Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúinál nem lehet...

A Jehova Tanúinál nem lehet hallani a karitatív munkájukról, ételosztás, ruha, irgalmasság cselekedetei, vajon náluk miben nyilvánul meg a felebaráti szeretet, vagy csak egymást segítik?

Figyelt kérdés
Máté 5,46 "Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi a jutalmatok? Nem ugyanezt teszik-e a vámszedők is? 47És ha csak testvéreiteket köszöntitek, mennyivel tesztek többet másoknál? Nem ugyanezt teszik a pogányok is? 48Ti azért legyetek tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."
2018. szept. 26. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Náluk ilyen nincs. A "segítés" kimerül a térítésben. Tavaly két fiatalember csöngetett be. Azt kérdezték, hogy egyetértek-e azzal, hogy sok a szegény, nélkülöző ember? Igent mondtam, azt hittem, hogy valamilyen karitatív szervezettől vannak. Erre kiderült, hogy Jehovák. Mondták, ha ismerek ilyen családot, adjam meg a címüket, hogy vihessenek neki egy Bibliát. Megkérdeztem tőlük, hogy akkor lesz kenyerük? A válasz: nem az a fontos, hanem Jehova.
2018. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Igen,én is csak ezt tapasztaltam eddig, amit az előttem szóló.

Egyszer-kétszer olvasgattam az Őrtornyos füzetkéiket.Hát köpni-nyelni nem tudtam.

Nem vagyok (már) vallásos, de azért hülye se.

A legtöbb JT-s akivel találkoztam,"eléggé" konok illetve nyomulós volt.Egy-két kedvesebb-visszafogottabb tag is becsöngetett, de őket is elküldtem.

Nem vagyok paranoiás,de szinte üldözik az embert ha közterületen meglátnak.

A kitartást értékelem de nem így.:D

És egyik vallásban sem szeretem a fanatikusokat.

2018. szept. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 KZitus ***** válasza:
12%

Szia


„Amíg kedvező időnk van rá, tegyünk jót mindenkivel, de kiváltképp azokkal, akik hozzánk tartoznak a hitben” – mondta Pál apostol Galácia 6:10

Ezt is irányadó mértéknek tartjuk.

Amikor itt a közelünkben árvíz vitte el a fél falut, önkéntesek százai segítettek a házak lakhatóvá tételében, és az újak megépítésében, nem csak a tanú családoknak, de az összes károsúltnak is. Ez az egész világon hasonló módon törénik.(Az Apostolok cselekedetiben is olvasharunk ilyen segélyezésről)

[link]

Másként is segítenek:

[link]

Itt arról olvashatsz, milyen bibliai alapelvek segítenek a támogatások mikéntjében:

[link]


Kincset érnek azok a szavak, amelyeket Jézustól idéztél a Máté 5:46-ban, és ugyan akkor irányt is mutatnak.

2018. szept. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Agymosodát üzemeltetnek, ami nagyon sok pénzbe kerül! Másra pedig nem jut emiatt...
2018. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%

Vajon mi volt a célja Jézusnak, hogy megetetett embereket? Mert nem az, hogy ez a tanításának, vagy a jövetelének a célja?

Nem értem, miért kell folyamatosan gyülőlködést szervezni? Kiváncsi lennék, hogy akik itt válaszoltak, azok mennyi pénzt költöttek mások megsegítésére?

Egyszer megvizsgálhatnánk együtt az írásokat?


PL:Jézus soha nem hejezte a hangsúlyt a tömeges étkeztetésre, ruháztatásra. Az bizony tény, hogy csoda folytán élelmet biztosított több ezer embernek.És tanította, hogy segítsünk mindenkin, aká rászolrult.

De vajon mi volt ennek az oka? Vizsgálta már valaki miért tett csak kétszer ilyet?

Miért nem rendszeresen?

Az olvasottak alapján akkor tett ilyet, amikor messzíről jöttek emberek, akik szerettek volna tanulni tőle. S mivel akkor még nem volt közlekedés, bizony nem kis utazás lett volna hazamenni, élelem nélkül.

Ezért tette, és nem azért, hogy tömeges étkeztetést indítson a szegényeknek. Ezek az emberek többségében nem is voltak olyan elesettek, vagy kenyér nélküliek.

Mindössze az idő, és a körülményeket figyelembe véve, vendégelte meg Jézus az ott levőket.

Azonban azt is elkell mondani, hogy voltak, akik nem is a csodákra voltak kiváncsiak, hanem szerettek volna jól lakni.

Jézus erre azt mondta:

(János 6:26) . . .„Bizony, bizony mondom nektek, nem azért kerestek, mert jeleket láttatok, hanem mert ettetek a kenyerekből, és jóllaktatok.


Jézus arra helyezte a hangsúlyt, hogy az e,berek oktatás által változtassanak az életükön, és keresztény életet éljenek, hátra hagyva az addigi életüket.

Vajon mennyi ember lett keresztélny életű ember, azok közül a milliók közül, akik jól laktak és aztán hazamentek? Tettek -e valami érdemlegeset Isten királyságáért, összhangba hozták-e az életüket Isten akaratával?

Mert ugyan is azt látom, naponta, hogy osztogatnak itt ott, de ezek közül az emberek közül egyiket sem láttam, hogy leszokott volna a dohányzásról, abbahagyta volna a parázna életét, rendszeresen forgatta volna Isten szavát.....

Hanem visszatértek a minden napi életükhöz, folytatva, a világi életüket. Vajon Jézus ezt, így tartotta fontosnak?

Mindenki válaszolja meg magának.

Egyébként is, nem értem hogyan olvassák az itt lévők a Bibliát?

Ugyan is Én mindig azt a következtetést vontam le az első keresztényekről, hogy azoknak segítettek elsősorban, akik egy hitéletet éltek velük. Ami nem zárja ki, hogy talán segítettek másoknak. Az adományokat rendre azoknak küldték, ahol hiányosság volt, a gyülekezetet illetően, és nem általában az embereknek.

2018. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%
Úgyis kidumálják. Nek adnak azok egy fityinget sem. És mivel az egyik kérdezte, ezért válaszolok: igen, sokat adtam már éhezőnek és rászorulónak. Magamtól nem mondom, ez csak a kérdésre a válasz. És ugyanígy tesznek a többiek is nálunk, lásd a kérdező által leírt igét, mint indokot.
2018. szept. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

"Vajon mennyi ember lett keresztélny életű ember, azok közül a milliók közül, akik jól laktak és aztán hazamentek? Tettek -e valami érdemlegeset Isten királyságáért, összhangba hozták-e az életüket Isten akaratával?"


Ha Jézus nem firtatta, akkor te mi jogon firtatod? Jézus megetette a tömeget, de nem ment oda az esemény után, hogy strigulázza ki tér meg és ki nem, majd statisztikát vezessen.

2018. szept. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

Nem csak egymást segítik. Pl. itt elolvashatod, hogy katasztrófák idején hogyan segítettek:

[link]

Itt egy magyar példa is:

[link]

2018. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%
Egy keresztény számtalan helyen segít, amit meg sem jegyez. Ők meg azzal az egyel dicsekednek.
2018. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
Ez dicsekedés, hogy válaszolsz, ha kérdeznek?
2018. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!