Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hittérítők kapnak fizetést...

A hittérítők kapnak fizetést azért hogy házról házra járnak? Ha igen kitől?

Figyelt kérdés
2018. nov. 4. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
altalaban nem kapnak, ok abban hisznek hogy ez jo cselekedet es majd "Isten megfizeti"
2018. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Általában nem kapnak; majd Istentől kapják a fizetést... Egyes felekezeteknél kötelesség is a hittérítés (evangelizáció), egyébként bibliai szövegekre hivatkozva kizárnák őket. Ilyenek pl. a Jehova Tanúi. Más felekezeteknél kaphatnak a hittérítők valamilyen anyagi támogatást (pl. útiköltség térítés), de fizetést általánosságban véve nem kapnak.
2018. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nekik kötelesség, nem kapnak érte.
2018. nov. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szervusz.

Jézus, és az első tanítvánai, mennyi fizetést kaptak a szolgálatukért? És kitől kapták?


Ezt a feladatot egyébként is, Isten nem fizetésért hozta létre.

(1Korintusz 1:21) . . .az Isten jónak látta, hogy a prédikált dolgok bolondsága által mentse meg a hívőket.

2018. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy Jehova Tanúi nem Hittérítők, ahogy sem Jézus, sem az első tanítványok sem voltak azok.

Nem a hitből kell kitérni.

Ez egy nagyon buta megfogalmazás.

2018. nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:

Szia


De sokszor tették nekem fel ezt a kérdést!! :-)

Krisztus MINDEN követőjének parancsba adta azt, amit a Máté 28:18-20 verseiben olvasunk. De nem kötelez erre egyetlen embert sem.

Aki követője szeretne lenni, végzi, aki nem az nem. DE!

Aki hírdeti a Királyság jó hírét, annak más krisztusi tanácsot is meg kell fogadnia, mint pl.:„Ingyen kaptátok, ingyen adjátok!” Máté 10:7, 8 . Az apostolok azért sem fogadtak el pénzt, ha valakit meggyógyítottak, vagy feltámasztottak.

Ezt a munkát csak akkor végezheti egy ember, ha a Jehova iránti, és az emberek iránti szeretet indítja...

Vajon elmondhatám-e magamról, hogy szeretlek tégedet, ha tudom hogyan kell túlélni az előttünk álló nagy nyomorúságot, és nem mondom ezt el neked, pedig lenne rá lehetőségem?!

Te is beszólnál egy házba, emelynek látod, ég a teteje, és tudod embrek vannak benn, jöjjenek ki, nehogy nagyobb baj legyen.

2018. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok egyházban ugyan pénzbeli fizetést nem kapnak, de így javul a megítélésük a közösségben, amit fel lehet használni különböző előnyök megszerzésére.
2018. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, látod itt is jó sok hittérítő (Jehova Tanúja) van és ingyen osztogatják az észt..
2018. nov. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"hittérítő"


ez mit jelent nálatok?

Mi az hogy hit térítő? A hitet téríteni kell? Mert a hitet kifejleszteni kell bizonyos ismeret által, és nem téríteni. S ezt a hitet a személy maga erősíti, vagy gyengíti, aki rendelkeik vele, vagy szeretne hitben élni.

2018. nov. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszaitokat, nem sertéskent tettem fel a kérdést és egyszerű konyha nyelven fogalmaztam mert a környezetemből visszahalva leggyakrabban a hittérítő szót hallom.

Másodszor pedig azert tettem fel a kérdést mivel szinte minden hónapos eset hogy ugyan azok az emberek kopogtatnak az ajtómon és nem szeretek már tizedjère nemet mondani, elgondolkodtam hogy vajon őket valaki küldi.

2018. nov. 28. 04:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!