Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg létezett a kereszténye...

Tényleg létezett a keresztényeknél a fordított nap?

Figyelt kérdés
A fordított nap a középkorban azt jelentette, hogy minden évben lehetett csinálni egy napig olyan dolgokat, amiket máskor nem, például orgiákat rendeztek templomokban, meg ilyesmiket. Aztán egy évig megint éltek Jézus urunk szabályai szerint. Hihetetlen Magazinban olvastam még régebben.

2018. okt. 23. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
😂😂😂
2018. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen jellegű nem létezett, csak rágalom és kitaláció. A hihetetlen magazinban az sem hihető amit kérdeznek, az pláne nem, amit állítanak.

Diákoknak, gyerekeknek valóban volt fordított nap, de ez amolyan játékos gyereknap volt, nem pedig olyan degenerált dolog, amit a hazugsággyár magazin állít.

A hülyeségek terjesztését börtönnel kéne büntetni, egyből megszűnnének ezek a magazinok.

2018. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem, ilyen nem létezett és nem is gyakorolható.Isten az erkölcs terén nem ilyen engedékeny, sőt, halál jár érte.
2018. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Az ókori Rómában létezett olyan nap egy évben egyszer, amikor a szolgák parancsoltak és az urak/úrnők szolgáltak, de ott sem orgiákról volt szó. Van is egy neve ennek a "fordított napnak", de most hirtelen nem jut eszembe.

Valaki biztos emlékszik rá.

Lehet, hogy ennek maradványa megmaradt a korai kereszténység korában is, de semmiképpen sem templomi tivornyákról szólt.

2018. okt. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Kizártnak tartom. De, ha valahol valami hasonló létezett is, azt biztos nem a Bibliából olvasták ki.

A Hihetetlen Magazinról meg csak annyit, hogy képesek teljesen nyilvánvaló hazugságokat, amik minimális utánaolvasással leleplezhetők, tényként előadni. Viszont a műsoraik alá cáfolatot nem engednek írni.(Vagy elve le vannak tiltva a kommentek vagy magyarázat nélkül letörlik, ha olyasmire utal, hogy téves az állításuk.)

2018. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A Saturnalia élt tovább bolond karácsony formájában. Az egyház tiltotta, de egészen a XVI. századig megmaradt.

Templomokban nem rendeztek orgiákat, mivel az egyház ellenezte, de a földesúr vendége volt minden jobbágy erre a napra.

[link]

2018. okt. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#5: Van egy Facebook oldaluk, oda lehet írni kommenteket.
2018. okt. 23. 18:26
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit törölnek, ha nem nekik tetsző.
2018. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Köszönöm, 6. válaszoló, a Szaturnáliákra gondoltam, csak hirtelen nem jutott eszembe az ünnep neve.

(4. hozzászóló vagyok.)

2018. okt. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

#5 válaszoló vagyok. Igen, tudom, hogy van facebook oldaluk. Konkrétan a facebook oldalukra gondoltam, amikor arról írtam, hogy indoklás nélkül törlik azt, ami nem cseng össze azzal, amit ők állítanak.


Amúgy lehet a Karácson-Szaturnáliák kapcsolatáról beszélni (ezt nem vitatom), de azt azért nehezen hiszem el, hogy bármikor is megengedett volt karácsonykor orgiákat rendezni. Karácsonykor kiélték magukat az emberek, aztán minden ment tovább és ez a szokás az egyház által teljesen, hivatalosan elfogadott volt? Ezt azért nehezen hiszem el... Nem bánnám, ha forrásokkal is alátámasztaná. De, mint mondtam, ha valahol valamikor történt is ilyesmi, az se bizonyít semmit, mert biblikus alapja nincs. A kereszténység cáfolataként semmikép nem hozható fel. De nagyon gyanús, hogy ez a tényeknek valami nagyon durva elferdítése lehet vagy szimplán csak az ő kitalációjuk.

2018. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!