Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék újrakeresztelkedni,...

Szeretnék újrakeresztelkedni, de később a gyermekemet szeretném megkereszteltetni még csecsemőkorában. A kettő megférhet egymás mellett?

Figyelt kérdés
2018. okt. 30. 20:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Egyetlen egy esetben keresztelnek újra, ha nem a Szentháromság nevére történő egy keresztséget kaptad meg. Sok felekezetben csak a jánosi bűnbánati keresztség létezik.
2018. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%
Felnőttként megvagy keresztelkedve, rendes víz alá merítéssel?
2018. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Nem, épp erről szól a kérdés, csak nem jól tettem fel.

Engem is csecsemőkoromban kereszteltek. Újrakeresztelkedni a hitem megerősítése végett szerettem volna (?)

2018. okt. 30. 21:10
 4/30 anonim ***** válasza:
16%

Igen, természetesen, és ez a hivatalos! Szabad akaratból kell!


Én a gyermekkorit nem tartom Biblikusak, de Igehírdetésre mehet..de ez a te döntésed! :)

2018. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
16%
Mivel egy gyermek még nem tudja elkötelezni magát az Úr mellett...de, ha érett lesz és elfogadja az Úrat és érzi, hogy szüksége van a szövetségre, akkor kell neki elmenni Vízkeresztségre!
2018. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
0%
Miért lettem lepontozva?
2018. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem egyezik a nézetünk? Akkor írd oda máskor, hogy melyik felekezet nézeteit vallod!
2018. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Ha ez nekem szól, én nem pontoztam le senkit...
2018. okt. 30. 21:46
 9/30 anonim ***** válasza:
33%

8#

Azt hittem... Akkor elnézést... ;)



Ezért is valaki lefog...de annyi baj legyen. :)


Itt írnak erről..de ha te nem ezt vallod, ahogyan írják, nem gond tégy úgy ahogyan te gondolod és érzed.



[link]

2018. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
75%

Nem ertem a kerdest. Azt irod, szeretnel ujrakeresztelkedni. Miert? Azt irod, a hited megerositese vegett. Tehat azon allasponton vagy, hogy a gyermekkeresztseg nem az igazi, nem er semmit.

De ha ez igy van, akkor miert akarnad a gyermeked meg csecsemo koraban megkereszteltetni, ha sajat velemenyed szerint is felesleges dolog a csecsemokeresztseg?

2018. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!