Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátán tênyleg létezik?

A Sátán tênyleg létezik?

Figyelt kérdés
És ha igen, hol és milyen formában?
2018. nov. 3. 02:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Ha Isten létezik, Sátán is létezik. És hogy hol? Mindenhol. Körül vesz minket ugyanúgy mint Isten. Hívők nekem azt mondták, hogy valójában jelenleg a Sátán uralja a világot. Engem már többször próbáltak megtéríteni jó emberek, vagy legalább is bevonni közösségbe. Néha el is mentem ilyen alkalmakra, és utána mindig feldobva éreztem magam és szebbnek láttam a világot pár napig. De itt jön a fordulat, hogy minden ilyen próbálkozás után még erősebb kísértést éreztem a bűnös dolgokra. Hogy mi ennek az oka? A gonosz nem akarja hogy megtérj, a maga szolgálatában akar tartani.
2018. nov. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ezt a nevet kapta. Ő egy angyal, a rangját tekintve a legmagasabb rangal, Kérub.

Mivel nem ember és nem fizikai teste van, ezért szellem személy, szemünk előtt láthatatlan. Most már a Föld vonzás körében van korlátozva a hatalma.

2018. nov. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Igen.
2018. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha érdekel a téma, lehet Bibliát kéne olvasni.
2018. nov. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
#2: Az Adroméda-ködöt is a Sátán tartja uralma alatt? Vagy az már Jehova birodalmához tartozik?
2018. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
A Sátán létezik, és általában láthatatlan. Hol van? Ezen a világon és a pokolban, illetve emberekben.
2018. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
"általában láthatatlan" 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2018. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 KZitus ***** válasza:
35%

Sátán

Héber eredetű szó, mely azt jelenti, hogy ’ellenálló’. Amikor az eredeti nyelven határozott névelő áll előtte, az Ördögre, Isten fő ellenségére utal.

Jób 1:6

" Aztán elérkezett az a nap, amikor az igaz Isten fiai eljöttek, hogy megjelenjenek Jehova előtt. Sátán is eljött.

Máté 4:10

" Akkor Jézus így szólt hozzá: „Menj innen, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«”

Jelenések 12:9

"Ledobták hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti. Ledobták őt a földre, és az angyalait is ledobták vele együtt."


A Biblia úgy írja le Sátánt, mint egy gonosszá vált angyalt, aki rengeteg bajt, bánatot okoz ma is az embernek - jó hír, már nem sokáig :-) Ezt teszi Krisztus hamarosan vele:

Jelenések 20:1-3

"Majd láttam egy angyalt lejönni az égből a mélység kulcsával és egy nagy lánccal a kezében. Megfogta a sárkányt, az őskígyót, aki az Ördög és Sátán, és 1000 évre láncra verte. A mélységbe dobta, bezárta és lepecsételte azt fölötte, hogy ne vezesse félre többé a nemzeteket, míg véget nem ér az 1000 év. Ezek után el kell hogy engedjék egy kis időre."

2018. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:00

Én úgy tudom, hogy a Gliese 229 A csillag a Sátán birodalma, ezt írja a SzEnT kÖnYvEm, tehát igazam van! Te eretnek!!!!!

2018. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Létezik. Sokszor ül a vállamon és minden levesembe bele akar köpni. Olyan gondolatok és érzések formájában manifesztálódik, amelyek súlyos önbizalomhiányt és szorongást okoznak. Még jó, hogy ma már létezik hatékony segítség, Isten pedig mindig is létezett, de azért ilyenkor a gyógyszeres kezelés sem árt. OCD-s vagyok.
2018. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!