Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kizárólag a hívőket kérdezem!...

Kizárólag a hívőket kérdezem! A karácsony hogyan zajlik nálatok családi és gyülekezeti körben?

Figyelt kérdés
Van e ajándékozás vagy inkább csak együtt van a család mert az a fontos? Van-e karácsonyfa? Ha igen miért és ha nem akkor miért nem? Hogyan élitek meg az évnek ezt az eseményét?
2018. nov. 20. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi dec. 24-én, szentestén díszítjük a fát. Hogy miért? Mert itt Európában, a karácsonykor évszázadok óta ez a hagyomány. A dédszüleim díszeit is fel szoktuk tenni. Nagyapám mesélte, hogy a világháborúban, 1944 karácsonyán nem tudtak fát szerezni, pincében töltötték a szentestét Budapest bombázásakor, de néhány fenyőgallyat akkor is vázába tettek pár dísszel.

Nálunk úgy volt, mikor még gyerekek voltak, hogy a nagyszülők elvitték 24-én délután 4 körül a gyerekeket a pásztorjátékra a templomba, ezalatt otthon a szülők feldíszítik a fát, és mire hazaérnek a meglepetés várja a gyerekeket.

Szoktunk ajándékozni is, nem olyan nagy értékben, inkább könyvet, színházjegyet, stb. Utána vacsora (hagyományosan hal, mert 24-én még böjt van), majd éjfélkor megyünk a szentmisére. Én 25-én reggel is, mert az ünnepi misén mindig éneklünk a kórussal, aznap délben pedig megnézzük a tv-ben a Szentatya Urbi et Orbi áldását.

Én mindig örömmel élem meg karácsonyt, a húsvét után a 2. legnagyobb ünnep az egyházi évben a Megváltó születése. A római katolikus naptár 8 napon keresztül ünnepli (karácsony nyolcada), az ünnepkör maga jan. 6-tal, Vízkereszttel zárul le.

2018. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van karácsonyfa és ajándékozás is, meg templom / Bibliaolvasás / vallásos karácsonyi énekek éneklése / imádkozás is.
2018. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Keresztény vagyok, és nekünk fontos ugye a család.

Az enyém egyáltalán nem hívő, van náluk is fa, nagy kajálás iszogatás, drága ajándékok, veszekedés.

Szóval így bellül nagyon fáj, de idén másodszorra kimaradok a karácsonyból, külföldön élek, ezért nem utazom haza.

25-én természetesen templomban leszek, majd a gyülekezettel, este pedig barátoknál.

26-an reggel munka.

Fát már kinéztem magamnak, ilyen kicsi asztali műanyag a teszkóból, ami már alapból fel van díszítve, minek állítsak egymagamnak 2 méteres fenyőt?

Szóval ilyen kis szolid karácsonyom lesz, picit magányosan, fagyasztott pizzával, ajándékok nélkül, inkább a lelki dolgokra próbálok koncentrálni hogy közelebb kerüljek Jézushoz. :)

2018. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van karácsonyfa, mert szép. Más nincs neki tulajdonítva. Van ajándék, mert jól esik adni, nincs mögé képzelve semmi. A gyülekezetben úgyszintén. De nem csak ezen a napon adunk, mielőtt még a karácsonygyűlölők ezért megszólnak. A Megváltó, az emberré lett Isten születéséről ezen a napon ünnepélyes formában megemlékezünk és örülünk a kegyelemnek. És még mindig nincs mögötte semmiféle babona, csak az ajándék öröme. Ő önmagát adta nekünk ajándékba kegyelemből, mi pedig az ő teremtményeit ajándékozzuk szeretetből.
2018. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

24-én szenteste szűkebb családi körben ünneplünk (régen emlékszem voltunk 16-an is, utóbbi években már csak 4-en). Délután feldíszítjük a fát, este vacsorázunk, megajándékozzuk egymást (nem szoktuk túlzásba vinni, úgy vagyunk vele, hogy nem az ajándék ára a fontos). Éjfélkor elmegyünk a templomba, megünnepeljük Krisztus születését. 25-én reggel szintén elmegyünk templomba, délután pedig rokonok jönnek hozzánk.

A templomban minden évben van pásztor játék, sajnos utóbbi években nem jut rá idő, hogy elmenjek. Illetve újra járnak betlehemezni a gyerekek is.


Számomra a karácsonyhoz szorosan hozzátartozik az advent, igyekszem néha elmenni hajnali misére is. Valamint mindig részt veszek az adventi lelkigyakorlaton, ami az ünnepet megelőző 1-2 hétben szokott lenni.

2018. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Azt ugye megvan hogy Jézus nem decemberben született? Valójában ez a téli napforduló ami az ókori pogány vallásokban a napisten ünnepe volt. Karácsonyfa állítás szintén pogány szokás. Az ajándékozás pedig átment ész nélküli költekezésbe és pazarlásba. Tehát ezeknek semmi köze Jézushoz. Persze jogotokban áll részt venni ebben, de akkor ne Jézusra hivatkozzatok és ne nevezzétek magatokat Jézus követőjének.
2018. nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

"Azt ugye megvan hogy Jézus nem decemberben született?"

Meg, persze. Nem tudjuk , hogy mikor született Krisztus. Sem a pontos időt, sem a pontos napot. Dec. 25-én az Ige megtestesülését ünnepeljük, magát az eseményt. Mint ahogy húsvétkor sem a feltámadás napját ünnepeljük, lévén, hogy húsvét ráadásul mozgó ünnep.

A karácsonyfának semmi köze eredetileg a pogánysághoz, a "Napisten ünnepén" ugyanis nem állítottak fákat sehol. Kifejezetten karácsonyhoz köthetően először Luther Márton állított fát, de ha ez nem is igaz, az bizonyos, hogy igazán a 19. százasban terjedt el a karácsonyfa-állítás szokása. Közel s távol nem voltak már pogányok (akikre te gondolsz)...

2018. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van fa, ajándék, éneklés, nincs (olyan) nagy kajálás, templom is kimarad. Nem igazán arról szól nálunk sem mint amilyennek szeretném. Simán beszüntetném a vásárolt ajándékokat, kihagynám a rokonlátogatásokat. Már nem is tudom hogyan élem meg... kicsit mindig jobban attól félve, hogy olyan nap lesz mint a többi.
2018. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszoló!


Igen megvan hogy Jézus nem akkor született!


"Az ajándékozás pedig átment ész nélküli költekezésbe és pazarlásba."


Bizonyára nem tűnt fel neked de a kérdésem legelején oda van írva hogy a hívőket kérdezem. Te valószínűleg nem vagy hívő vagy nem érted hogy miről van szó!

A válaszokban ilyeneket lehet olvasni.

"Szoktunk ajándékozni is, nem olyan nagy értékben..."

"Délután feldíszítjük a fát, este vacsorázunk, megajándékozzuk egymást (nem szoktuk túlzásba vinni, úgy vagyunk vele, hogy nem az ajándék ára a fontos)."


Kifejezetten a hívőkre voltam kíváncsi. Értelem szerűen azok a családok ahol csak egy személy hívő ott másképp zajlanak az események.


"Persze jogotokban áll részt venni ebben, de akkor ne Jézusra hivatkozzatok és ne nevezzétek magatokat Jézus követőjének."


Miért kell rögtön a negatív oldalról megközelíteni a dolgot? És mi a helyzet azokkal akik Jézusra hivatkoznak karácsonyoznak és mégsem vesznek részt a pazarlásban és költekezésben?

2018. nov. 20. 22:58
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, vannak olyanok, akiket magukat kereszténynek mondják, de a karácsonyt nekik pont ilyennek tanította a szektájuk belső tanítása, mint amit leírt a hatos válaszoló. És nem fogják megérteni, hogy nem igaz, mert akkor ellent kéne mondani a szekta tanításának, az pedig nem megengedett.
2018. nov. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!