Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúitól kérdezem,...

Jehova tanúitól kérdezem, hogy ha a sátánt istennek nevezi a Biblia, akkor Jézust miért nem lehet istennek tekinteni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 15. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok tanú, de hol nevezi a Sátánt Istennek a Biblia? Melyik versre gondolsz? (Ezt szerintem kellene, ahhoz hogy értelmezni lehessen, amit kérdezel) Ha Jn 14,30: „Közeleg a világ fejedelme. Rajtam nincs hatalma.” vagy valami hasonló versre gondolsz, akkor előre szólok, hogy a kettő még csak véletlenül se ugyan az. Közel sem azonos azzal, mint Jézust Istennek tekinteni.
2018. nov. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

"Nem vagyok tanú, de hol nevezi a Sátánt Istennek a Biblia?"

Evilág istenének nevezi, szerintem erre gondol a kérdező. Én is teljesen egyetértek azzal, ami írtál, kedves 1. válaszoló!


Bár a kérdező mentségére: Jézus is hozott egy hasonló példát:


János

10,33 Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné [rész 5,18.8,38.10,33. Mát. 26,65. Fil. 2,6.] teszed magadat.


10,34 Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek [Zsolt. 82,6.] vagytok?


Én sem vagyok Tanú...

2018. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szp72 ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, Jehova tanúi nem vitatják, hogy Jézus isten, csak nem a nagybetűs Isten, nem a mindenható Isten, hanem csak egy isten a sok közül, egy teremtett isten, bár azok közül a leghatalmasabb.


Pál apostol írja:


"Igaz, beszélnek istenekről, az égen és földön, mivel sok istenük és uruk van, nekünk mégis egy az Istenünk: az Atya, akitől minden származik, s akiért mi is vagyunk, egy az Urunk, Jézus Krisztus, aki által minden van, s mi magunk is általa vagyunk." (1Kort 8,5-6)


Mivel ők nem vallják, hogy az Atya és a Fiú lényegileg egy Isten, egy Úr és egy Teremtő, hanem a két személyt külön istennek, külön úrnak és külön teremtőnek képzelik, ezért ők valójában két istent hisznek, ők a nagy Isten és a kis isten vallása.

2018. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
3-as, tévedsz. A tanúk Jézust nem tekintik istennek. (Mint, ahogy senki mást sem tekintenek istennek Istenen kívül, az Atyán kívül. A Szent Lelket Isten részének gondolják, pontosabban Isten teremtő erejének) A tanúk Isten Fiának tekintik Jézust. Ezt ők úgy értelmezik, hogy az Isten utáni 2. személy, Isten által az első teremtett lény. Az egész tanításukban az a leglényegibb különbség a többi keresztény irányzathoz képest, hogy tagadják a Szentháromságot, mint pl. az unitáriusok vagy annak idején Szervét Mihály tette. Ők Arius tanításához állnak közelebb.
2018. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Köszönjük mindenki válaszát, a többségük jól megírta,hogy mit jelent Sátán istensége, és ehhez hasonlóan, Jézus istensége.

Különösebb kiegészítést nem teszek hozzá, a válasza mindenkinek hellyel közzel, jó volt.:)

2018. nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szp72 ***** válasza:
100%

@ 3-as, tévedsz. A tanúk Jézust nem tekintik istennek. (Mint, ahogy senki mást sem tekintenek istennek Istenen kívül, az Atyán kívül.


"Kezdetben volt a Szó, és a Szó az Istennel volt, és a Szó isten volt.

Ő kezdetben az Istennel volt." (Jn 1,1 az Újvilág fordításban)


Szerintem nem tévedek. Ők Jézust egy istennek tartják, egy szellemi teremtménynek, egy angyalnak, de nem a mindenható Istennek. Az angyalokat ugyanis valóban nevezi a Biblia isteneknek, hiszen Jahve például az istenek Istene. (5Móz 10,17; Dán 2,47; Zsolt 50,1; stb.)

2018. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"Ezek a tények azt mutatják, hogy a János 1:1-nek az a fordítása, hogy „a Szó isten volt”, szilárd alapokon nyugszik. Mivel a Szó kimagasló állást tölt be Isten teremtményei között az Elsőszülöttként – aki által Isten mindent megteremtett – és Isten Szószólójaként, jó okkal mondhatjuk, hogy ő egy „isten”, vagyis egy hatalmas személy. "

[link]

2018. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég nagy a katyvasz itt sok ember fejében. Csak kapkodom a fejem. Két Isten, kis Isten, több Isten. Jegyezzük már meg végre, hogy Isten csak egy van! Hogy az emberek több Istenben hisznek ,az nem azt jelenti, hogy több van. A Szentháromság az egyik legnagyobb misztérium amit nehéz megérteni az embernek. Atya, Fiú, Szentlélek! Három lényegű, de EGY ISTEN!
2018. nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szp72 ***** válasza:
100%
Három személyű, de egy lényegű egyetlen Isten.
2018. nov. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2. Korintus 4:4 Ezek a hitetlen emberek nem képesek megérteni, mert ennek a világnak az „istene”, azaz a Sátán elsötétítette a gondolkodásukat. Azért tette ezt, hogy azok ne láthassák az örömhír fényét. Az örömhír pedig Krisztus dicsőségéről szól, aki minden tekintetben olyan, mint maga Isten. erre gondoltam
2018. nov. 18. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!