Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a történelmi egyházak...

Ha a történelmi egyházak templomaiban is ilyen zenék mennének, többen járnának templomba?


2018. okt. 16. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (Római Katolikus kisvárosi templom) egy időben a diákmisén egy kis zenekar (gitárokkal, zongorával, stb) zenélt az orgona helyett. A fiatalok nagyon szerették.
2018. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
A történelmi egyházak templomaiban is megy könnyűzene, nem értem a kérdést. A fiatalok inkább azokba a templomokba mennek, ha van rá lehetőség, ahol gitáros mise van. Városokban általában sűrűn van ilyen, pl. Pécsett az ágoston téri templomban minden vasárnap este hatkor (ez itt a reklám helye XD) Nálunk falun akkor se járnának az emberek, ha a pap cigánykerekezne a misén, nem hinném, hogy pont a könnyűzene fogná meg őket. A falu másik része pedig meg is botránkozna azon, hogy gitár van a templomban.
2018. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért mennének zsidó zenék keresztény templomokban? Nem is értem a kérdést. Zsinagógákban se szoktak Jézusról énekelni.

Ellenben nálunk keresztény könnyűzene (gitár, stb..) szokott lenni kb. havi 1-szer. Bár én azt vallom, hogy nem a zene miatt kell templomba járni, hanem azért, hogy találkozzunk Krisztussal az Eukarisztia ünneplésében. Ez a fő cél, a zene legfeljebb csak az aláfestést adja.

2018. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Nem járnának többen.

A kőnnyűzene jó dolog, de felszínes. Jó hangulatot és jó élményt ad, de ezek csak felszínes dolgok, nem hatolnak le a lélek mélységébe.

Tény, hogy egy nem-vallásos embert ezzel könnyen be lehet csalogatni a templomba, de nem fog hagyni benne mély nyomot. Ha ezeket a dalokat megváltoztatjuk, s a szövegüket kicseréljük valami szerelmes-világias témára, akkor is ugyanazt az élményt érjük el, mintha Jézus meg isten szerepel benne.

2018. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem...

Én még fiatalnak érzem magam (28 éves vagyok) és talán a legnagyobb zenéhez köthető lelki élményem az esztergomi bazilikában volt, mikor mise kezdőénekként a Christus vincit szólt a bazilika orgonáján és kórussal. Leírhatatlanul gyönyörű.

2018. okt. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én is voltam már gitáros misén és valahogy nem illett az a hangulat a templomba. Mi általában a régi gregorián énekeket énekeljük az Éneklő egyházból, ami egy egészen más lélekállapotba emeli az embert.

Egyébként ha valakit csak a gitáros zenével lehet becsalogatni a templomba, annak sok értelme nincsen.

2018. dec. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!