Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi mit gondolnak a...

Jehova tanúi mit gondolnak a Narnia krónikájáról?

Figyelt kérdés
2018. okt. 20. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Narnia egy kitalált világ neve.

Épen most beszélgetek a Bátyám feleségével, és Ő pedig nem Tanú, azt mondja, hogy elvont film. Ő látta, Én nem.

Messze áll a Biblia igazságától.

2018. okt. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

#1 "Ő látta, Én nem.

Messze áll a Biblia igazságától."


Szerintem célszerű lenne, ha akkor formálnál véleményt, miután megnézed a filmet. Kevés film van, ami ennyire közel állna a Biblia igazságához. :)

2018. okt. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Nem vagyok tanu!


Jó film..bár azért vannak benne okkult dolgok..pl: Szellemvilági lények is szerepepnek a filmben. (Amúgy tetszett)



A 3. részben Lucy és Edmund kérdezi Aslánt, hogy utoljára vannak ott, igaz?

Ő azt mondja Igen! De vigyázni fog rájuk!


Lucy megkérdezi, hogyan?

Aslan azt feleli, hogy Őt másként hívják a mi világunkban, ismrjük meg azon a Néven!


Tehát én szerintem Aslán=Igével-Jézussal.


Mivel Aslan Narnia Teremtésénél is ott volt...

2018. okt. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvassátok el a könyveket is, a világ egyik legszebb könyvsorozata. <3

Annyi mindent tanulhatnak belőle akár még a felnőttek is.

17/L, ateista

2018. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Narnia krónikái az egyik leginkább keresztény fantasy mű. Az pedig meglehetősen furcsa, hogy valaki féli elolvasni vagy megnézni és úgy akarja megítélni, hogy halvány fogalma sincs róla. Bár lehet ha megnézné se értené. Az irodalomhoz, a művészethez kell egyfajta intelligencia.
2018. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok tanú, de nem hiszem, hogy bármi ellenvetésük van vele kapcsolatban.

A Narnia krónikái egy keresztény író tollából származó regénysorozat. Egyszer olvastam, hogy pl. Tolkien-nek nem tetszett annyira, mert szerinte túl egyértelműek az utalások és ő nem szerette az allegóriát. pl. Aslan="Juda oroszlánja" vagyis Jézus. (Tolkien inkább a teljes Gyűrűk Ura világába szőtte bele a keresztény szemléletet, nem konkrét személyekre és eseményekre utalt.)

2018. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ott olvashatod az első hozzászólásban, hogy van ellenvetésük. Igaz nem olvasták, se nem látták, de így is nagyszerűen ismerik és véleményezni tudják.

2018. okt. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszban az áll, hogy aki véleményezte nem tanú, tehát én úgy értelmeztem, hogy tanúk véleményét még nem hallottuk. Azt tudom, hogy vannak bizonyos dolgok, amiket nem ajánlanak a tagoknak, bár szerintem azt, hogy mit olvashatsz nem szabják meg, hanem rábízzák a lelkiismeretedre. Minden esetre, a saját logikám szerint úgy feltételezem, hogy talán a Narnia krónikái nem tartozik a "nem ajánlott olvasmányok" közé. Persze, ki tudja? Ha mégis valami ezoterikus könyvnek gondolják, akkor az biztos abból fakad, hogy nem ismerik a könyv hátterét. Én is kíváncsi lennék, hogy mit gondolnak róla. (Értelem szerűen, nem vagyok tag, ezért nincs biztos információm.)
2018. okt. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, most olvastam újra. Megzavart, hogy a bátya felesége nem tanú. Értem, elnézést. Ebből következik, hogy ő tanúként ír. Mondjuk ő csak egy darab ember. Engem a hivatalos álláspont érdekelne.
2018. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Nincs hivatalos álláspont egy filmről vagy könyvről sem. Irányelvek vannak csak, hogy pl. kerüljük az erőszakos és a spiritizmussal kapcsolatos szórakozást. Mindenkinek a személyes döntése, hogy mit néz meg és mit nem. Én nem szeretem a kitalált világokban játszódó filmeket, ezért nem is néztem meg. Jobban szeretem a családi vígjátékokat.
2018. okt. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!