Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet áldozni akkor, ha az...

Lehet áldozni akkor, ha az ember meggyónta bűneit, viszont még nem teljesítette az elégtételt?

Figyelt kérdés

2018. nov. 11. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Nem áldozni kell, meg gyónni mindig ugyanazt, hanem megtérni a Biblia szerint:


"Térjetek meg és higgyetek az evangéliumban!"


Ezt tanította Jézus.

2018. nov. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem igen, hisz a feloldozást megkaptad, tehát a lelked tiszta. Legközelebb azért kérdezd meg, mikor gyónsz!
2018. nov. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Igen, megkérdeztem már erről gyónás után egy atyát.
2018. nov. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
Elégtételt is kell teljesítenie? Erről miért nem beszélnek az emberek? 24 éves hívő vagyok, de erről most hallok először!
2018. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Elégtételt is kell teljesítenie? Erről miért nem beszélnek az emberek? 24 éves hívő vagyok, de erről most hallok először!"

A penitencia vagy magyarosan elégtétel mindig is a bűnbánat szentségének része volt. Bár ha nem voltál még soha gyónni, akkor nyilván nem tudhatod. Viszont meglepődtem, mert én azt hittem, hogy ez egy közismert dolog a nem katolikusok számára is.

2018. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nagybotos ***** válasza:
8%
Drága emberek! Isten számára annyira értékesek, hogy valami eszméletlen nagy "árat" fizetett értünk. Értitek ugy-e? Ezek után a vallás ezt kicsúfolja azzal, hogy gépies imákat mondjstb. Ha én egy ekkora áldozatot hoztam volna egy Barátomért, akkor nem örülnék, ha ezt valaki semmiségekkel még megtoldaná! A Fia feláldozása megrendülten vigyen Isten lénye jobbmegismerésére. SZEMÉLYES kapscolatba szeretne lépmi, mint ahogy emberi viszonylatban, én is erre vágynék. Keresd az ő országát, az emberekkel valóKAPCSOLATODban IS. ...
2018. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Lehet áldozni akkor, ha az ember meggyónta bűneit, viszont még nem teljesítette az elégtételt?"

Persze, hiszen "Isten megbocsátotta bűneidet, menj békével". Meg abból is következik, hogy az elégtétel időnként olyasmi, hogy egy héten keresztül minden nap csináld azt, hogy x.

2018. nov. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!