Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A héber etnikumúak valóban...

A héber etnikumúak valóban lenézik a betért zsidókat?

Figyelt kérdés
Egy kisebb hitközségben nyilván nem, de talán még egy nagyobban sem lehet eltitkolni. Gondolom az sem mindegy, hogy ortodox vagy neológ csoportról van-e szó. Szúrós pillantások járnak érte, netán nyíltan ki is közösítik a betért személyt?
2018. nov. 2. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem tuti.
2018. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
A zsidó a legrasszistább, leggyűlölködőbb, legmagánakvalóbb nép a világon. És ez tény.
2018. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem hiszem, hogy a neológ csoportok ilyenek lennének, de az ortodox zsidók már lehet inkább lenézik a betérteket.
2018. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Kisebb gondjuk is nagyobbb annal hogy ilyenekkel foglalkozzanak mint "Szúrós pillantások " az egy ket beterttel kapcsolatban.


Nem sok beterni akaro tolong a rabbik irodaja elott egybkent.

2018. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 KZitus ***** válasza:
66%

Szia


Ahol én élek, elég sok, gyakori, a zsidó-keresztény házasság(sajnos mára már vagy kihaltak, vagy elmentek innen). Az ünnepeket (kiket én ismerek) megtartják mind a zsidó, mind keresztény szokás szerint. Persze családon belül nek tudom hogyan történik ez.

De ismerek egy házaspárt, akik Budapestre költöztek, és a (zsidó)férj felkreste a közösségét, havi támogatást kapott a család. Miután a férj meghalt, a felesége özvegyi alapon továbbra is kapja a támogatást. Nincsen tudomásom arról, hogy a feleség valaha is felvette volna a zsidó vallást. Szép családi életet éltek.

Nem tudom másutt hogyan van/történik ez. De az bizonyos, hogy összetartanak. Hasznára lenne más nemzeteknek is a hasonló összetartozás.

2018. nov. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A beterteket is ket csoportra lehet osztani:

1. Nincsen zsidó őse.

2. Nagyon is van zsido őse. Csak az edesanyja nem zsido. De ettol meg lehet h az aoja zsido es az edesanyja apukaja is az.


Utobbiak inkabb visszaterők.

En zsidonak tekintem minden szempontbol az illetot, a beteres nagyon hosszu es nehez folyamat, nyilvan a rabbi el tudja donteni hogy olyan emberrol van-e szo, akinek a jelenlete jot tesz a kozossegnek.

A rabbinatus pedig el tudja donteni, mi is az oka a beteresi szandeknak.

2018. nov. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
A 32%os valaszolo valaszanak kozel 40%ra valo ertekelesi lehuzasa az, amit antiszemitizmusnak nevezunk. Teljesen korrekt valaszt adott a feltett kerdesre, nem is offolt, hasznos valasz volt, megis 40%ban hasznosra pontoztak, mert sanszosan nem ezt akartak hallani nehanyan. Sajnalom.
2018. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!