Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem keresztény lány járhat/ese...

Nem keresztény lány járhat/esetleg későbbiekben házasodhat keresztény fiúval?

Figyelt kérdés

Szóval én nem vagyok megkeresztelve, nem tartom magam ateistának, sátánistának, istentagadónak, egyszerűen csak nem követem egyik felekezet tanait sem, talán az agnosztikus lenne a jó szó az értékrendemre, hisz szerintem nem kizárt Isten létezése, de nem is találok rá kézzel fogható bizonyítékokat.

A magam módján erkölcsös vagyok, jól nevelt, kedves, illemtudó, szerintem nincs különösebb gond velem, viszont nyilván, mivel liberális, nem keresztény szellemiségben nevelkedtem(megkeresztelt, vallásukat nem követő szülők által) eltér jópár kérdésben a véleményem a keresztény tanoktól, ilyenek pl az abortusz, meleg, és transz emberek, házasság előtti szex, és gondolom még vannak ilyesmik, de nem jut eszembe több 😅

És van ez a srác, kedves, aranyos, nagyon édes, elolvadok tőle mint egy fagyi, hasonlít a humorunk, jól megértjük egymást, csak éppen hithű református. Azt tudom, hogy nem minden dologban ért egyet, amit a hite tanít neki, de eléggé fontos dolog számára Isten, és a vallása (ezt abból gondolom, hogy kb 4-5* felhozta ezt a témát 1 év alatt).

Ez nagyon nagy akadály lenne egy kapcsolatban?

Hogyha nektek a fiatok/lányotok keresztény, engednétek, hogy egy nem keresztény, de rendes lánnyal/sráccal legyen együtt?

17/l



2018. okt. 23. 23:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

a kérdésed gyakorlatilag felesleges, nem tőlünk, hanem tőle kell megtudnod a választ.

az hogy valaki keresztény nem zárható be egy szűk körbe, épp ugyanolyan, mint te, csak hisz Isten hatalmában.

2018. okt. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Húzzatok gumit.
2018. okt. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4-5* került csak szóba egy év alatt a téma, akkor nem hiszem, hogy nagyon térítgetni akarna. Értelmes emberek tolerálni tudják egymás hitét és meggyőződéseit, úgyhogy ez csak rajtatok múlik mennyire lesz probléma kettőtök között.
2018. okt. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Én is agnosztikus vagyok,de az abortusz témában nem is kell feltétlen egyetérteni,hiszen lehet védekezni is,nincs megtiltva.
2018. okt. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem lehetséges,én is ateista voltam,mikor megismertem a mostani férjemet,aki viszont keresztény. A házasság előtti szex témában véletlenül pont egyetértettünk,mert bár nem keresztény,de régimódi nevelést kaptam,úgyhogy ez nálam éppúgy nem volt opció,mint nála. Gyerektémát is megbeszéltük,ő akart én nem,addig védekeztünk,amíg el nem döntöttem,hogy most már jöhet. Igaz,azért kicsit döcögősen indult a kapcsolatunk,én épp kijöttem egy rossz kapcsolatból és ezerrel vetettem volna bele magam ebbe,viszont ő kicsit meghátrált az ateizmusom miatt,de végül mindent meg lehetett beszélni.
2018. okt. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Mansour ***** válasza:
100%
Hát ez elsősorban a fiún fog múlni. Ha összejön, akkor ne kerüljétek a kényes témákat, beszéljetek meg mindent, érveljetek a saját álláspontotok mellett, az sosem árt! Elsőre biztos, hogy nem fogjátok meggyőzni egymást, de attól még működhet a dolog, ha mindketten elég elfogadók vagytok. És hát, neked mondjuk nem ártana, ha átgondolnád a véleményedet az abortuszról, a transzneműségről és a melegházasságról, de valószínűleg vannak olyan kérdések, ahol neki sem ártana, ha felülvizsgálná a nézeteit. Szóval, ha ezt értelmesen tudjátok kezelni, akkor jól működhet a dolog.
2018. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akadály, lehettek boldogok, feltéve, ha szeretitek egymást és hűségesek vagytok egymáshoz.
2018. okt. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A kérdésed telitalálat, tekintve, hogy a nagy fiam éppen egy 17 éves hasonló gondolkodású lánynak udvarol. Mivel nagykorú így gyakorlatilag irreleváns, hogy mit engedek neki és mit nem. Azt tudom, hogy az én fiamnak is eléggé fontos dolog Isten, és a vallása - hiszen így neveltük - de azzal is tisztában vagyok, hogy az ő döntéséhez legfeljebb tanácsot adhatunk.


Nyilván szeretnénk, hogy a párja erkölcsös, jól nevelt, kedves, illemtudó legyen hiszen be fog kerülni a családunkba, és ezért fontos a kölcsönös tisztelet. Amit fontosnak tartunk, hogy ha lesznek unokáink, akkor kellő szabadságot adjon nekünk, nyilván mi a saját értékrendünket fogjuk átadni az unokáknak, és jó lenne, ha ebben is megmaradna a kölcsönös tisztelet és elfogadás.


Mi nem kereszteltük meg a gyermekeinket, meghagytuk nekik azt a szabadságot, hogy ők válasszanak és felnőtt korban tudatos döntés alapján váljanak az általuk választott közösség tagjaivá. A nagy fiunk református gimnáziumban érettségizett, de alapvetően adventista nevelést kapott.


Neked nehezebb dolgod lesz, mert a református egyházban gyermekkeresztség van. Bármi kérdésed van még szívesen válaszolok.


Üdv. Péter

2018. okt. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon sok olyan nemkeresztényt ismerek, aki tudja (a mai technológiával elérhető információ), hogy az ember már él az anyaméhben, hisz az abortusz feltétele a dobogó szív és ez miatt ki merik mondani, még ha a magadfajtának nem is tetszik, hogy egy élő ember elpusztítása gyilkosság. Ha a fiam veled állítana be és te ezt a liberális maszlagot előadnád, akkor minden erőmmel azon lennék, hogy eltávolítsalak mellőle. Ha neked nem szent az ember élete, ahogy egy már megszületettnek kéne, hogy legyen, akkor nekem sem szent a te szerelmed felé. Függetlenül attól, hogy miben hiszel. Isten nem azért adta a jótanácsait, mert irigy, hanem azért, hogy megvédjen minket és egy esetlegesen útnak induló életet.
2018. okt. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


"Kedves" utolsó!

Szerintem jobb, ha a gyereket szeretik, megadatik neki minden, ami kell:szeretet, idő amit vele töltenek, türelem, anyagi javak(szóval tető a fej felett, ha a gyereknek szüksége van valamire, ne kelljen rá össze kéregetni a pénzt).

És ezek, ha valaki a tinédzser éveiben esik teherbe, megerőszakolják, szegénységben él, túl öreg, a gyerek biztosan fogyatékos lesz, vagy utálja a gyerekeket, akkor szerintem jobb azt az életet kioltani.

Szerintem minden kis életke a lehető legjobbakat érdemli, senki sem kéne, hogy nyomorba, utálatba, vagy a szenvedésbe (lebénult,és súlyos értelmi fogyatékos is egyszerre, csak, hogy egy példát említsek) szülessen.

Ez az én személyes véleményem, ha emiatt bárki szerint egy szívtelen, istenellenes liba vagyok, akkor vállalom.

Ami a melegeket, transzneműeket illeti: én pártolom a melegházasságot, szerintem fogadhatnának melegek örökbe, hiszen jobb 2 szerető anyuka/apuka, mint az alkoholista, gyermekbántalmazó szülők. Szerintem két azonos nemű ember is át tudja adni a gyerekeknek a harmonikus párkapcsolat, és a család működésének értékeit. A transzneműekkel sose értettem mi a baj, szerintem, ha valaki nem olyan neműnek érzi magát, amilyen testbe született, és változtatni szeretne, tőlem aztán teheti.😅 Ami még a házasság előtti szexet illeti, nekem nincs kifogásom ellene, szerintem rendjén van, hogy egy párkapcsolatban néhány hónap után lefekszenek egymással a felek.

Egyébként a kérdés elméleti jellegű, a sráccal kicsi a valószínűsége annak, hogy összejövünk, csak tetszik, ezért kérdeztem meg.😄

2018. okt. 24. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!