdés

Én mindig katolikus voltam, és másokat is mindig buzdítottam erre. Az anyukám katolikus, apukám meg nővérem viszont ateista... El tudják képzelni, hogy nekem fiú létemre hánszor kellett erről vitatkoznom apámmal... És próbáltam hinni... De annyi rossz történik a világban, annyi jó ember meghal, annyi az igazságtalanság... Isten ezt miért hagyja? Miért van az hogy undorító, rossz emberek az egész életüket jól élik le, míg mások, a jók sanyarogva élnek... miért ilyen igazságtalan a sors, vagy Isten...?

Az én életemben is vannak problémák, amiért akárhányszor imádkoztam, vagy kértem, nem segített benne... És ez keresztényi lett volna... Tudom, hogy van az a jövendölés, hogy boldogok a szegények, a szomorúak stb... Ebben régen tudtam hinni, de most már nem... Ti hogy tudtok hinni Istenben, amikor annyi szörnyűség is van?


2018. szept. 14. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Isten nem az anyagiakban nyilatkozik meg.
2018. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Abba a hitbe ringatják magukat, hogy bár Isten az első világot ennyire elszúrta, de megígérte hogy másodjára minden jó lesz, úgyhogy tuti az lesz. Majd egyszer, valamikor. Pár ezer éve már ígérgeti hogy tesz majd valamit, előbb-utóbb már csak kell hogy látszatja legyen...


Nem akarlak elkeseríteni, de a kereszténységnél keresve is nehéz abszurdabb és logikátlanabb vallást találni. Gondold végig mennyi értelme van egy olyan vallást követni ami a szabad akaratra fogja a rosszat, elsumákolván a tényt hogy a lehetőség és a motiváció közt ég és föld a különbség! Egy olyan Istent imádni aki lazán legyilkolja ártatlan csecsemők sokaságát, ha az emberek nem úgy viselkednek, ahogy neki tetszik!

2018. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ozmium42 ***** válasza:
0%

"Miért van az hogy undorító, rossz emberek az egész életüket jól élik le, míg mások, a jók sanyarogva élnek..."


Ne áltasd magad se ezzel, se az ellenkezőjével. Az emberek "jósága" és anyagi helyzete között sem pozitív, sem negatív összefüggés nincs. Minden kombinációra találni példát. Ezek a példák pedig cáfolják, hogy bármilyen jó- vagy rosszindulatú kozmikus karmester döntené el, hogy a neki szimpatikusoknak segít, a többieket pedig lenyomja.

2018. szept. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

A héten már ez a sokadik bejegyzés itt az oldalon, hogy katolikusok inognak meg a hitükben, hogy próbálják Istent kérdőre vonni. Ennek a bizonytalanságnak oka van, talán a világ legnagyobb felekezetén nincs Isten áldása, mert nem a megfelelőképpen tisztelik és szolgálják Őt. Míg a katolikus tanítások és emberi hagyományok alapján akarsz Istenhez közeledni, mindig is lesznek kétségeid, mert érezni fogod, hogy ez a felekezet nem az igazságot hirdeti.

A kérdésedre válaszolva: Az undorító rossz emberek, akiknek most semmi gondjuk nincs, ők ebben a rövid földi életben kapnak néhány röpke jó évet, nekik ennyi lesz a jutalmuk, a kárhozatban majd szenvedni fognak. Isten nem igazságtalan. A gonoszok itt a földön kapják meg a jutalmukat, ami csak rövid ideig tart, az örökkévalóság boldogsága, az Istennel való közösség soha nem fog elmúlni. Ahhoz, hogy méltóak legyünk az Istennel való közösségre nagyon sokat kell változnunk, a különféle földi nehézségek, megpróbáltatások éppen ezt szolgálják, mert ezek által fejlődik és tökélesedik a jellemünk. Minden szenvedés és lemondás és megaláztatás közelebb visz Istenhez. Ne azon keseregj, hogy milyen rossz itt és most az életed, az eljövendőeket tartsd szem előtt!

(Keress egy protestáns közösséget!)

2018. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

#4

Bizony, mert még egyetlen protestáns sem inogott meg hitében soha, főleg ha mint itt a kérdésben, csak egy fiatal fiúról van szó.


Egyébként a szektások jóval kevesebben vannak mint a katolikusok, így még ugyan akkora százalék esetén is nálatok a valóságban sokkal kevesebb főt jelent. Ez pedig csak sima matek.


Másrészt a hit az nem egy folyamatosan szilárd valami. Még a mélyen hívő embereknél is előfordul, hogy Istentől elhagyhatva érzik magukat, esetleg hitük meginog. Persze az agymosottakat kivéve, náluk nem fordul elő érthető okokból. Ellenben Péter és Tamás apostoloknál is előfordult, pedig ők személyesen ismerték Krisztust.

2018. szept. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 fxmaster ***** válasza:
58%
Tisztelt kerdezo nagyon jol tetted hogy buzditottad apukadat meg noveredet a hitre mert ez az elet celja Istent imadni.Sajnalom hogy elvagy keseredve amint irtad vannak problemaid es nem oldotak meg, sokan is mondjak hogy az elet nem igazsagos de mint tudjuk Isten mindig a huseges szolgat szeretti van mikor kemeny mint a ko turelmunk kell legyen hogy a dolgok jo iranyba menyenek es meg egy masik dolog Isten mindig tudja mi a jo nekunk.Van mikor a dolog nem ugy mennek ahogy kepzeltuk volna de mikor Isten megsegit akor azt mondjuk ,,de jo hogy nem azt tettem meg nem igy csinaltam,,.Ahogy a bibliaba is irja ,,mert csak en tudom mi a tervem velletek,, mondja az Ur meg Jezus Krisztus is megmondta hogy nem lesz konyu a kereszteny elet ,idezem:aki engem akar kovetni vegye fel az o keresztlyet es ugy kovesen engem.
2018. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
2018. szept. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az emberek közti különségben nem feltétlenül az anyagiakra gondoltam, sőt szinte csak kis részben arra. Örömmel tapasztaltam, hogy vannak még segítőkész, jóérzésü emberek is itt. Köszönöm!
2018. szept. 21. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!