Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan győzzem meg a barátnőme...

Hogyan győzzem meg a barátnőmet arról, hogy amit ő csinál, az nem keresztény élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Akiről szó van, az kiskorom óta közeli barátnőm. Mai napig katolikusként gondol magára, de nem úgy él, és azt hiszem ennek nincsen tudatában. Összeállt egy nem vallásos sráccal, amivel önmagában semmi baj, mert nem követtek el együtt semmit bűnt akkor, amikor még friss volt a kapcsolatuk. A barátnőm tartotta magát és a srác elfogatta. (eddig amúgy szép is lenne) Telt az idő és felmerült a házasság gondolata. A srác nem akarta templomban, mert ez a részéről hazugság. (Amúgy ebben egyetértek vele.) A barátnőm elfogadta a helyzetet. Ezen a ponton tehette volna azt, hogy ösztönzi a srácot az Isten keresésére és kivárja a megtérését, hiszen az Úr mindenkit szólít és mindenkit meghallgat, tehát imádkozhatott is volna a srácért. Ha igazán hitt volna abban, hogy Isten akarja ezt a kapcsolatot, akkor az Ő kezébe helyezi és vár türelemmel. Ha pedig a srác szerelme elég erős, akkor elindul ezen az úton és valószínűleg sikerrel is járt volna. De nem ez történt. A barátnőm egyszerűen elfogadta, hogy akkor legyen csak polgári házasság és számára ez így megfelel. Szerinte attól ő még jó keresztény, amit tudom, sokan mások is állítanak, ő pedig most annak hisz, amit hallani akar. Ez volt a könnyebb út és a nyárra tervezik az "esküvőt". Félre értés ne essék, nem akarok én egyedül mindenkit megmenteni, sőt, általában nem az én terepem az ilyesmi. Viszont ő közel áll hozzám, így van felelősségem, hogy csendben bólogatok, vagy elmondom az igazat, ami talán segítheti őt egy jobb élet felé.


A problémám az, hogy nem tudom, ezt hogyan, milyen szavakkal tegyem. A fent leírtakat ha szó szerint így elmondom, az nem ér el hozzá. (Megkérem a nem vallásos testvéreimet, hogy ne írjanak választ, ha nem tudnak a konkrét kérdésben segíteni vagy kulturáltan fogalmazni. Emellett előre szeretném közölni, hogy semmilyen privát üzenetre nem fogok válaszolni) A barátnőm: 25/N én pedig szintén.


2018. nov. 18. 23:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Azt hittem vmk hatalmas bűnt követett el. Vagy erkölcstelenül él. Ilyesmi.

Miért akarsz beleszolni az életébe? Mi bűnt követ el pontosan? Annyit, hogy nem fognak csak polgári esküvőt tartani?

"A srác nem akarta templomban, mert ez a részéről hazugság. (Amúgy ebben egyetértek vele.) ".

A barátnő szerelmes, megházasodik, családod szeretne alapítan. S nem próbálja a szerelmére a saját hitét erőltetni. Mi a probléma? Ettől ő még élhet ugyanazzal a hittel mint eddig, s a leendő gyermekeinek is átadhatja. S közben a szerelme is megtalálhatja Istent! Akkor, mikor eljön az ideje. De addig miért nem élhetnének boldogan egyszerű polgári esküvős házasságban?


Mit akarsz vele megértetni?

2018. nov. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

A kerdesed (stilus, szohasznalat, tema) alapjan te azonos vagy ezzel a kerdezovel

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri..


...es nagyon, de nagyon jo lenne, ha befejezned a masok eletebe valo beleszolast. Ritka undorito dolog, ha valaki meg akarja mondani egy masik embernek, hogy mit csinaljon, hogy lelkiismeretfurdalast okozzon azzal, hogy nem jo helyen kotik az eskuvot, hogy elidegenitse oket egymastol es egyaltalan, vallasi okbol vitat szitson a ket ember kozott.

Ne akarj beleszolni masok eletebe!!!!

2018. nov. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

A kényszerítő-hittérítés kora lejárt.

Ha különbnek tartod magad barátnődnél, vagy ha azt képzeled, hogy 'igazságod' rákényszerítani van jogod - és annyira hívő vagy, mint kérdésedből kiolvasható, vigyázz!

Szándékod indítéka a hét halálos bűn egyike: a kevélység!

2018. nov. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Amikor az ember olyanokat kezd el írni magáról, hogy "én sem vagyok tökéletes de, szó sincs arról, hogy én beleszeretnék szólni de, megkérném a nem vallásos testvéreimet ne írjanak, választ, semmilyen privát üzenetre nem válaszolok" akkor azok arra mutatnak rá, hogy nem az általad útról letérő személlyel kellene foglalkozni, hanem magaddal, mert ott sincsen minden rendben.


Neked az ég egy adta világon semmi dolgod keresztény hívőként, mint példaértékű életet élni, és miután "lámpássá" váltál, lámpásként szolgálni más emberek előtt, midőn a példaértékű életed másokban is elindítják a változást.


Eltudod képzelni, ahogy Jézus közli az emberekkel, hogy "gyerekek, csakis azok szóljanak hozzám, akik egyetértenek velem, mert a többieknek úgy sem válaszolok, meg ne is keressetek, mert nem fogok válaszolni..."


Az ugye meg van, hogy Jézus azt várja el tőled, hogy ha úgy van, a legnagyobb szeretet szerint cselekedj, add az életed oda másért, ahogyan Ő is megtette, te meg attól félsz, hogy mások privátban esetleg majd ismerkedni akarnak....


Szépen áll a helyzet......

2018. nov. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem sem a Te dolgod "meggyőzni" a barátnődet, hogy rosszul teszi amit csinál. A barátnőd erre magától fog majd rájönni és csak így lehet, mert a döntésébe még az Isten sem avatkozik bele, mert az szeretetlenség lenne.



"

Hívő leány járhat-e hitetlen fiúval?


Kedves Gyermekem!


Kérdésedre csak félreérthető választ lehet adni. Ezért inkább másképpen teszem fel e kérdést, és akkor pontos választ kaphatsz kérdésedre.


Járhat-e hívő leány rossz szándékú fiúval, vagy csak jó szándékú fiúval tartson kapcsolatot? Mint látod, e kérdésben már benne van a válasz is. Nyílván csak jó szándékú fiúval érdemes kapcsolatot tartani! De honnan lehet tudni, hogy melyik fiú jó, illetve rossz szándékú?


Jó szándékú az, aki nyitott arra, hogy Isten, lélek, örökélet témákkal foglalkozzék. Aki menekül az ilyen témák elől, vagy érvek helyett minősítésekkel áll elő (szidja a papokat, a vallásosakat, a templomokat, a szertartásokat, stb.) az akkor is rosszhiszemű, rossz szándékú, ha ezt mézesmázos szavakkal teszi, s közben udvarló szavakat, mozdulatokat (simogatás, ölelés,) tesz. Az ilyen még a hitetlennél is rosszabb! Igen, mert lehetnek jó szándékú hitetlenek és lehetnek olyanok, akik rossz szándékúan is hívőknek tartják magukat.


Az egyedül fontos tehát az, hogy valaki jó szándékúan tanulékony, vagy sem!?


Nagyon sok olyan ember van, aki rossz szándékú, s közben minden lehető vallásos rendezvényben szerepet akar játszani! A vallásosság ördöge az egyik legördögibb ördög. Az első testvérgyilkosságot is (Káin és Ábel) oltárvita váltotta ki, melyben az egyik vallásos – Káin – rossz szándékú volt!


Legyen számotokra a legfontosabb az, hogy mindig jó szándékkal és tanulékonysággal akartok csak élni és szóba állni!


Megáldalak a TANULÉKONYSÁG LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 894

2018. nov. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

De gáz vagy kérdező xD


Szabad akarat? Mond valamit?

2018. nov. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

A srác mondjuk bevállalhatta volna a templomi esküvőt a lány kedvéért, nem az lett volna az első alkalom hogy hívő és nem hívő templomban házasodik... Na mindegy, de ezzel kapcsolatban te barátnőként nem tudsz mit tenni.


Kérdés: A gyerekek nevelését hogy tervezik?

2018. nov. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 KZitus ***** válasza:
100%

Szia


Az lenne a keresztényi, és szeretteljes(főleg ha igazi barátnőd), ha nem próbálnád ráerőltetni a saját elképzelésedet. Talán jó lenne ha barátnőként igyekeznél megérteni az álláspontját, és tisztelni annyira őt és magadat, hogy elfogadod a döntését.

Sok ellentmondás van az indokaidban.

Pl. "A srác nem akarta templomban, mert ez a részéről hazugság. (Amúgy ebben egyetértek vele.)" - ha egyet értesz a sráccal, akkor miért is érzed szükségesnek meggyőzni arról(a barátnődet), amit te sem fogadsz el?

Nem gondolod komolyan, hogy a templomi esküvő bármi +-t ad a házasághoz, de te azért mégis "meggyőznéd" erről?

Van a templomi esküvőnek hatása arra, hány pár válik el, vagy marad együtt?

Én 44 éve élek csak "polgári" eskövő keretein belül a házasságomban. Nem volt ezzel soha semmi problémám.

Bár csak a barátnőd is élhetne ennyit a férjével - boldogan.

2018. nov. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ezzel kapcsolattal inkább az a baj, hogy a lány megalkuszik, mert nem lát a rózsaszín ködtől. Ő sokkal többet feláldoz ezért a kapcsolatért, amiért láthatóan a párja nem sokat tesz. Nyárra tervezik az esküvőt - rengeteg idő van addig, ez csak időhúzás. Gondolom a lány tervezi nyárra, a srác meg addig valahogy kibújik alóla (nincs pénz, inkább menjünk belőle a Maldívra, stb.). Ismerek hívő-nem hívő párt, ahol a nem hívő tisztelte a párját annyira, hogy volt templomi házasság, mert a hívő párjának ez fontos.

Itt a kérdésben szereplő párnál ugyanilyen nyögvenyelős lesz a gyereknevelés is (ha válás nélkül eljutnak addig)...

2018. nov. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

"Ha igazán hitt volna abban, hogy Isten akarja ezt a kapcsolatot, akkor az Ő kezébe helyezi és vár türelemmel. Ha pedig a srác szerelme elég erős, akkor elindul ezen az úton és valószínűleg sikerrel is járt volna. De nem ez történt"


Ebben igazad van kérdező!

Amúgy meg egy igaz barát azt is megmondja, hogy mit nem kéne csinálni, még ha ellenkezik a véleményével akkor is.

Engem is egy barátom rázott gatyába, amikor én nem úgy éltem, ahogy kellett volna. Akaratom ellen beszélt, pedig semmi köze nem volt olyan dolgaimhoz, amiket akkor csináltam. Ha neki is ez a felfogása van, hogy "nem szólok bele más életébe, meg semmi közöm hozzá," most nem itt tartanék.

Ráterelt helyette Jézus útjára, én azt mondom tedd ezt te is, ilyen egy igaz barát, azt is megmondja, ami nem tetszik az illetőnek.

Egy nap majd hálás lesz ez miatt, mint ahogy én is hálás vagyok az én barátomnak, bár akkor még haragudtam rá.

2018. nov. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!