Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minek menjek el? Milyen...

Minek menjek el? Milyen pályát válasszak hívőként?

Figyelt kérdés

25/F vagyok, 20 évesen végeztem érettségivel és vill. szerelőivel, szakmámhoz nem értek, nem is érdekel.


5 éve próbálkozok elhelyezkedni (gyárakban/áruházakban stb), de egyik se vált be, utóbbi 4 hónap során elvégeztem végső elkeseredésemben a vagyonőrit, azzal is megjártam azóta 5 munkahelyet, egyik se vált be, így elmondhatom, hogy már megjártam közel 15 munkahelyet.


Egyedül a Biblia olvasás az, ami érdekel, és aminek az esetében érzem, hogy életet ad. Szabadidős kikapcsolódásként szeretek még YouTube-n videókat nézni és Steamen pár játékkal játszani.



2018. okt. 15. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
A Sola Sriptura Főiskolán van távoktatásos teológus képzés BSc és Msc. Az ára is kedvező.
2018. okt. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
De nem feltétlenül kell a hitedből megélni akarni. "Ingyen kaptátok, ingyen adjátok". Próbálj kitartóbb lenni a munkahelyeken és hívőként helytállni, nem otthagyni, mégha nehézségek vannak is.
2018. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Tulajdonképpen ha erősen hiszel, Isten majd megoldja. Hiszen ha az a szándéka - ő mindenható - hogy élj, akkor munka, sőt élelem, víz, de még ruha és levegő nélkül is élni fogsz.


Ha nem akarja, akkor úgysem tehetsz az akarata ellenére semmit.

2018. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Úgy veszem ki, hogy sose voltál valami éltanuló, ezért jó dolog, hogy szereted olvasni a Szentírást, de teológus biztos nem lesz belőled. A teológia nem bibliaolvasásból áll, hanem annál sokkal mélyebb ismereteket igényel, mint filozófia, ókori nyelvek, egyháztörténelem, dogmatika, kánonjog, stb...


Javaslom, hogy keress valami egyszerűbb, hozzád testhezállóbb foglalkozást. Sajnos a legtöbb ember nem a kedvenc hobbijával keresi a pénzt, a számlákat pedig be kell fizetni... Fel kell nőni.

2018. okt. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm #4-es, igaz, a szentíráson kívül mást nem szeretek olvasni/tanulni...


Sokszor hallottam már azt is, hogy nőjek fel... de ha összeszorítom a fogaimat és a lehető legerősebben is koncentrálok rá, akkor se fogom tudni azt, hogy hogy kell...


Egyszerűen olyan vagyok, amilyen vagyok.

2018. okt. 15. 11:22
 6/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nehéz egy kisebb tanulmányt elvégezni ahhoz, hogy pl iskolákban hittant taníthassak?
2018. okt. 15. 11:29
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Így van. Szerencsére az a helyzet, hogy a tanításhoz egyetemi vagy főiskolai végzettség szükséges. Így is vannak kritikán aluli tanárok a közoktatásban, mi lenne, ha bárki taníthatna.
2018. okt. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Én is hívő vagyok, és én is egy raktárban dolgozom. És akkor? Sőt én nem is akarnék semmi olyan foglalkozást, aminek köze van a hithez, mondjuk nekem még az alap evangelizálás sem megy, ezért nem is erőltetem. Mármint barátok többsége egyáltalán nem vallásos, és ha elkezdek erről beszélni nekik, jó esetben csak kinevetnek.

Úgyhogy én meghagyom ezt a pásztoroknak, papoknak, hittérítőnek, teologusoknak, ez nem az én asztalom, Isten másokat jelölt ki erre.

26f

2018. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj el napközis tanárnak. Nagy a hiány, oda úgy tudom elég az érettségi. Amíg a gyerekek játszanak, olvasgathatsz.
2018. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
#8 Isten minden hívőt arra hívott meg hogy nőjön felnőtté a hitben! Ne elégedj meg azzal, hogy csak a pásztorok, evangelizátorok dolga ez.
2018. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!