Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek egy hívő nézze...

Szerintetek egy hívő nézze Harry Pottert, vagy ne?

Figyelt kérdés

Igen ezt tudom....



„Ne találtassék teközötted, aki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titokfejtő, se halottidéző; mert mind utálja az Úr, aki ezeket műveli, és ez ilyen utálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened, teelőled. Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel. Mert ezek a nemzetek, akiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; de teneked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened.”


(Mózes 5. könyve 18:10–14)


2018. okt. 26. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
A Harry Potter csak egy megfilmesített mese, nem lesz semmi baja a hívőnek, ha megnézi. Ráadásul itt is a jó és a rossz küzdelméről van szó, melyben a jó kerül ki győztesen. Nem is egy dualista világot mutat be, mint a Star Wars, ahol az erő egyensúlyáról beszélnek.
2018. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
80%
Az egy mese. Miért ne nézhetné meg? Nem árt senkinek.
2018. okt. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen erővel a Jancsi és Juliskát se kéne, mert abban is van varázslás. Meg semmilyen más mesét sem...

Nem ezzel a van a baj, hanem hogyha valaki tényleg elhiszi, hogy valóság és ez a hit teszi ki az életét.

2018. okt. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

persze simán. Én egyszer megnézettem egy lánnyal, aki nagyon hívő, és emiatt nem látta sosem, én meg kb na nehogymár 26 évesen nem látta a Harry Pottert, (sem star wars, sem gyűrűk ura stb) szóval megnéztük az első részt, utána nem jött a lány velem többet filmezni :/

Azt mondta azért vagyok ilyen agresszív, mert ilyen filmeket nézek XD (Harry Potter első részéről van szó....) tudná milyen filmeket forgatnak, meg meg is néztem őket, a lány többet nem állna velem szóba :D

De ugyanez, amikor xboxoztam, és kérdezte miért jó ha embereket gyilkolok le (26 vagyok) na az már a túl magas kategória de tényleg.

2018. okt. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4


Szerintem van benne valami amit a lány mondott...Én se játszanék már ilyenekkel!

2018. okt. 27. 08:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint a játékokkal. ;)
2018. okt. 27. 08:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nemár, én is hívő vagyok, de mégis úgy gondolom, hogy ez túlzás, mert nem lövöldözök embereket, az csak játék, 12 éveseknek való, mindenki megkülönbözteti a valóságtól.

Harry Potter ugyanilyen.

Mózes 5-ben arról van szó, hogy TE ne csináld ezeket, nem az, hogy egy általad látott, játszott, leírt karakter ne csinálja, az nem a valóság.

Persze túlzásba sem szabad vinni, mert vannak emberek akik olyan Harry Potter rajongók, hogy okkult meg varázslós dolgokba merülnek bele a film miatt, na az gáz.

2018. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mindent tudsz ahhoz, hogy józanul megnézhesd a Harry Pottert! :D

Arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy nagyon erősen jelen van benne a gonosz ábrázolása és nem fogod biztonságban érezni magad közben. Sok félelem magot el tud ültetni benned ez a film, ami nem lesz jó hatással az életedre, hitedre.

Tudom, mi a félelem, a szemébe néztem, és egyáltalán nem veszélytelen! De azért nem kéne, hogy ez irányítsa az életedet.

Tisztázd le az alapokat és a célt, ami miatt megnézed! A varázslás démoni világát fogja bemutatni neked - kicsit gyerekesen ugyan, de élethűen. Ijesztő tud lenni. És valóságos is. Van hatalmad fölötte, de ezt nem fogod benne érezni és nem lesz mindegy, mit hiszel el. Nekik vagy Jézusnak hiszel.

Te döntesz!

Ahogy abban is, melyik embernek a véleménye számít. A Harry Potter rajongóé vagy egy józan életű emberé, aki azt mondja: az lesz hatással az életedre, aminek teret engedsz. Ha szemetet gyűjtesz bele, azt fogod enni.

2018. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne.
2018. okt. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jdfGabrella ***** válasza:
Nézze!
2018. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!