Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, hívők, egyéb nézetűe...

Ateisták, hívők, egyéb nézetűek. Hogy érzitek, számotokra a lelki békét és megnyugvást, mi adja meg?

Figyelt kérdés
2018. nov. 2. 13:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Mit értesz pontosan lelki béke alatt?


/Egy agnosztikus ateista/

2018. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Család, barátok, biztos munka és a hobbim. Nekem ez kell a lelki békémhez.
2018. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A lelki békét én teremtem meg magamnak azzal hogy harmóniára és egyensúlyra törekszem az életemben.
2018. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én magam. Mármint miért ne lennék nyugodt? Voltak kemény helyzetek, nem mondom, de aztán mindig volt valahogy.

Ilyen egy megátalkodott természetem van, hogy alapból is nyugodt vagyok, nem kell hozzá külső erők segítsége. :)

2018. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy a világ működést egyre jobban ismerjük, és egyre több módon tudjuk megoldani, hogy kényelmes, szép, jó, vagy hasznos legyen.
2018. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Érdekes, hogy az itt válaszolók többsége valamilyen külső "dologtól" teszik függővé (család, barát, pénz, karrier stb) a belső lelki békéjüket. Tehát magukon kívül keresik a szívbékét, vagyis a boldogságot és az elbódulásnak a különböző formáit tartják boldogságnak.

A benső béke pedig akkor megalapozott, ha tényleg benső, és nem a külső dolgok határozzák meg, mert akkor az már a bódultság keresése. A boldogság pedig nem egyenlő a bódultsággal.


Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni! :)

2018. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező!


Ide idézem, hogy mi az ami benső békét ad, ami számomra a boldogságot is jelenti egyúttal.



"Nagyon fontos volna mielőbb ráébrednetek arra, hogy kivétel nélkül mindenki, és bármilyen körülmények között képes arra, hogy boldog legyen. Ha nem így lenne, akkor Én vagy gonosz lennék, vagy buta. Gonosz lennék, ha olyanokat is boldogságra teremtettem volna, akikről tudtam, hogy körülményeik e boldogságot megakadályozhatják. Buta lennék, ha nem láttam volna előre, hogy nem lehetnek boldogok, pedig arra teremtettem őket. Mondom, nem lehetnek, bár akarják."

Istent szeretőknek éppen azért válik minden a javukra, - még a börtön is, sőt még a keresztre feszítés is - / Lk. 24; 26./, mert képesek dönteni az általuk meglátott jó mellett minden külső és belső kényszer ellenére is. (Hang - 2/100)


Az Isten a földön a gonosszal szemben kiszolgáltatott! A SZERETET az ilyen! Nektek, akik azt tanultátok, hogy Isten vigyáz rátok, nektek meg kell tanulnotok, hogy nektek kell Istenre vigyázni, különben elvesztitek Őt. Aki nem vigyáz a SZERETETRE, az szeretetnélkülivé válik. (Hang - 2/100)

2018. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod megmondani, hogy másoknak mi okoz lelki békét?
2018. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Emánuel,te egy nyomasztó családi háttérrel és egy lélekölő munkát végezve képes lennél megtalálni a lelki békéd?
2018. nov. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:

Csend, önmagam megismerése, a saját határaim megismerése, szabadság.

/Sátán szimpatizáns egyéb nézetű/

2018. nov. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!