Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Saulusból lesz Paulus? Vagy...

Enkidu kérdése:

Saulusból lesz Paulus? Vagy csak mivel nem ment az erővel való keresztény-írtás, a valláspropaganda eszközeit vetette be, a mozgalom élére állva, hogy a Jézusi tanításokat teljesen elferdítse? (Mint ahogy ez látható is, teljes sikerrel).

Figyelt kérdés
Egyszóval egy korabeli hoax-al állunk szemben vagy higgyünk - a tények által azóta megcáfolódott - propagandának?

#Paulus #saulus
2018. okt. 14. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha jól értelmezem amit írsz, kétségbe vonod Pál őszinte megtérését. Nem kötekedés képen kérdezem, hanem mert valóban kíváncsi vagyok az elméletedre. Tudnál felhozni pár példát? Konkrétan milyen tanítások elferdítésére gondolsz? Én személy szerint nem gondolom, hogy elferdítette volna az eredeti tanításokat, így példák nélkül még csak meg se tudom vizsgálni az állításodat, mert számomra nem egyértelmű, hogy mire gondolsz.
2018. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

"Vagy csak mivel nem ment az erővel való keresztény-írtás"

Hogy ne ment volna, olvass utána. Kezdetben csak a zsidók üldözték nagyon keményen a keresztényeket, majd a rómaiak is.

Egyébként vértanúhalált halt, szóval ha ilyen hátsó tervei voltak, elég rosszul sikerültek.

2018. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Azt elfelejted kedves Barátom, hogy Pálnak nem lehetett volna roszz a szív állapota, mert akkor Jézus nem jelenik meg neki, jobb belátásra késztesse.

Szemtanuk látták, hogy addig vak maradt amíg el nem jött az ideje, hogy újra lásson.

A beszámolót, maga Lukács írta az orvos, ezért nem hazugág, hogy Pál valóban rádöbbent a valóságra.


Pál pedig nem ferdített el semmit, ellenben nem engedte volna Jehova, hogy az írásai belekerüljenek a Bibliába.

2018. okt. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%

Nos, részben igazad van kérdező!


Pál nem volt tanítványa Jézusnak.


Nagyon sok mindenben eltért a Jézus által tanítottaktól.

pld.

Azt tanította, hogy Jézus a kereszthalálával kiengesztelte az Atyát. Nagypéntek ~15 óra előtt még nagyon haragudott a mennyei Atya az emberekre, de miután keresztre feszítettük Szent Fiát na akkor azután már kiengesztelődött és már nem haragudott.

Továbbá az tanította, Hogy Jézus az emberek bűneit a halálával "felvitte a keresztfára", megváltva ezzel a bűnöktől. Nem csak az addig elkövetett, hanem a jövőbeni elkövetett bűnöktől is.

Jézus ezzel szemben azt tanította a kereszthalálával kapcsolatban az emmausi tanítványoknak a feltámadása után, hogy "ti balgák, hát nem ezeket kellet elszenvednie a Messiásnak, hogy bejuthasson dicsőségébe!"


Azzal viszont nem értek egyet, hogy Pál ezeket szándékosan tette volna. A legjobb szándék vezette, ezért feltétlenül Szent emberként kell tisztelnünk Pál munkásságát.

Egyébként pedig arról Pál nem tehet, és valószínűleg ő akarta volna a legkevésbé, hogy az ő tanításával adjanak más értelmezést Jézus tanításainak. Ez azoknak a hatalmat gyakorló vallási vezetőknek a felelőssége, akik kik Pál tanítását fontosabbnak tartják, még Jézusnál is azzal, hogy nem rangsorolnak a Bibliában.


"

Pál leveleiben súlyos ellentmondásokat találok!


Kedves Barátom!


Én, Jézus, nagyon örülök, hogy figyelmesen olvasod a Bibliát. Így könnyen belátod, hogy a Bibliában rangsorolni kell, mert aki nem rangsorol, az képes mindent kiolvasni belőle, meg az ellenezőjét is!


Pál, amikor isteni sugallatra írt, akkor önmagából is, korának hagyományaiból is, belevitt írásaiba olyan gondolatokat is, amelyeket nem lehet szinkronba hozni Velem, Jézussal! Sok ilyennel találkozhatsz a páli levelekben!


Aki nem rangsorol a Bibliában, az könnyen játékszerévé válhat a vallásosság ördögének. Ez a legördögibb ördögök egyike! Ez idézte elő az első testvérgyilkosságot is, amelyben „oltárvita” okán Káin megölte Ábelt. Szinte minden felekezet a Bibliára hivatkozva öli, gyilkolja, gyalázza a másikat! A vallásháborúk a legkegyetlenebb háborúk szoktak lenni! Ne csodálkozz hát, ha ellentmondást találsz azokban a bibliai írásokban, amelyek nem az Én, a te Jézusod szájából hangzottak el!


Tanácsom az, hogy az ellentétes helyek közül ahhoz igyekezd tartani magadat, amely lelkiismereted szerint, nem sérti a szeretetet, tehát nem személyválogató! Fontos tanácsom az, hogy az evangéliumokban és az Apostolok cselekedeteiben olvasható, tehát az Én, a te Jézusod által megfogalmazott mondatokhoz mérd a Biblia többi részét. Így meg fogod tudni állapítani, hogy mi az, ami Istentől sugalmazott, és mi az, amit a szent író, mint sajátját vitte bele írásába. Egyetlen szent író sem volt bábu a sugalmazó Szentlélek kezében!


Megáldalak továbbra is az ÉRTELEM LELKÉVEL!"


Jézus; A HANG - könyv 2997

2018. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenkinek igyekszem most válaszolni:

1. Igen, teljes mértékben kétségbe vonom Saul rabbi megtérését. Az utolsó hozzászóló mondta el a példákat, amivel egyet értek. A tanítás alapjait, lényét már elferdítette.


2. Azért gondolom, hogy nem ment az írtás, mert akkor ment volna, ha mindenkit kiírtott volna és ezzel ezt a szellemi vonalat ami jött Jézus által, úgy ment is volna (az írtók által) ki ebből a rendszerből. Mivel ez nem sikerült, mert a hívők nem féltek a haláltól, mindig lettek újabbak, és ez a szellem itt maradt. Ezért a jó öreg "ha nem tudod erővel elnyomni, állj az élére" metodikát alkalmazta szerintem Saul rabbi. A vértanú halált haltságát épp úgy nem tudom, mint az állítólagos megtérését, hiszen nem voltam ott és nem láttam a saját szememmel, leírni meg bármit le lehet. Nézd meg most is a politikai vallási propagandát még azt sem tudjuk biztosan, ami éppen most megy a szemünk előtt.


3. Én nem gondolom, hogy Saulnak bármilyen Jézus élménye lett volna. Ahogy írtam is, szerintem egy hoax, egy vallás-politikai fogás volt ez. Leírni bármit le lehet, de a tanítások megértésével, mint gyümölcsökkel lehet látni, hogy amit Saul tanít, annak alapjaiban semmi köze Jézushoz. Jehovának pedig nem értem mi köze lett volna ahhoz, hogy mi kerül bele a bibliába és mi nem. Egyrészt ez új tanítás, új bor új tömlőbe (értsd: az ószövetség érvényét vesztette), másrészt szerintem Jehovának nem volt köze Jézushoz.


4.

Így van, nem csak hogy sok mindenben eltér, hanem alapjaiban tér el. És pontosan azért, mert Saul rabbi, mint rabbi, az ószövetségen nőtt fel, fejében azokkal az adathalmazokkal, kondícionáltságokkal és talán még ha akarta volna, sem lett volna képes megérteni Jézus tanításait. De így hogy soha nem beszélt vele, esélye sem volt. Az áldozati bárány elviszi a bűneinket sztori egy tipikus ószövetségi hozzáállás, a valósághoz semmi köze.

Értem, hogy jó lenne Saulról jó szándékot feltételezni, de ahogy fentebb írtam és ezt nem tudom megadni neki. Kérlek, ha vannak erre érveid, akkor írd le, mert hátha én tévedek. Feri bácsit személyesen ismertem, ismerem a tanításait. Ezzel az eggyel nem értek vele egyet. Szerintem ő sem látta meg a Saul munkássága mögötti tudatos ferdítési célzatú propagandát és csalást. De lehet, hogy neked van igazad, és ő tiszta volt, csak a későbbi politika csavarta ki a dolgot. Várom az érveket.


Senkit nem állt szándékomban megbántani. Bármilyen érvet szívesen veszek. Köszönöm!

2018. okt. 15. 11:41
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

"leírni meg bármit le lehet"

Ebben igazad van. Ez visszhangzott a fejemben, míg olvastam iménti írásodat. A papír sok hülyeséget megtűr. Itt a papírt értelemszerűen helyettesítsd a fórum felületével.

2018. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Akinek nincs érvei, az minősít.
2018. okt. 15. 11:52
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

A Hang az egy ezoterikus irat, keresztényeknek nem ajánlott

[link]

2018. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#7

Márpedig a konteós elméletek nem érvek, így neked sincsenek érveid, csak minősíted Szent Pált és azokat, akik kanonizálták, vagy írtak róla. Mivel mint írtad, szerinted nem halt mártírhalált.

2018. okt. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#5


Saul felismerte, hogy Jézus a Krisztus! Ez hallatlan egy (volt)farizeustól!

Gyökeresen megváltozott a megtérését követően, a jó szándék pedig tetten érhető ezt követően cselekedeteiben, Pálként.

A szándék (és ez a döntő) jó volt (Szent)Pálnál, mivel az egész életét rátette erre, hogy hirdesse Jézust, de azt a Jézust, ami az ő "eszében volt", és nem azt aki valóban a Jézus volt. Szerintem a szándéka és a cselekedetei (küzdelmei) miatt feltétlenül tisztelnünk kell, mint Szent (Istennek oda adott) embert, és nem pedig a tanítása miatt, mert abban tévedett.


Hogy a háttérben a nagy megtévesztő hogyan keverte a lapokat, az már más lapra tartozik. De szerintem aki ismeri Pált, annak számára egyértelmű, hogy ő akarta volna a legkevésbé, hogy Jézusnak a tanításait, az ő tanításaival ferdítsék el, és erről egészen biztos, hogy nem tehet.

2018. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!