Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti melyik vallásban és miért...

Ti melyik vallásban és miért hisztek?

Figyelt kérdés

Katolikus iskolába járok,el kell járnom misékre,megbérmáltak,elsőáldozó is voltam,de gyónni például két éve gyóntam utoljára.

Amikor kicsi voltam,kb 3 éves,anyukám mindig ugyanakkor fektetett le aludni,és percre pontosan tudta,hogy mikor fogok sírva felkelni az ágyból..Elvitt egy fantasztikus természetgyógyász/táltoshoz,aki "szeretetmasszázst" csinált rajtam,és kb 2 alkalom után rendbe jöttem. A férje azt mondta,hogy nyitva van még a harmadik szemem és látom a szellemeket,ezért félek. Nyilván én erre már nem emlékszem..Viszont fogalmam sincs,hogy mit higyjek a halálról. Voltak,akik írták,hogy utána jön a fény,szeretet stb volt aki állítólag beszélt Istennel,van,aki szerint nincs pokol,csak egy másik létsík..Ti miben és miért hisztek?



2018. okt. 21. 14:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
62%

Érdekes szüleid vannak, hogy katolikus iskolába jársz, de közben kuruzslókhoz visznek/vittek, ami olyan messze van a kereszténységtől, mint Makó Jeruzsálemtől. Na de mindegy, igazából válaszolok a kérdésre.

Én Istenben hiszek és római katolikus vagyok.

2018. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
69%
Katolikus vagyok, de nem a vallásban hiszek, hanem Krisztusban, az értünk emberré lett Istenben. A hitre nehéz racionális válaszokat adni, de ha a többi vallással kéne összehasonlítani, akkor egyedül a kereszténység hirdet olyan szerető Istent, aki képes volt teremtményeiért emberré lenni és vállalni értünk a kínhalált.
2018. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:

A gimiben lettem elsőáldozó és bérmálkoztam,addig nem igazán tartottuk a hitet. Nyilván tudtam,hogy miről szól a Húsvét a Karácsony,de templomba nem jártunk.

Igen,tudom,hogy messze van ez a kettő egymástól,de már "felnőtt" fejjel szeretnék rálátni a világra. Nem hagy nyugodni a téma,tavaly vesztettem el Édesanyámat,és mindig azzal jönnek nekem,hogy "de lát fentről,veled van és büszke rád". De ha nincs is lélek,ha nincs is menny,ha nincs semmi ilyen...Akkor ez az egész csak önmagunk nyugtatása,mert már a halála pillanatában teljesen megszűnt létezni,testestül lelkestül.

2018. okt. 21. 14:57
 4/61 anonim ***** válasza:
40%

#3

Igen, ezért beszélünk hitről, mert hiszünk benne, de még magunk nem tapasztaltuk.

Ezért Krisztus a keresztények reménye, aki feltámadt a halálból és megígérte, hogy mi is új életre támadunk. De ahogy te sem, én sem, meg senki közülünk, nem voltunk ott a feltámadáskor. Tamás apostol se hitte el, amíg saját szemével nem tapinthatta a sebek helyét.

Kérdés, hogy te hiszel-e Krisztusban és így a feltámadásban, vagy sem. Bizonyosságot senki se fog tudni felmutatni.

2018. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
Hiszek benne. Az egyházat nem szeretem. Mert azért,mert nem megyek el minden vasárnap temploba,nem gondolom,hogy a pokolban kéne élnem...Illetve Jézus nem beszélt purgatóriumról és mi/a katolikus egyház mégis ezt vallja/uk.
2018. okt. 21. 15:13
 6/61 anonim ***** válasza:
11%

Hisszük, hogy Isten ihlette az Ószövetségi és az Újszövetségi Szentírást; annak eredeti

kézirata szó szerint és teljes mértékben tévedhetetlen, és a legfelsőbb és végső tekintély a

hittel és élettel kapcsolatos minden kérdésben.

Hiszünk egy szuverén Istenben, aki az Atya, a Fiú és a Szentlélek három személyében

létezik, aki tökéletesen szent, végtelenül bölcs, akinek hatalma határtalan, és szeretete

minden mértéket meghalad; hisszük, hogy Isten az egész teremtett világ forrása, és hogy

minden létező közvetlenül az Ő hatalmának gyakorlása által jött létre.

Hisszük, hogy az Atya Isten az örök üdvösség szerzője, aki szerette a világot, és a Fiát adta

érte váltságdíjként.

Hisszük, hogy a Messiás Jézus öröktől fogva létezik, és egyenlő az Atya Istennel, és szűztől

való születése által emberi természetet öltött magára, úgyhogy isteni és emberi

természettel egyaránt rendelkezik.

Hisszük, hogy Ő bűntelen életet élt a Törvény iránti tökéletes engedelmességben; hisszük,

hogy halála engesztelést szerzett a világ bűnéért, hogy eltemették, test szerint feltámadt,

felment a mennybe, ahol most főpapként közbenjár értünk, és személyesen vissza fog

térni hatalommal és dicsőségben.

Hisszük, hogy a Szentlélek öröktől fogva létezik, és egyenlő az Atyával és a Fiúval; hisszük,

hogy minden létező teremtésében tevékenyen részt vett, és továbbra is tevékeny a

gondviselésben; hisszük, hogy meggyőzi a világot a bűn, az igazság és az ítélet

tekintetében, és hogy minden hívőt újjászül, megszentel, betölt, benne lakik, elpecsétel,

megvilágít, vezet, és minden hívőnek adja ajándékait.

Hisszük, hogy Isten az embert saját képmására teremtette; hisszük, hogy első szüleink az

Éden kertjében engedetlenségük miatt elveszítették ártatlanságukat, és úgy maguk, mint

leszármazottaik Istentől elszakadva testi és szellemi halált szenvednek; hisszük továbbá,

hogy Jézus a Messiás kivételével valamennyi ember természetében hordozza és cselekszi a bünt.

2018. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
35%

#5

Ha az Egyházat nem szereted, akkor Krisztust sem szereted, mert mint mondja az Írás, az Egyház Krisztus titokzatos teste.

A következő állításod már inkább a te találmányod, miszerint aki nem megy minden vasárnap a templomba, pokolra fog kerülni. Ilyet nem állít az Egyház, csak te.

A purgatóriumot most nem fogom levezetni neked, ennek könnyen utána tudsz olvasni, ha tényleg érdekel. De meglehetősen furcsa, hogy pont egy olyan nem akar benne hinni, aki a keresztény életet alig-alig gyakorolja. Hiszen a purgatórium nem más, mint Isten irgalmának megnyilvánulása.

2018. okt. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:
7-es kérlek ne bánts. Nekem azt tanították,hogy az Úr napját meg kell szenetlni,mert benne van a 10 parancsolatban. Ha valaki a 10 parancsolat ellen vétkezik az halálos bűnt követ el. Innen gondoltam erre. Igen,éppen most is azon vagyok,hogy utána járjak a dolgoknak,megértsem,hogy melyik vallás miért hiszi,hogy neki van igaza. Egy keresztény országba születtem,itt én ezt a példát látom. De ha mondjuk egy buddhista országba születtem volna,ott az a példa áll előttük,nem? Ki mondja,hogy nekünk vagy nekik van igazuk?
2018. okt. 21. 15:26
 9/61 anonim ***** válasza:
40%

Egyikben sem, mert nem szeretek hinni.

Viszont van egy saját világom, amit azért alkotok, hogy valamire felhasználjam a kreativitásom, mivel nem tudom mi lesz a halál után, ezért sokszor belegondoltam, hogy lehet, hogy oda kerülhetek, amit én magam csinálok, szóval eszerint építem fel az egészet. :)

2018. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
54%

Egyikben sem.

Ha mégis követnem kéne egy vallást, hitvilágot, szerintem valamelyik indián hitvilág követője lennék, esetleg mondjuk neopogány. Ezek számomra sokkal vonzóbbak, szebb tanításokat fogalmaznak meg, a híveik sem aggresszívan terjeszkődök, akik a saját gyereküket is képesek lennének kitagadni különböző véleménye miatt.

Amúgy nagyon szeretem az ókori egyiptomi és görög, valamint a viking hitvilágot. Izgalmasak, rengeteg jó történet van bennük.

Igazából abban kell hinned, ami megnyugvással tölt el. Amit igaznak érzel, akkor is, ha az egyház mást mondd. Ha szerinted egy más milyenIsten van és nincs Pokol, higgyj ebben, hisz szerintem a vallás lényege, hogy nyújtson egy lelki biztonságot, annak, akinek kell.

Amíg nem próbálod másokra ráerőszakolni, semmi probléma.

17/L

2018. okt. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!