Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok Rudolf Steineröl...

Mit gondoltok Rudolf Steineröl és a munkásságáról?

Figyelt kérdés

Mi véleményetek róla.


Ha keresztény vagy kérlek jelezd külön! - Volt több műve mely Jézusról szólt.



2018. okt. 15. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

K


Szerintem sokakat megbotránkoztatott a konzervativak közül és számomra is voltak kezdetben ellentmondásos kijelentései, és még mindig nem győzött meg teljesen.

2018. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
A Waldorf pedagógiának az eredményét meg látni mostanság a mai generáción, hogy hová vezet, és mik lesznek az ilyen gyerekekből.
2018. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. okt. 15. 22:36
 4/7 Lux morulus ***** válasza:
71%

Unoka öcsém Waldorfos volt. Mindenhol megpróbáltak alá tenni, amikor végzett és tovább akart tanulni. Különbözeti vizsgákat kellett letenni. Mindet kitőnően megcsinálta.

Most végzett az orvosin.


Szerinted szar a Waldorf? Nem értik, nem ismerik, sok idiótaság forog közkézen róla.

Mondom...más,... de aki akar, még ha gáncsolják is, onnan is eljut bárhová.


Az, hogy ez a generáció ilyen, azt köszönheti minden szülő saját magának.

Nem kell másra hárítani a felelősséget, szembe kell vele nézni, és változtatni rajta. Ésszel.

2018. okt. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Az okkultizmus nem összeegyeztethető a kereszténységgel, akár emlegeti Jézus nevét a szerző, akár nem.

Olyan könyvei vannak, mint "Hogyan jutunk a magasabb világok megismeréséhez?" azaz vegyük fel a kapcsolatot a szellemvilággal.

Szabadkőműves volt.

2018. okt. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de talán még olvasod.


Azt gondolom, hogy nem tudok mit gondolni róla, vagy pontosabban nem tudok mit gondoljak róla. Mivel amikről beszél, én azokat úgy és olyan formában nem tudom megtapasztalni, ahogy ő. Ezért, ha elfogadom őket igaznak, akkor max azért, mert feltételezem, hogy igazak. De feltételezésre - én sajnos - nem tudok alapozni. Nyitott lennék a fizikain túli megközelítesre, de az előzőek miatt ez így megfeneklett nálam.


Másodszor meg azzal is megfeneklett, hogy ha feltételezzük, hogy belelát többe, mint mások, akkor bennem felmerül a kérdés, hogy miért van az, hogy az akkor még csak kb 2 milliárd ember közül van 1 db, aki ezekhez a dolgokhoz hozzájut. Oké, lehet mondani, hogy azért, hogy elmondja és továbbadja azt amit mások nem látnak/tapasztalnak. Igenám, de pont ezért, mert rajta kívül kb mindenki le van árnyékolva, elég szűk lesz az a kör, aki elfogadja, amit mond.

Akkor ??? Minek?


Nem értem...

dec. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja és mert kérted:


Keresztény, evangélikus vagyok.

dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!