Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi által kínált...

A Jehova Tanúi által kínált biblia különbözik a Bibliától, ha igen, mennyire és jobb vagy rosszabb?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem hogy én eddig még nem olvastam Bibliát,de érdekelni kezdett abból kifolyólag hogy két Jehova Tanúi kínált nekem egy példányt.

Talán azért, mert szimpatikusak voltak.Jövő héten újra jönnek.

De nem tudok dönteni.


2018. okt. 26. 21:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
84%

Nekem már volt Jehova Tanúitól Bibliám... az a baj vele, hogy nagyon erőltetik a Jehova szó-t, mivel ez az ő vallásuk, hogy Istent minden áron Jehovának kell nevezni... emellett több igeszakaszt is kitöröltek a fordításukból, mert nem tetszett nekik...


Én a Károli Gáspár fordítást olvasom lehető legjobb módon van lefordítva magyarok számára, "Jehovázgatás" nélkül...

2018. okt. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Értem.Hát az mindenképpen ront rajta.

Köszönöm.

2018. okt. 26. 21:19
 3/36 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, kedves kérdező, esetleg még ajánlhatnám neked ezt az oldalt: [link] -sokféle magyar fordítás közül válogathatsz :)
2018. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

Alapvető probléma, hogy több helyen is átírták. A helyzet az, hogy pl. az ógörög nyelvtudás nem túl általános manapság (én sem tudok ógörögül), de akár angol nyelv segítségével is leellenőrizheted un. interlinear fordítások segítségével, például itt:

[link]

De például jellemző, hogy több szót egyszerűen kivettek a Szentírásból, mint a "kegyelem" szót. Vagy valamiért "szolga" helyett "rabszolgát" írnak, pedig teljesen mást jelent.


Szerintem az egyik legolvasmányosabb jellegű a Káldi-féle fordítás, magam is leggyakrabban azt használom, neten is elérhető:

[link]

2018. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 KZitus ***** válasza:
8%

Szia


A kérdés amely foglalkoztat téged a Szentírás – Új világ fordítással kapcsolatban az nagyon ésszerű és bölcs tőled.

De az már nem annyira, hogy mások véleménye alapján szerzel előítéltet olyan dologról, amelyet egyáltalán nem ismersz.

Én a Károli fordítást tanulmányozva lettem tanú. Amikor megkaptam az általad említett Bibliát, már mint tanú hasonlíthattam össze, és az így szerzett tapasztalatom alapján volt lehetőségem véleményt alkotni róla.

Lehet neked is összehasonlítva lenne reális, valós véleményed róla? Ha nincsen másik fordításu Bibliád, lehet ebben is tudnak segíteni neked a tanúk.

2018. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Igen, lehet.Eddig csak Gyermekbibliát olvastam gyerekként, az tetszett.

Akkor megrpróbálkozok előbb a Károlival.

2018. okt. 26. 21:57
 7/36 anonim ***** válasza:
32%
Rendelj egyet, olyan közepes méretűt, nekem is olyan van és lámpafény alatt az ágyban ülve kényelmesen, jobb olvasgatni mint a monitoron.
2018. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
35%

Egy dolog van, ami náluk jobb: az, hogy nincs szenvedés a pokolban, tisztítótűz pedig nincs.


Egy másik dolog, ami különbözik, hogy szerintük az emberiség többsége a Földön fog újjászületni, csak kevesen mennek a mennybe, és nekik ott feladatuk lesz.


A többiben általában rossz irányban írták át a Bibliát.

2018. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

KZitus!

Mindenki a maga lovát dicséri!!

De a Bibliánál teljesen más képpen van.

Csak az tudja megkülömböztetni a hamisat az igazitól ,aki ismeri mind a kettőt.

Ked ves kérdező.

Nem sok eltérés van de pontosan a leges leg lényegesebb dolgokat írják más képpen mint ahpgy az eredeti Bibliában olvassuk.Vagyis ne az eredetiben ,mert az nincs ,csak másolatok vannak ,inkább úgy írom ,hogy a Jehobva Tanúi biblia nem hiteles ,sok elferdítés van benne.

Gondolj bele,a légyölő galóca is szép szinpatikus gomba ,de mérgező.

2018. okt. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 KZitus ***** válasza:
0%

9-es hsz

"Csak az tudja megkülömböztetni a hamisat az igazitól ,aki ismeri mind a kettőt."


Ha elolvasod ami írtam, talán elmúlik az előítéleted.

2018. okt. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!