Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki akinek muszlim férje...

Valaki akinek muszlim férje van, tudna valami megnyugtatót mondani?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy iraki fiúval, és bele is szerettem. Soha senki nem fogott még meg ennyire. Sőt igazából ő az első szerelmem. (Nyugatibb gondolkodása van mint itt a legtöbb embernek.) A probléma csak az, hogy ő muszlim én pedig ateista vagyok. Egyikünknek sincs baja a másik hitével/nézetével, de a vallása nem enged házasságot nem muszlim nővel. Rengeteget beszéltünk erről a témáról, és tudom, hogy semmit nem erőltetne rám, amit nem akarok. Viszont mi más választásom lenne?


Utána olvastam a témának, és teljesen elkeseredtem. Szinte csak rémtörténeteket találtam arról, hogy: SOHA NE HÁZASODJ ARABBAL!!4! MENEKÜLJ AMÍG LEHET!44! Mert, ha megteszed teljes mértékben fel kell adnod magad, a tulajdonává válsz, jön a családon belüli erőszak stb. De ezt egyszerűen nem tudom elfogadni. Ismerem őt és tudom, hogy mindennél jobban szeret és tisztel engem. Vagy tévedek? 18L


Szóval akinek van tapasztalata a témában...mire számítsak?


(Próbáltam röviden leírni, szóval ha valami kimaradt kérdezzetek :D)



#vallás #házasság #szerelem #valaki nyugtasson meg
2018. okt. 27. 23:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
84%
Helyedben megfogadnám a rémtörténetekben ajánlottakat,és keresnék a saját fajtámból egy normális embert.
2018. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
86%

18 évesen lányként első szerelem.... nem akarok hülyeséget mondani, de te pontosan annak az esetnek tűnsz, hogy mégha verne is a párod (ami araboknál szokás), te eltűrnéd.... mert 18 éves lányként első szerelem.


Persze nyilván, segítségképp csak egy értelmes választ lehet adni a kérdésedre: ha bármi probléma van, akkor hagyd ott, tudni illik mi magyarok szabad országban élünk. Ha meg nem hagyod ott, viseld a következményeket.

2018. okt. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
90%
Ha hagyja, hogy a vallás a saját boldogsága útjába álljon, akkor talán mégsem olyan nyugatias a gondolkodása.
2018. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
85%
Annyira nem lehet nyugatias gondolkodású, ha a vallási nézetei felülírják a szerelmi életét.
2018. okt. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
70%
Mondd meg neki, hogyha tiszteletben akarjátok tartani egymás hitének megmaradását, akkor szíveskedik megelégedni egy közömbös ország sima polgári esküvőjével.
2018. okt. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
1%

Ismerek egy lányt, akit volt hajlandó lesmárolni a barátja, mert alkoholt ivott (nem volt részeg)... Ez most csak egy gyökér, ártalmatlan példa, de jelemző...

(Nem vagyok Fideszes)

2018. okt. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
Oké csak a félreértések elkerülése végett :D az, hogy 18 éves vagyok és ő az első szerelem nem jelenti azt, hogy hülye vagyok. Nem, nem tűrném el. Megvannak a magam által szabott határaim. És pontosan tudom, hogy honnan kezdődne az, hogy feladom magam. Ezért vagyok tanácstalan. És egyébként jobban lennék kíváncsi olyan ember véleményére aki valóban volt ilyen kapcsolatban.
2018. okt. 28. 00:46
 8/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán szeret: nem akarna raderoltetni semmilyen vallást.
2018. okt. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
90%
Hogyan képzelitek el a jövőtöket?
2018. okt. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
89%

"Ismerem őt és tudom, hogy mindennél jobban szeret és tisztel engem." Mióta ismered? Mindennél jobban szeret, de mégse akar elvenni, mert nem vagy muszlim?

Utána néztél már rendesen az iszlám vallásnak? Mert ezek szerint a fiúnak ez elég fontos, mivel aki nem gyakorolja a vallását, azt nem érdekli, hogy kit vesz feleségül. Ő pontosan milyen nézeteket vall az iszlámon belül? Az ő fejében milyen az ideális család modell? A családjában ők ezt a vallást hogy élik meg a mindennapokban? Hogy él az anyja? Milyen a nők helyzete a családjában? Neked tetszik az élet stílusuk? Hajlandó vagy felvenni egy vallást amiben nem is hiszel? És mi van ha közben rájössz, hogy a kereszténység jobban tetszik, akkor mit csinálna a férjecskéd, esetleg lelépne a már megszületett gyerekekkel együtt? Megverne, vagy még rosszabb? Vagy csak szimplán elválna?

Szerintem az ilyen dolgokat azért érdemes lenne tisztázni, mielőtt hozzámész valakihez. Én azt javaslom, ne kapkodd el a döntést, hanem jól gondolj át mindent.

2018. okt. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!