Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek melyik bibliai szerző...

Nektek melyik bibliai szerző stílusa tetszik a legjobban és miért?

Figyelt kérdés
Melyik "könyvet" szeretitek olvasni a legjobban?

2018. nov. 8. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem stílus alapján, de nekem József Egyiptomban a kedvenc történetem, mert szeretem az egyiptomiakat és ebben nem gonoszok, mint a Mózes-sztoriban.
2018. nov. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Szent János evangelista stílusa tetszik leginkább és az általa írt evangélium. Kedvenc részem a Logoszról szóló bevezető, Jézus Eukarisztiáról szóló beszéde a 6. fejezetben és a szenvedéstörténet.
2018. nov. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

János Apostol

Mennyei Jelenések

2018. nov. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Leonard Cohen


He is almost biblical

2018. nov. 9. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
János. Megkapóan képszerű a leírása, és van mit gondolkodni rajta (a szimbólumfejtésre gondolok).
2018. nov. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
János evangéliuma és Pál levelei
2018. nov. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Nehéz kérdést tettél fel. Én is értelemszerűen csatlakozom a János apostolt kiemelőkhöz, és természetesen Pál apostol érdemeit is el kell ismernünk, de emellett szeretném kiemelni még az alábbiakat:

1. Dániel próféta - nagyon alázatos de ugyanakkor nagyon bátor, sokat imádkozott és az ezekkel kapcsolatos élményeit nagyon szépen fogalmazta meg. Pontosak a leírásai, nagyon precíz és Isten hatalmasan fel tudta használni.

2. Dávid zsoltárai - az őszinte és küzdő ember miatt.

3. Salamon példabeszédei - zseniálisak a mai napig!

4. Lukács evangéliuma és az Apcsel - Lukács egy levélként írta a barátjának, így jól érthető mindenki számára!

5. Jakab levele - nagyon aktuális ma is a gyakorlati kereszténység szempontjából - mi az igazi Istentisztelet, hogyan viselkedjünk egymással, mi az igazi hit

6. Péter apostol - fantasztikus, hogy egyszerű halászból az egyház egyik alapköve lett, fantasztikus a jellemfejlődése, és a szangvinikus szeretete... :-)


Üdv. Péter

2018. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem Jakab a kedvencem. Könnyen érthető, gyakorlatias tanácsokat ír, és még milyeneket
2018. nov. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van egyfajta stílusuk, szókincsük, vérmérsékletük az íróknak, ami átjön az írásaikból. Én a magam részéről nem szeretném ez alapján "kedvelni" a Biblia könyveit, bár biztos van bennem némi elfogultság. Ez könnyen oda vezethet, hogy a Biblia üzenetéből is jobban fogok kedvelni bizonyos részeket, mint másokat, holott lehet, hogy pont nem arra lenne szükségem. Gondolom, senki nem kedvelné jobban vagy kevésbé a kedvese egy-egy szerelmes levelét attól függően, hogy milyen vastag tollal, milyen színű levélpapírra vagy mekkora betűkkel írta a levelét, bár ezek akár felerősíthetik a levél mondandóját, a mondandó a lényeg.


Inkább az a célom, hogy a Biblia üzenetét teljesen elfogadjam és gyakorlatba ültessem válogatás nélkül.

A Biblia nem svédasztal vagy étlap, amiből csemegézni lehet. Mindent "meg kell enni" belőle, az édeset, a savanyút, a sósat és a keserűt is, mert csak úgy fog megerősödni a belső ember, ha "teljes értékű" étellel táplálkozik, (és persze "edzi magát", azaz aktív, tevékeny megvalósítója is a tanításnak.)


Természetesen lehet, hogy valakinek valamely könyv segített a legtöbbet az élete során, és azt jobban szereti. Mégis azt gondolom, ne Dávidé, Jánosé vagy Pálé vagy Jakabé legyen elsősorban a dicsőség, hanem Istené. Jézus nélkül nem lett volna sem Dávid, sem János, sem Pál, sem Jakab, és végképp nem váltak volna azzá, akikké váltak.


üdv

Stefán

2018. nov. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!