Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtudná valaki mondani, hogy...

Megtudná valaki mondani, hogy hol írja a bibliában, Atya Isten, Fiú Isten ès Szentlélek Isten?

Figyelt kérdés

#fiú #Biblia #atya #Szentlélek Isten
2018. szept. 22. 15:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
51%

Meg, bár nem ártana ha olvasnád a Szentírást és nem kérdeznél ilyen hülyeségeket.


"Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige … S az Ige testté lett, és közöttünk élt."

"Tamás fölkiáltott: „Én Uram, és Istenem!”"

"Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget"

"Mert benne lakik testi formában az istenség egész teljessége"

"A Fiához ellenben e szavakkal fordul: Isten, trónod áll örökre, királyi pálcád igazságosság vesszője."

"Mert gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme."


A Szentlélekről már nem mondja ki ilyen egyértelműen a Biblia, ahhoz értelem is kéne, aminek híján vagy. De remélem a felsorolt sok ige alapján te is belátod, hogy Krisztust Istennek nevezi a Szentírás számtalan alkalommal.

2018. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
50%

"ahhoz értelem is kéne, aminek híján vagy"


Látod barátom pont az ilyen vádaskodó beszédek miatt nem akarnak az emberek keresztények lenni.Ha egy kérdésre nem tudsz megfelelően megválaszolni,akkor jön a vádaskodás,hogy ahhoz értelem is kéne hogy ezt megértsd.És én ezt most neked keresztényként mondom.

2018. szept. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
51%
1-eskének ajánlom a 2. választ elolvasni többször is, mert nagy igazság van benne.
2018. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
70%

Így sehol, mivel nem három külön Istenről ír a Biblia, hanem háromszemélyű egy Istenről.

Amikor Jézus kimondja hogy az Atya, Fiú és Szent Lélek nevében kell megkeresztelkedni, elég egyértelműen egyenlőként említi a három nevet, nem tesz különbséget köztük, mint "Atya Isten, Fiú és Szent Lélek erő" vagy bármi hasonló.

Ezen kívül számtalan esetben nevezi a Biblia Jézust konkrétan Istennek, vagy azonosítja Istennel (egyszer Isten az Alfa és Omega, máskor Jézus), stb.

2018. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
77%

"1-eskének ajánlom a 2. választ elolvasni többször is, mert nagy igazság van benne."

Miért? Gondolod, hogy hülye vagyok és nem értem meg, hogy elsőre mit írt?


Egyébként nem értem, hogy egy trollkodó kérdésre miért ne lehetne válaszomban egy kis élcelődés. Amúgy kapott választ tőlem, nem értem a hisztit.

2018. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%
Talán még annyit hozzátennék, hogy se te, se a 2. hozzászóló nem válaszolt a kérdésre, csak offoltatok. Ellentétben velem, mert én válaszoltam Szentírásból hozott igékkel.
2018. szept. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
77%
2-skének a vélenényére nem adnék mivel ő sem jobb.Sőt!
2018. szept. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
73%

Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött. Benne élet volt, és az élet volt az emberek világossága. A világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be. Az Ige volt az igazi világosság, amely megvilágosít minden embert: ő jött el a világba. A világban volt, és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt: Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal. Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt.

(János 1:1‭, ‬3‭-‬5‭, ‬9‭-‬10‭, ‬14‭, ‬18)



[...]akiké az ősatyák, és akik közül származik a Krisztus test szerint, aki Isten mindenekfelett: áldott legyen mindörökké. Ámen.

(Róma 9:5)


"Mert benne lakik az istenség egész teljessége testileg[...]

(Kol 2:9)


"de a Fiúról így szól: „A te trónusod örökké megáll, ó, Isten, és királyi pálcád az igazság pálcája."

(Zsidók 1:8)


"De tudjuk, hogy eljött az Isten Fia, és képességet adott nekünk arra, hogy felismerjük az Igazat; és ezért vagyunk az Igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban. Ő az igaz Isten és az örök élet."

(1János 5:20)


"Nem tudjátok, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke bennetek lakik?"

(1Korinthus 3:16)



"Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében"

(Máté 28:19)


Ha nem lenne Szentháromság miért az a Atya, a Fiú és a Szentlélek nevére kellene keresztelni?

2018. szept. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
45%

2-es válaszolónak:


Most, hogy kiderült, hitgyülis vagy, visszavonom, amit mondtam, és nem állítalak be követendő példának.



Inkább tanulj az értelmes emberektől, németh sándor helyett!

2018. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
72%

1 János 5:7 HUNK


Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy.

2018. szept. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!