Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus valójában hogy nézhetett...

Jézus valójában hogy nézhetett ki?

Figyelt kérdés

Nyílvánvaló, hogy Jézus nem úgy nézett ki mint ahogy ábrázolják őt. Hiszen sokat segített a munkában az apjának (Ács munka). Tehát izmos, szálkás testalkatú lehetett.

Sok helyen azt írják, hogy egy átlagos kinézetű ember lehetett, én ezt sem hiszem.

Mivel Isten fia így szerintem alapból nem nézhet csak úgy ki átlagosan.

Biblia pl azt írja, hogy ...”és szemei olyanok mint a tűzláng,, már ezáltal is kitünhetett a tömegből....



#megjelenés #Jézus #názereti jézus #názereti
2018. szept. 16. 17:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%

#10, az első képen egy neandervölgyi van. Egy átlagos közel-keleti férfi az ókorban nem így nézett ki, nem ilyenek az arcvonásai, nem ilyen a koponyája.

Egy biztos, a kék szemű, fehér bőrű Jézus ábrázolások nem túl reálisak.

2018. szept. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#2/10 Ez nem neandervölgyi, hanem egy azbban a térségben talált korabeli koponya alapján történt rekonstrukció. Nem pont ézus az igaz, de ha egy ottani ember valahogy így nézett ki akkor Jézus is valahogy hasinlóan .
2018. szept. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem volt olyan ápolatlan és finomabb volt a csontozata de a fejforma meg a szemei, az stimmel.A vallásos Jézus-képet szerintem csak azért alkották mert akinek a külsőségek számitanak,azt is becsábíthatják a felekezezetükbe.
2018. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%
Múltkor olvastam egy cikket, ami pont ezt a neandervölgyi Jézus fejet cáfolja, és azt taglalja, hogyan nézhetett ki valójában, hiteles rekonstrukciót próbált adni több koponya összehasonlításával. Sajna sehol nem találom az írást, remélem valaki belinkeli.
2018. szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nem a Torinói lepel az amit olvastál?

Állítólag az egy hiteles forrás...

2018. szept. 17. 11:08
 16/20 A kérdező kommentje:

#9-es!

“Egyébként egy ábrázoláson sem láttam, hogy extrém vékony lenne, kivéve a keresztábrázolásokat. Amik érthető módon egy meggyötört testű embert mutatnak“


Én szinte mindenhol csak úgy látom! (filmekben,kép ábrázolásokon stb)

Nem értek azzal együtt amit írsz. Oké, hogy meggyötört, de attól független vékonynak van ábrázolva ugyanúgy!

Olvasd el az előtted lévő hozzászólást, teljesen korrekten leírja a dolgokat.

Nem volt szerintem ácsmester Jézus maximum az apja Jézus segített az apjának a munkában.

2018. szept. 17. 11:22
 17/20 anonim ***** válasza:

De, ács volt. :)


Nemde az ács ez, Mária fia, Jakab, József, Júdás és Simon testvére?

(Márk 6:3a)


Egyébként nem a torinói lepelre gondoltam, ez egy korabeli koponyák és a helyi rasszra jellemző arcvonások alapján elkészített számítógépes kép volt.

2018. szept. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

“Másrészt mint írtam, az ács több különféle dolgot jelenthet. Ez egy összefoglaló szó, amit a fordítók használtak, hogy pontosan mit takar, nem tudjuk. Ha például ácsmester volt, akkor szinte alig végzett nehéz munkát.”

Ezt írta az egyik hozzászóló. Arra reagáltam, hogy Jézus nem hiszem, hogy ácsmester volt inkább az apja és Jézus segített apjának a munkában.

2018. szept. 17. 11:53
 19/20 anonim ***** válasza:

#18

Látom nem sikerült megértened, hogy mit írtam. Már több hozzászóláson keresztül azt próbálom elmagyarázni, láthatóan minden siker nélkül, hogy amit magyarul "ácsnak" fordítottak, az egy gyűjtőfogalom. Gyűjtőfogalom, tehát sok mindent takarhat. Lehetett akár olyan ács, aki a tetőszerkezetet készíti, lehetett olyan ács, aki inkább csak tervezi, de az eredeti görög szó jelentheti akár a kőművest is. Remélem így már világosabb.

Tehát van egy gyűjtőfogalom, de igazából fogalmunk sincs, hogy pontosan mit takar. Vannak akik szerint a kőművest, mert Jézus sok ilyen példát hozott. Mások szerint ácsmestert, mert Jézus művelt volt, tudott írni és olvasni is. Sőt anyanyelve az arám mellett egész biztos tudott héberül és több történész szerint valamilyen szinten görögül is.

2018. szept. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Teljesen átlagos volt, ez is az egyik mondandója a bibliának.

Ő nem dicső harcos, nem egy hatalmas király, hanem egy ember a tömegből szamárháton. Egy senki. Nem a személye, hanem a mondandólya számít. Egy pásztor, ki a myáját örzi.

2020. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!