Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok mondani olyan buddhis...

Tudnátok mondani olyan buddhista/hindu jelképet/talizmánt/követ (akármit, plusz pont, ha saját kezűleg is el tudom készíteni), amik védelmezőek, szerencsehozóak, esetleg a szerelmi összetartást hivatottak erősíteni stb? Több lent.

Figyelt kérdés

Olyas valamit keresek, amit ajándékba adhatok egy nászútra készülő ismerősömnek (nem annyira közeli, inkább jelképes ajándék lenne). A célországuk Srí Lanka, ezért szeretnék valami olyan talizmánt/karkötőt stb., ami az ottani vallásnak/kultúrának megfelelő. Ahogy fönt is írtam elsősorban védelmező/szerencsehozó/szerelmi összetartást elősegítő dolgot szeretnék, tehát, ami egy nászúthoz, házasághoz passzol.

Szeretem, ha magam készíthetem az ajándékozott dolgokat, így annak még jobban örülnék, ha olyas valami volna, amivel a kézügyességemmel is hozzájárulhatok. Persze, ha nincs ilyen nem a világvége :D.


Ötletek? Vagy esetleg arra vonatkozóan, hogy hol találhatnék segítséget a téma felkutatására?


Előre is köszönöm! :)


2018. nov. 11. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

A házaspár buddhista vagy hindu vallású? Mert a buddhizmus és hinduizmus alapjaiban is egymást kizáró hit. Nem értem, hogy lehet mindegy, hogy melyik vallás szimbólumát ajándékoznád, amikor ezek különböző vallások. A buddhizmus egyfajta ateista vallás (egy módszer, hogy az ember a saját praktikáival elérjen egy megvilágosodott állapotot), bár később a kitalálóját istenként kezdték tisztelni. Buddha tudtommal sosem mondta magáról, hogy ő isten.

A hindu vallás pedig többistenhívő vallás. Alap eltérés.

Csak azért kérdezem, mert ha én Piroskába vagyok szerelmes, akkor ne ajándékozzanak már nekem egy képet Juliskáról.

Szóval csak el kéne dönteni, hogy Piroska vagy Juliska.

Értem, hogy valakinek Piroska és Juliska is kell egyszerre, de az nem házasodik, hanem paráználkodik.


Ha meg nem is buddhista meg nem is hindu a házaspár, hanem pl. egyistenhívők, akkor még sértheti is őket egy ilyen ajándék. Engem keresztényként felettébb felháborítana, ha egy buddhista vagy hindu jelképet vagy talizmánt adnának ajándékba.


üdv

Stefán

2018. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező,


Őszintén elmondom, hogy ezek a buddhista cuccok nem hoznak szerencsét, csak vannak naiv babonás emberek, akik ezt hiszik, de azoknak sem hoz szerencsét. Ez van, ez babonaság, butaság.

2018. nov. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit tehetsz, ha segíteni akarsz nekik, hogy őszintén kívánsz sok szerencsét az életükben, és adhatsz nekik valami kézzel hímzett kis praktikus dolgot, de nem kell a tárgyra erőltetni a szerencse hozást és nem kell a babonaságot terjeszteni.
2018. nov. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!