Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeknek való a hygge?

Keresztényeknek való a hygge?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ki hallott mér a hygggéről, a dán életérzésről, de utánaolvastam és ez a New Age-hez tartozik.
2018. szept. 23. 05:59
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Aki megkeresztelt keresztény életet élő, az nem sodrodik ide oda
2018. szept. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
A New Age nem össze egyeztethető a valódi kereszténységgel.Mert nem Isteni forrásból származik.
2018. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Próbáltam utánaolvasni de eléggé egy elvont fogalom. Nem tűnik keresztyénellenesnek, de azért Krisztus legyen a középpontban...
2018. szept. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Amennyire én tudom, a hygge egyszerűen csak annyi, hogy rendszeresen meg kell teremteni magunknak a pihenést, azt, hogy jól érezhessük magunkat a bőrünkben, hogy élvezzük is az életet, ne csak folyton dolgozzunk meg a mindenféle kötelességeink után rohanjunk, tehát pl. minden nap kell mondjuk egy negyed óra, hogy teljes nyugiban megihassunk egy bögre teát, vagy ilyesmi. Ez nem keresztényellenes.

A New Age viszont az.

2018. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
New Age? Akkor nem.
2018. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire ássa bele magát az ember. A jóga se kereszténynek való, ha nagyon-nagyon ért hozzá valaki. De ha csak a tornagyakorlatokat látja benne, hogy jót tesz a derekának, stb., az még nem baj. A hüggével is ez van szerintem.
2018. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mansour ***** válasza:
Maga a fogalom jóval régebbi mint a New Age, és eredetileg tényleg arról szól nagyjából, amit a 4-es válaszoló írt. Nem tudom, hogy milyen formában kapcsolják a New Age-hez, de elég erőltetettnek hangzik... Hol olvastad ezt?
2018. szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mansour ***** válasza:
Egyébként az ilyen kérdésekre azt szoktam válaszolni, hogy ha megkérdezed, akkor neked biztos nem való...
2018. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!