Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusként hallgatok olyan...

Katolikusként hallgatok olyan metált/rockot, amelyek sátánista dolgokat tartalmaznak. Ugye nem bűn?

Figyelt kérdés
És ugye ettől még nem vagyok sátánista? A dalszövegek nincsenek rám hatással.
2018. okt. 26. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Tekintve hogy katolikus vagy tudhatnád a bűn fogalmát. Nem bűn, ha tetszik valamilyen zene, nyilván nem a szövege miatt tetszik.
2018. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Inkább az lenne a kérdés bűn tekintetében, hogy hiszel-e Istenben.. Mert ha hiszel Istenben, akkor a 2Mózes 20,5-t tudnám számodra idézni: "én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok"...


De ha nem hiszel Istenben, csupán megkereszteltek kiskorodba stb, teljesen mindegy.


------


Én hívő keresztény vagyok, és én pl. ilyen zenéket szeretek hallgatni:


https://www.youtube.com/watch?v=xjXkDtnL94o&t=

https://www.youtube.com/watch?v=nKXyeDGTjJY

2018. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem, ettől még nem vagy sátánista. A sátánizmus nem egy komolyan vehető mozgalom. A metálosok a sátánt leginkább csak karikírozzák, ez csak Halloween, nem több. Amelyikük komolyan veszi, az meg elég ostoba.
2018. okt. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 Én is Hiszek Istenben, templomba is járok, egy hónapban legalább kétszer. A zenék pedig nagyon jók :)
2018. okt. 26. 20:27
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező ennek örülök :)

Ha esetleg kellene még hasonló zene, szólhatsz nyugodtan.

2018. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lux morulus ***** válasza:
100%

Mindenhol kell lennie, egy hozzá nem értő nyominak, ugye százados ?


Ez olyan, mint a dramaturgiai férfisegg.


Kérdező.


Még mindig sokkol, az a fajta kognitív sekélyesség, amivel egy ilyen kérdést kiirtok.

2018. okt. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Te mit gondolni? Mit mondanál annak, aki ezt mondaná: "Füves cigit szívok, és alkalmanként heroinnal lövöm magam, de nincsenek rám hatással...."
2018. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Miért nem a papot kérdezed meg, az ő dolga ilyenekre válaszolni.


Itt aztán kapsz választ a hitgyülistől az ateistán át mindenkitől, akinek köze nincs a kérdéshez.


Szerintem például nem bűn. Csak ízlésficam. Ahhoz meg mindenkinek joga van.

2018. okt. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Sátántól származó dolog építheti a lelkedet?
2018. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
78%

Kérdező


Hát nem tudod, hogy nektek, kőkeresztényeknek minden bűn? Az istenetek szemében még a legapróbb öröm is bűn ami az emberi léttel együtt jár. Ezért annyira undorító az egész.

2018. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!