Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan zajlik, egy tagfelvétel...

Hogyan zajlik, egy tagfelvételi a JW-nél?

Figyelt kérdés
Milyen náluk beavatási szertartás?
2018. okt. 18. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is tanulmányozást kérsz tőlük. Ha tetszik, akkor elvisznek a királyságterembe, ott megkapod a betanítást. Aztán mehetsz prédikálni más Tanúkkal. Ha azt mondják, hogy eleget tanultál, megkeresztelnek. Ez a tulajdonképpeni beavatás, ezután már Jehova Tanúja vagy.
2018. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

"tagfelvétel"?

Beavatás?

Képzeld el, ha Jézustól kérdeznél ilyet:

"Uram,Jézus. Kérlek, hogyan vennél fel tagnak? Milyen beavatás szerint lehetek tag? Mesélj erről légyszíves."


A keresztény élet nem tagfelvétel alapján kezdődik. S mi az, hogy beavatás? Hát, ha elolvastad valaha is a szent írást, akkor láthatod, hogy hogyan lett valaki keresztény. Először is ismeretet kellett szereznie, az addig ismert írások alapján, azután, ha megbánta bűneit, akkor megkeresztelkedhetet. NOs ez volt akkor a beavatás. S ma sincs másként.

Felhívom figyelmedet, egy apró dologra:

(János 6:43, 44) . . .. 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; . . .


Jézus kijelenti, hogy ha Jehova nem vonzza, akkor soha nem lesz Jézus tanítványa. Vannak egy páran, akik ennek ellenére itt vannak, de idő kérdése, hogy kiderüljön, valóban Jehova vonzotta-e Őket?


Jól gondold meg, amit most tenni akarsz, kérdezd meg magadtól, mi vezetett erre, az elhatározásra. Ugyan is ez nem párt, ahol tagságot lehet, vagy kötelező szerezni, aztán ha nem tetszik át megyek egy másik pártba.

2018. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

"(János 6:43, 44) . . .. 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; . . ."


Kicsit korigálok 😁


Apcs 10:34 Péter pedig megnyitván száját, monda: Bizonnyal látom, hogy nem személyválogató az Isten;

Apcs 17:30 E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek:


És most bebásolom a Bibliaverset ami nincs lefejezbe


Ján 14:6 Monda neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.



Áruljátok már el, egyeseket vonz az Isten másokat meg nem?

Nem mágnes Ő se nem egy 3 csöcsü szajha hogy vonza azokat az embereket akik neki tetszenek.

Isten minden egyes embert vonz az örök életre, az más kérdés hogy ezt sokan nem fogadják el.


János 4:6 mattolja a királyságteremben előadott csattogást!

2018. okt. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

"Isten minden egyes embert vonz az örök életre, az más kérdés hogy ezt sokan nem fogadják el."


Nem igaz, hogy minden embert vonz, engem pl. sohasem vonzott. Sőt, minél többet olvastam el a Bibliából, annál inkább taszított az egész.

De ismerek másokat is környezetemben, akik ugyanígy vannak a dologgal. Ergo nem igaz, hogy minden embert vonz, ez kamu.

2018. okt. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Nem szószerinti mágnesről van szó. Nem tudsz elévonatkoztatni.

Mit gondolsz, miért csak Noét, vonzotta amiért tettek mezejére lépett? A többieket nem?

Igen szerette volna ha mindenki bemegy a bárkába, de nem voltak "vonzhatóak".

2018. okt. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Máté 23:37 Jeruzsálem, Jeruzsálem! Ki megölöd a prófétákat és megkövezed azokat, akik te hozzád küldettek, hányszor akartam egybegyűjteni a te fiaidat, miképpen a tyúk egybegyűjti kis csirkéit szárnya alá; és te nem akartad.


Amiért te nem találod vonzónak, és nem akarod, abbol még nem következik az hogy az Isten nem,szeretné hohg mindenkit megmentsen.

2018. okt. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak ismerősön keresztül lehet belépni.
2018. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!