Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem muszáj mindenkit szeretnün...

Nem muszáj mindenkit szeretnünk és áldanunk az ellenségeink közül?

Figyelt kérdés

24/F hívő keresztény vagyok felekezet nélkül, ennek ellenére szeretem Istent és megérteni az Ő dolgait, de ezeken a sorokon nem tudok tovább jutni:


"Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket!" (Mt 5:44)


"Kígyók, mérges kígyóknak fajzatai..." (Mt 23:33)


"Menjetek, mondjátok meg annak a rókának..." (Lk 13:32)


Tudom, sok kijelentés az ítélet felől jogosan van, hiszen az igazságot meg kell mondani a Szentlélek-Szellem káromlóknak is (Mt 12.31), de vannak olyan igehelyek, ahol Jézus nem éppen szeretettel, áldással beszél pl. a törvénytudók, farizeusok, ill. írástudók felől...


"Kicsoda intett meg titeket, hogy az Istennek elkövetkezendő haragjától megmeneküljetek?" (Mt 3:7 - Lk 3:7)


----------------------


Tehát a Máté 5:44 szerint áldjam és szeressem ellenségeimet, de viszont a Máté 23:33 szerint beszéljek velük megvetően? Szeressem és áldjam őket, de ha odajönnének hozzám valami miatt, akkor a Máté ill. Lukács 3:7 alapján pedig küldjem el őket?


Értem én, hogy a farizeusok/írástudók stb. kivételes módon rossz fiúk voltak és ezért beszélt velük így Jézus, de a Máté 5:44-ben mégis csak az ellenségeink szeretéséről és áldásáról van szó...



2018. szept. 16. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért muszáj, mert ha áldod, az áldás visszatér rá, és míg ő azon mesterkedik, hogy intézzen el téged, így minden mozdulata amit ellened tesz, átkot okoz neki. Aztán szépen gyüjtögeti ezeket a negatív gyümölcsöket, egészen addig, míg Isten nem robbantja a bombát és az egész egyszerre érkezik a nyakába.


Légy okos, és hallgass Istenre:)

2018. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
*visszatér rád
2018. szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

"24/F hívő keresztény vagyok felekezet nélkül"

Hát akkor keresztény egész biztos, hogy nem vagy, inkább istenkereső. A keresztény hit csak közösségben élhető meg, ahogy Krisztus tanította.


Jézus elég világosan tanítja, hogy szeretnünk kell ellenségeinket is, bár talán ez az egyik legnehezebben megtartható parancsa. De legalább törekedni kell erre.

Az "áldani őket" sokkal inkább egyfajta hálaérdezet jelent. Gondj arra, amikor a mennyet ígéri Krisztus mindazoknak, akik nevéért üldözést szenvednek.

De legfontosabb imádkozni ellenségeinkért, ahogy Jézus is imádkozott az őt elítélő és kereszre feszítő zsidókért. Ezt akkor is meg tudod tenni, ha nehezedre esik szeretni azokat, akik téged bántottak.


Illetve még egy dolog ami ehhez kapcsolódik az idézetek alapján, a bűnösök megintése. A keresztényeknek kötelességük a bűnösöket szóban meginteni. Persze ezt sose szabad erőszakosan vagy túl tolakodóan.

2018. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Csak most láttam #1 hozzászólást. Vigyázz kérdező az ilyenekkel, mert az ilyen válaszokban a sátán bújuk meg és nem Krisztus szól belőlük.

Egy keresztény sosem azért imádkozik, vagy áldja rossztevőit, hogy aztán végül megbüntesse őket Isten. Hanem azért imádkozunk értük, mert valóban megtérésüket akarjuk, hogy ők is üdvösségre jussanak, hogy vétkeiket Isten megbocsátsa.

2018. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok keresztény/Isten gyermeke felekezet nélkül, hűha :D
2018. szept. 16. 12:09
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy egyből meg lettem ítélve, voltam nem egy féle közösségben és Isten szeretetét is számtalanszor átéreztem dicséret közben, úgyhogy nyugi van te$ó.


Csak most éppen egyedül járom az utam, mert a felekezetek felbomlottak, vagy elköltöztek messzebbre, amelyekbe tartoztam.


Amúgy, szerintem Keresztelő János is Isten gyermeke volt attól függetlenül, hogy a pusztában élt egyedül nagyon sokáig (nyilván közösség nélkül).

2018. szept. 16. 12:20
 7/12 anonim ***** válasza:

"Csak most éppen egyedül járom az utam, mert a felekezetek felbomlottak, vagy elköltöztek messzebbre, amelyekbe tartoztam."


Ezt nem értem. Krisztus egyetlen Egyházat hozott létre, ami ígérete szerint kitart az idők végéig, ahogy mondta; a pokol kapui sem vehetnek erőt rajta. Valószínűleg nem jó helyen voltál, ha azok felbomlottak.

Remélem azért a hozzászólásom többi részét hasznosnak találtad, annak ellenére is, hogy csak erre a mellékes megjegyzésemre tértél ki két hozzászólásban is.


Keresztelő János Isten nagy prófétája volt, de nem volt igazából még keresztény. Egy keresztény is folytathat remete életet (bár feltételezem, hogy te nem remete vagy), de attól még közösségben van az Egyházzal, az Egyházon keresztül pedig Istennel. Hiszen miként az Írás tanítja, az Egyház Krisztus titokzatos Teste.

2018. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Dejó lépten nyomon belekötni a másik emberbe, ide se teszek fel több kérdést. További szép napot.
2018. szept. 16. 15:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Amit Jézus mondott a farizeusoknak és Heródesről, az nem átok, hanem ezeknek az embereknek értékelése szellemi (lelki) nézőpontból. Jézus átlátott a felszínen. A farizeusok pont azt gondolták magukról, hogy ők a jófiúk (sok vallásos cselekedetük volt), ezért Jézus ezzel SEGÍTETT nekik a legtöbbet, hogy vállalta a konfliktust, és megmondta nekik a frankót. Az annyira megkeményedett szíveken, amilyen a farizeusoké lehetett, sajnos még ez a nagyon egyenes szembesítés sem hatolt át. Jézus ebben is egy nagy példa a mai kor konfliktuskerülő "ne szólj szám, nem fáj fejem" emberének.


Az átok az, ha valakinek a rosszért cserébe ROSSZAT KÍVÁN az ember ÁRTÓ szándékkal vagy BOSSZÚÁLLÓ szívvel. Nem akarok ide példákat írni, mert hallunk bőven átkokat mindenhol, ezt nem kell tanítani.

(Az, ha valaki szeretné, hogy az ellen vétkező megkapja a törvény szerinti igazságos büntetését, és beszél róla vagy tesz érte, az még nem átok szerintem, ha nem a sértettség és a bosszúvágy tüzeli, hanem a többi ember megvédése, akik ellen a bűnös különben tovább folytathatná az ártó tevékenységét.)


üdv

Stefán

2018. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha valaki esetleg azon tűnődik, hogy Heródesnek miért csak üzente Jézus, amit mondott, esetleg nem gyávaság-e ez, akkor olvassa el az egész részt, ami erről szól. (Lk 13:31-33)

Jézus komolyan szorongott a keresztre feszítésének a gondolatától (Lk 12:50), de eldöntötte, hogy követi Isten akaratát, és felmegy Jeruzsálembe, ahol meg fog történni vele minden.(Lk 13:31-33)

Heródes és néhány farizeus el akarta téríteni a céljától, aminek valószínűleg az is fontos része volt, hogy ördögöket űzött ki útja során (gondolom, így jobban kiismerte a Jeruzsálem körül tanyázó ördögök gondolkodását, akik a kereszten is kísértik majd őt mindenfélével). A racionálisnak tűnő menekülési terv (Heródes meg akar ölni = akkor fuccs a küldetésednek, menekülj) nagy kísértés lehetett neki, hogy ne haladjon tovább Jeruzsálem felé. Ezt a ravasz zavarkeltő szándékot "jutalmazta" Jézus a róka szóval, de arra már nem volt ideje, hogy személyesen elmenjen Heródeshez és közölje vele.

2018. szept. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!