Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság előtti szex, vélemény?

Házasság előtti szex, vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én elég vallásos vagyok, és ki szeretném kérni a véleményeteket a házasság előtti szexről. Szerintetek normális/szabad? Ezt a vallás dönti el? Össze vagyok zavarodva... nincs barátom, nem is tervezem még csak múlt órán erről beszélgettünk, és felkeltette az érdeklődésemet.

2018. nov. 8. 16:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek egyéni döntése, szerintem természetes a házasság előtti szexuális élet. Ami persze nem azt jelenti, hogy mindenkivel/ rövid ismeretség után/ fiatalon. Hanem megfelelő korban, partnerrel, kapcsolati háttérrel- na meg persze biztonságosan.

De persze ez mindenkinek magánügye, így nem kell elítélni, azt aki ezzel várni szeretne. Erre a döntésre hatványozottan igaz: mindenkinek meg kell hagyni a saját vélemény megalkotásának jogát.

2018. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Számomra kicsit fura, hogy valakinek még eszébe jutnak ilyen gondolatok...
2018. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
82%
Én is vallásos vagyok. Megvártam az igazit, de nem vártunk házasságig, nem is tudtunk volna. De már nem sokára házasok leszünk, nem bántam egy percig sem. Szerintem ezt ne vallás döntse el, persze ne is feküdj le véleményem szerint olyannal, akihez nem fűznek érzelmi szállak.
2018. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nyílván még nem volt komolyabb kapcsolatom, így nincs tapasztalatom. Olyanokat olvastam, hogy aki házasság utánig vár sokkal boldogabb lesz mint aki nem. Köszönöm, hogy értelmes kommenteket kaptam!
2018. nov. 8. 17:07
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

E kérdésre nincs recept. Az emberek sokfélék, sokféle módon nevelkedtek, ezért sokfélék az eszméik is. Így van, akinek elég, ha élvezi, van, aki mélyebb kapcsolatra vár, és ez nem olyan technikai kérdésen múlik, mint a házasság. Az az aktus néha elég költséges, ezért sok mindentől függhet az időpontja, az érzelem viszont a személyek közötti kapcsolat minőségén múlik.

Azaz megalapozottan, elkötelezetten minden szex jó, és ezt a kapcsolat minősége, nem pedig egy "igazoló irat" határozza meg. Ha azonban valaki éppen ezt tartja a legfontosabbnak, akkor tartsa be ezt.

2018. nov. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
"Olyanokat olvastam, hogy aki házasság utánig vár sokkal boldogabb lesz mint aki nem." => Persze. Mert nem lesz viszonyítási alap, nem fog kattogni rajta az agyad, hogy a Gézával sokkal jobb volt, mint a Bélával, mert nem tudod...
2018. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Attól, hogy nem vársz éveket, még nem jelenti azt, hogy valami csavargóval jöttél össze, mert viszketett. (Ő meg majd tuti dobni fog). Csak az ilyesmit átéltek mondják, hogy a házasság után jobb volt, meg aki mentegeti magát. Meg az aszexuális fanatikusok. Illetve a szédített gyerekek és akik a hűséget keresik rögeszmésen benne.
2018. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"olvastam, hogy aki házasság utánig vár sokkal boldogabb lesz mint aki nem."

Ezt tuti, hogy papok írták!

Szerencsére idáig még nem hallottam sehol.

Véleményt inkább nem mondanék róla, hanem nézzük meg:


1: Ha jól sikerül a szexuális életed, akkor szó szerint a fejed fogod verni a falba, minden áldott nap, hogy ezzel a csodálatos dologgal egy évtizedet elvesztegettél az életedből! Nem vicc!

És, ha fiú vagy, pont akkor, amikor szexuális energiák a csúcson lettek volna benned! Persze te lány vagy: akkor csak gyakorlatlan leszel, amiből lesz is majd problémád.


2: Ha elég jó lesz a szex, de semmi különös, akkor tipikus vallásos vagy, akinek az életéből sikerült kivenni ennek a csodának a csodálatos hatását. Olyan, mintha mekibe mennél minden nap, pedig 5 csillagos étterem is van.

Ehhez csak gratulálni tudok!

Olvasd el az énekek énekét!


3: Ha gyengécske lesz a szex, akkor arra gondolhatsz, hogy ilyen téren nem illetek össze, ami elég baj! Most aztán mit csináltok?


4: Végül: ha csapnivaló lesz a szex, akkor ízelítőt kaphatsz a pokolból. Akkor így jártál. Válni ugye nem lehet.


Még egy dolog, amit a hatos írt:

"Mert nem lesz viszonyítási alap, nem fog kattogni rajta az agyad, hogy a Gézával sokkal jobb volt, mint a Bélával, mert nem tudod..."

Na igen: ez működhet mondjuk 40 éves korodig.

Tudod, amikor azt olvassuk, hogy "15 év házasság után csalta meg házastársát" - az lehet ilyen, mert akkorra érett be annyira, hogy hiányolni kezdte a tapasztalatot, és akkor már ilyen erős volt benne a vágy, hogy kipróbálja.

Szóval: jobb előtte kipróbálni. Nagy különbség lehet ám az emberek között. Ahogy a főztje is mindenkinek más, autót sem ugyanúgy vezet, felolvasni sem ugyanúgy tud, stb. stb. - pont úgy egészen más lesz a szexben is minden ember.

Botorság lenne az elsőnél leragadni, akiről amúgy nem is tudod előre, hogy milyen!

2018. nov. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Synesztro ***** válasza:
91%
30/F. én megfordítanám és én tennék fel neked 2 kérdést. Honnan tudod hogy ő az igazi, amíg csak beszélgettek? 2 ha összeházasodsz vele és kiderül hogy nagyon nem jó a szex, mert mondjuk nem bánik veled jól, vagy mert egy vadállat az ágyban, akkor majd elválsz? mert ugye amit isten 1bekötöt.... vagy tűrsz életed végéig? mert hát még öngyilkos sem lehetsz mert a vallás szerint akkor meg a pokolba kerülsz, vagyis próbálj meg leélni úgy egy egész életet, hogy rettegj mikor az ágyba kerülsz vele. ez a legdurvább esetőség persze,de már csak ha nem lesz kielégítő vele a szex, már akkor nagyon rossz életnek nézel elébe.
2018. nov. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8%
Nem emberek véleménye, hanem Istené az, ami igazán számít, mert Ő az, akinek számadással tartozunk a tetteinkért. Isten előtt minden házasságon kívüli szex paráznaságnak számít, és bűn. Nekem nem volt senki sem, mielőtt férjhez mentem. Ha visszamehetnék az időben, akkor sem csinálnék másként, akkor is megvárnám a házasságot. Semmi jóról nem maradtam le, és megbecsül a férjem és megbízik bennem.
2018. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!