Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék Istenben hinni!...

Szeretnék Istenben hinni! Édesanyám halála után megingott a hitem. Előtte boldog voltam, volt lelkibékém. Azt szeretném hogy újra tudjak hinni. Megoldás?

Figyelt kérdés

2018. szept. 18. 20:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%
Hát igen, nehéz kikapcsolni az agyat.
2018. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Miért? Azt hitted, hogy anyukád majd kivétel lesz és nem fog meghalni?
2018. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 KZitus ***** válasza:
53%

Szia


Én is elvesztettem az édesanyámat, és tudom mennyire megváltoztatja ez az életet:-(

Soha többé semmi nem az, mint előtte. De nekem nem rendült meg a hitem Istenben, inkább naponta kértem, segítsen abban, hogy helyre álljon a lelki békém...talán most, 2 év után valamennyire sikerült.

Ha megingott a hited, talán neked is segítene, ha kérnéd(gyakrabban) a segítségét. A Bibliában van leírva hasonló eset, és a segítség is, a Lukács 22:32,33 v "...Sátán kérte, hogy hadd rostáljon meg titeket, mint a búzát. De én könyörögtem érted, hogy ne fogyjon el a hited; és ha majd megbánod, amit tettél, erősítsd a testvéreidet..."

Krisztus mi értünk is közben jár, ha őszintén kérjük. Ezért is van leírva ez az eset, hogy tanuljunk belőle, és növelje az Istenbe vetett hitünket.

2018. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

Most miért lettem lepontozva?? Mindig ez történik, hogy bár a halál az élet része, mégis a hit bánja a hozzátartozó halálát, mintha nekik valami kiváltságuk lenne, hogy sose hal meg a testük.

Kérdező, te is meg fogsz halni. Mindenki.

2018. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltál,és tapintatlan vagy.Sőt szerintem Ateista is.
2018. szept. 18. 22:50
 6/18 anonim válasza:
14%
Miért szeretnél újra hinni? Mi szükséged van rá? Először erre jöjj rá. Ha sikerül, akkor lehetsz boldog ateista is ;-)
2018. szept. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ejjj gonosz vagy ! Ha te nem hiszel Istenben miért írsz,ilyen témához ?! Teljesen más irányba viszed el a kérdést.Nem leszek boldog Ateista ! A kereszténység egy nagy család ahol,én jól éreztem magam.Bárhol jár az ember mindíg van egy templom vagy egy gyülekezet ahol szeretettel fogadják a többiek.Ilyen a Szabad keresztények is.És ha sír az ember ezért nem veti meg senki.A keresztények toleránsak egymással.Csak az én hitem kibillent,és most nem vagyok boldog.Pedig boldog voltam.Elmondtam az esti imámat,és nyugodtan tudtam aludni.Volt lelkibékém ! És ezt az állapotot akarom vissza állítani az életemben.(Téged utáltalak,de most már sajnállak,mert nem tudod,hogy milyen az igazi hit !)
2018. szept. 18. 23:43
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!

Ez a letölthető füzet a gyász feldolgozásával foglalkozik, és azzal, hogy milyen reménysége van elhunyt szeretteinknek. Remélem, segíteni fog neked ebben a nehéz időszakban:

[link]

2018. szept. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Anyukád hívő volt? Ha igen, tudod, hogy jó helyen van.
2018. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 #Kerdezo ezt #4 50% nak irtad?

nem tudhatod biztosra hogy ugyanazok e a valaszadok ha rejtett az azonositojuk


nem latom hogy #4 atesita valaszt irt volna


a teista is meghal, a kulonbseg hogy ha Krisztusban hal meg akkor Krisztusban tamad fel orokeletre, elhunytaidert imadkozhatsz, de fontosabb magadert es az élökért

2018. szept. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!