Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A turulmadár pogány jelképnek...

A turulmadár pogány jelképnek számít?

Figyelt kérdés
Mekkora ellentmondás hogyha valaki keresztény és turulmadaras dolgokat hord?Lehet valaki keresztény,és egyszerre tisztelheti az ősmagyarok vallását?A turulmadár,mint jelkép fennmaradt miután Géza fejedelem és Szent István király felvette/felvetette a kereszténységet Magyarországon?

2018. nov. 7. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem, inkább neopogány jelképként kezelik, a pogány ősmagyar vallásban koránt sem volt ekkora jelentősége. A fennmaradt legendák is csak alig említik. Ráadásul ezek a legendák is már bőven a kereszténység felvétele után íródtak.

Egyébként a turul nem más, mint sas vagy sólyom, etimológia szerint inkább sólyom.


Nem látom gondnak, ha egy keresztény sast vagy sólymot ábrázoló dolgot hord. Noha én nem érzek vágyat, hogy ilyesmit viseljek, talán a (sokkal később) rárakódott neopogány tartalma miatt inkább hanyagolnám.

2018. nov. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Bibliában turulmadarak nagyon nincsenek :D
2018. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Meglettem keresztelve, de nem vagyok hívő... És én is hordok turulmadaras dolgokat (kituzo, polo stb...) Nem gáz, nem ellent mondás szerintem. Nem tudok róla, hogy fennmaradt...
2018. nov. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Balasa Bence ***** válasza:

Én ősmagyar vallású vagyok. A tanítóimtól, forrásokból, és a saját véleményem szerint:


A turul madár az égi isten egy jelképe. A magyarok a sasokat, és sólymokat, és minden más ragadozó madarat az égi teremtő hírnökeinek, vagy ő maga formájának hittek.


A rakamazi turul ábrázolásában a madár összekapcsolódik az égi, és a földi világgal:

[link]



A karmai közt két madár, a zsákmánya. A csőrében az életfa ága.



A magyar harcosok is a sólymok, sasok vadászati technikájával harcoltak:

Gyors támadás, hogy minél előbb végezzünk az ellenséggel, felesleges vérontás nélkül.


Koppány vezér Géza halála után elindult a volt nagyfejedelem temetésére, ezek után koronázták volna őt nagyfejedelemmé. Út közben rátaláltak a német lovagok, és meg akarták ölni. Koppány mellett volt egy tekintélyes számú könnyűlovas kíséret, végül a magyarok győztek.


A katonák üldözni akarták a visszavonuló németeket, de Koppány megfújta a harci kürtöket, hogy vonuljanak vissza, mert ő nem fog mészárolni.



Miért?

" mert a turul gyors, erős, és bátor."

2021. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!