Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! A netes térítés...

Jehova tanúi! A netes térítés kiváltja nálatok a "rendes" térítést?

Figyelt kérdés
Nyilván ki van adva az ukáz, hogy térítsetek, de ugyanúgy számít, ha neten keresztül (pl. itt gyakorin) prédikáltok, térítetek, mint amikor az utcán álldogáltok, meg bekopogtok házakba? Vagy mindegy, hogy hogyan, csak a "fejek száma" fontos? Mit kaptok azért, ha új tagot visztek a "nyájba"?

2018. nov. 4. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
A keresztényi tevékenységünk egyik formája az, hogy megosztjuk a Krisztusról szóló jó hírt az emberekkel. Ez történhet több módon is. Házról - házra, a köztereken, és bár hol ahol emberek tartózkodnak. Itt a gyakorin általában csak kevesen vannak jelen és azok is a nekik feltett kérdésekre próbálnak válaszolni. De nem ez az a hely, ahol tanúskodni kell. Jobb szemtől szembe beszélgetni az emberekkel. Semmilyen előnnyel nem jár az, hogy ha valaki segít valakinek Jehova Tanújává válni. Sőt ez sok felelősséggel és tanulmányozásra szánt idővel jár.
2018. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Jó kérdés, jó mellékkérdésekkel!

: )


Szerintem hagyd a Jehova Tanúit élni, nem tehetnek róla hogy a közösségükben kötelezően előírt a térítés!

2018. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

Számomra nem.


"térités"

Én nem téritek, hanem választ adok bizonyos Bibliai kérdésekre. Ha ez arra ösztönöz valakit, hogy elfogadja ezeket, az egyéni dolga.

"fejek számítanak"

Ez vajon mit jelenthet? Jézus nem mondott ilyet, hogy a fejek számítanak, és az után kapunk valamit.


Írok neked egy Biblia verset:

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt. . .

Hogy mi alapján találnak ki ilyet némelyek nem tudom.


Hogy ki lesz valaki Jézus tanítványa, nem rajtunk múlik, hanem a Teremtő Istenen.

2018. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

"azok is a nekik feltett kérdésekre próbálnak válaszolni"

Tudsz mutatni ilyen embert?

Általában a "tanúk" csak prédikálnak, és nem igazán képesek értelmesen beszélgetni.


Másrészt igen: sok köztük a netprédikátor.

2018. nov. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

A Tanúkkal csak az a gond, hogy csak a Bibliát ismerik és csőlátásban szenvednek. Azt hiszik, hogy csak a kereszténység, és abban is az ő águk az abszolút igaz vallás.

Javaslom nekik, hogy tanulmányozzák a többi vallás szent iratát is annyira, mint a Bibliát, hát ha akkor megnyílik a szemük és kitágul a világszemléletük.

2018. nov. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a szomorú, hogy erre az egyszerű kérdésre sem volt képes teljesen világosan válaszolni a 22%os tanú. Hozzá isteni csoda kell már, hogy éljen.
2018. nov. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

"csak a Bibliát ismerik és csőlátásban szenvednek. Azt hiszik, hogy csak a kereszténység, és abban is az ő águk az abszolút igaz vallás."


Hát ez jó. Mit gondolsz Jézus milyen más szent könyvet olvasott, és tanitott, valamint a tanítványok is mennyire tágították a "világszemléletüket?"

Akkor ezt Róluk is ellehtne mondani, ugyan is egyetln más dolgot sem engedélyezett sem Jehova, sem Jézus, csak amit az írások tartalmaztak.

Ők nem nyítottak ebben az értelemben a világfelé. Mert Isten egyetlen imádatot vár el, és ismeretet, igazságot tanít,ami egységhez vezet, és nem megosztottsághoz.


Írj nekem kérlek arról, hogy Jézus hogyan alkalmazta az életében a Rómaiak vallását, illetve mit mondott a szamáriai asszonynak, aki elfogadta Ábrahámot, mint aki atyjuk azoknak akiknek van Hitük.

szegények csőlátásban szenvedtek.....

2018. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%

&6

"Az a szomorú, hogy erre az egyszerű kérdésre sem volt képes teljesen világosan válaszolni a 22%os tanú. Hozzá isteni csoda kell már, hogy éljen."


Ugyan mi nem világos válasz arra, hogy Én nem térítek, a neten? Hogy más testvérem teszi, vagy úgy gondolja, hogy tennie kell, az egyéni lelkiismereti dolga.

Nem nyilatkozok más nevében, csak a magaméban.

S az hogy a fejek száma? Miért nem volt érthető vagy világos, hogy itt nincsenek fejek száma?

Oda írtam, Isten szavából, hogy a mi feladatunk odáig szól, hogy ismeretet adunk át, vagy válaszolunk.

Onnatól pedig Isten dolga, hogy az illető mennyire vonzható, vagy mennyire lehet növekedésre indítania.


(1Korintusz 3:6) 6 Én ültettem, Apollós öntözött, de az Isten adta folyamatosan a növekedést;

A tanítványok szórták a magot, vagy is beszéltek, illetve rendszeresen öntöztek, vagy is ha szükséges volt többször felkeresték azt akivel beszélgettek.

De a további feladat Isten feladata.


Hogy ebben mi nem volt egyszerű és világos, az nekem érthetetlen....

2018. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"megosztjuk a Krisztusról szóló jó hírt az emberekkel. "

"hogy ha valaki segít valakinek Jehova Tanújává válni. Sőt ez sok felelősséggel és tanulmányozásra szánt idővel jár."


jó hírek ?!


az ember tömegekre a pusztulást a halált hozzák, reklámozzák és NEM AZ ÉLETET.


EGYETLEN 1 JEHOVÁSRÓL sem tudok a világon a szektát elhagyók kivételével,


akik valaha az életben vállalták a NAGYON NAGYON SOKSZOR

CSALÁDGYILKOS, CSALÁDOKAT ELVÁLASZTÓ, SZÉTVERŐ,

MEGNYOMORÍTÓ szervező tettükért a felelősséget !

örökre folyamatos generációkon keresztül pusztít mert nem visszafordítható.

a google kereső rengeteg egyre több esetet hoz ki a világban.


ami igen súlyos bűncselekmény !


a világ egyensúlya valószínű azt kivánja ?!

, hogy az Ő családjuk is nyomorékká válik majd ugyan úgy örökre

így biztos vízszintes a mérleg.


valószínű ?!

2018. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 >>Én nem téritek, hanem választ adok bizonyos Bibliai kérdésekre.<<


Érdekes, hogy a kutya se megy oda hozzátok kérdéseket feltenni, ezzel szemben ti szólongattok le úton-útfélen minden járókelőt, meg házról-házra járkáltok, és ti kérdezitek meg, hogy „Lenne rá pár perce, hogy Jézus Krisztusról beszélgessünk?”


Szóval ti nem válaszoltok meg semmit, csak papoltok, és mindenki utál benneteket.

2018. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!