Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikusként imádkozhatok...

Tamas3791 kérdése:

Evangélikusként imádkozhatok rózsfűzért?

Figyelt kérdés
nagyon megtetszett egy rendezvényen és ezért kérdezem hogy lehet e

2018. szept. 30. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Hát a Máriához szóló ima nem túl protestáns dolog. De azt csinálsz amit akarsz.
2018. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően igen.

A rózsafüzérben 3 imádság jelenik meg, egy Hiszekegy, nagy szemekre Miatyánk és kis szemekre Üdvözlégy. Az első kettő elég általános az evangélikusoknál. Az Üdvözlégy ima két részből áll. Az első rész egy az egyben idézet a Szentírásból. A második részben két dolog jelenik meg, egyrészt, hogy a Szűzanya Theotokosz, Istenszülő. Ezt Luther együtt vallotta az Egyházzal, amit az efezusi zsinaton fogadtak el, ma is elfogadják az evangélikusok. Ami kisebb problémát jelenthetne, hogy a fohászban a hívő Mária imádságát kéri. Erről konkrétan nem tudom mit vallott Luther, viszont ha elolvasod a Kánai menyegző történetét és a Jelenések könyvében azt a részt, ahol a szent szerző a szentek imádságáról szól, akkor láthatod, hogy nincs benne olyan, amiért ne mondhatnád.


Ezeken felül még vannak az un. titkok, amik Jézus életútjának fontosabb részeit tárják elénk. Lényegében ez az egész rózsafüzér lényege; a titkokon való elmélkedés. Ezért is nevezik elmélkedő imádságnak.


Tehát összefoglalva, igen, imádkozhatod nyugodtan. Viszont figyelj arra, hogy ne monoton imává váljon. II. János Pál pápa úgy határozta meg, hogy: "A rózsafüzér mondása ugyanis nem más, mint Krisztus arcának szemlélése Máriával."

2018. szept. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Szerinted a rózsafűzér micsoda? bálvány, egy néma tárgy amit azért használnak az emberek, mert azt hiszik, hogy közvetít.


Mit mond Isten Igéje a 10 parancsolatban?

2018. szept. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

"Jézabel kedvence a hamis vallás-csak szólók."

Akkor gyorsan térj meg a szektádból, amíg nem késő, mert csak átkot közvetít rád. Már látszódik hatása.

2018. szept. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

5 Szerintem inkább te térj meg, mert Isten Igéje egyértelmű, azt átírni nem lehet. Fehéren feketén minden benne van.


Egy Megváltó van: Jézus.


Jézabel meg megy a pokolba a bálványaival és a hamis Mária-kultúszával és a csatlósaival együtt.

2018. szept. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

6+


Mózes II.20-


3.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

2018. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

"Jézabel meg megy a pokolba a bálványaival és a hamis Mária-kultúszával és a csatlósaival együtt."

Na majd akkor ott üdvözölhetitek egymást "Jázabellel". Egyébként elég gáz, hogy még annak az ószövetségi asszonynak a nevét se tudod leírni, de majd ott ha szóba elegyedtek, kérdezd meg tőle hogy is kell.

2018. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
11%

Figyelj ha istenben hiszel es szereted nem kellenek ezek a hulyesegek.

Imatkozhatsz barmikor amikor akarsz ahol akarsz akar csokit is foghatsz a kezedbe . Mert isten letezik es hall es szeret teged.

Isten a szivedet vizsgalja nem pedig azt hogy mi jot csekekestel ma...

2018. szept. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
12%
Ha imatkozol akkor oszinten tedd es adj halat eloszor mert isten orul ijenkor.
2018. szept. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Ne már gyerekek, a kettes válaszoló leírta, miért biblikus teljes mértékben ez az ima, ne értetlenkedjetek már! :)


[link]

2018. okt. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!