Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység tényleg...

A kereszténység tényleg tagadja hogy az állatoknak valódi érzelmeik, személyiségük, morális érzékük lenne?

Figyelt kérdés
2018. okt. 16. 10:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
51%

Úgy érted hogy nincs lelkük?Igen.

És nem értek egyet.

2018. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Hogy a lélekkel mi a helyzet, azt nem tudom. Csak két kereszténytől megkaptam a minap hogy az állatok csak szimpla biorobotok, akiknek nincsenek gondolataik, érzelmeik, stb, csak ösztöneik és kész. Merthogy ezt kimondja a Biblia.

Kíváncsi vagyok, tényleg ezt tanítja a kereszténység vagy csak ők voltak ilyen elvakultak.

2018. okt. 16. 10:51
 3/31 anonim ***** válasza:
19%
Mondj már egy állatot aminek van légyszíves. És amúgy igen Isten így szólt: "A mező vadjainak, az ég madarainak s mindennek, ami a földön mozog és lélegzik, minden zöld növényt táplálékul adok." Ne értsd félre nem vagyok keresztény, nem tudnék azonosulni velük. De nagy különbség van ember és állat között.
2018. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 hollófernyiges ***** válasza:

"Mondj már egy állatot aminek van légyszíves."


Lelke vagy érzelme?

2018. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
0%
Mi a különbség a kettő között? :D
2018. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
62%

"A mező vadjainak, az ég madarainak s mindennek, ami a földön mozog és lélegzik, minden zöld növényt táplálékul adok"


Ezek szerint a sólymok meg a többi ragadozó madár is legelget?


Amúgy meg nincs akkora különbség ember és állat között.

2018. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%
Most másoljam be az egész teremtés könyvét? Szerinted ha ők azt kapták, akkor Te mit? :D Gondolkodjatok már picit, elvileg Mi lennénk a korona.
2018. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 hollófernyiges ***** válasza:
A halhatatlan lélek egy nagyon más dolog mint a psziché (gondolatok, érzelmek, tudat), amit magyarul szintén mondanak léleknek is. Melyikre gondoltál?
2018. okt. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
A lélek nem hallhatatlan, feloldódik mint a test. A szellem ami örök azt hívják szentléleknek is.
2018. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
13%

"Csak két kereszténytől megkaptam a minap hogy az állatok csak szimpla biorobotok, akiknek nincsenek gondolataik, érzelmeik, stb, csak ösztöneik és kész"

Ennek erősen csúsztatás szaga van. Linkeld csak be, amit írtak!

Van lelkük (bár szerintem pl. a rovaroknak nincs), ösztönösen tudnak gondolkodni, de személyiségük csak az embereknek van.

Ha valaki ösztönös, annak is vannak gondolatai, amik motiválják, csak nem tudatos, nem tudja variálni, kombinálni, ellentmondani, stb... És érzelmei is vannak, csak szintén ösztönösek


Ha szerinted van az állatoknak személyiségük, akkor személyi számot kell adni nekik, mert ez így igazságos! Te gondolom vegetáriánus vagy ...

2018. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!