Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták istentagadása...

Az ateisták istentagadása miért párosul azzal a fölfogással, hogy ők úgy élnek, ahogy akarnak?!

Figyelt kérdés

Most fogalmazta meg egy ateista a nézetét erre a kérdésre: Mi az, ami az ateistákat ráveszi, hogy annyi időt, figyelmet és energiát öljenek valaminek a cáfolatába, ami szerintük nem is létezik?

Ezt válaszolta: „Ateista vagyok, nem hiszem semelyik Istenben sem. De tele van a világ olyan emberekkel akik rád akarják verni a hitüket. Na, velük nem értek egyet. Tiszteltben tartom, hogy ők hisznek valamiben/valakiben, de ők is tartsák tiszteletben azt, hogy én nem hiszek úgymond semmiben. „

Nos, ez a része kit érdekel, hogy hisz-e akármiben, tojáshéjban vagy a vasúti sínben, nincs jelentősége. De hogy öntörvényűen szabják meg maguknak a jó és a rossz fogalmát, azt már a társadalomban mindenki elszenvedi, akin átgázolnak, akit semmibe vesznek, akit kirabolnak, kisemmiznek, megszégyenítenek, akikről szólnak a TV híradókban a bűnügyi riportok, és akik tehetős létükre korruptak és korrupt törvényeket szabnak a társadalomnak. Az ateista nem hitét miért tartsa tiszteletben bárki is, amikor ezzel párosul az ateizmus, mert hogy párosul, az egyértelmű! Hogy az Isten maximális erkölcsi viselkedést vár el mindenkitől, az miért nem elfogadható az ateistáknak? A Könyvek Könyvének Istenéről beszélek!



2018. nov. 20. 21:18
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%
Honnan veszed hogy így gondolják? Attól hogy ateista vagy nem muszáj nihilizmusba merülnöd.
2018. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
94%

Nos javaslom, hogy próbálj meg egy kicsit lehiggadni, mert keresztényként mondom, számtalan hülyeséget összehordtál.

Ateisták közt is vannak akik a jóra törekszenek, szerintem többségük ilyen és a keresztények közt is vannak korrupt és tolvaj személyek, lásd a magyar kormányt, hiszem, hogy a többség nem ilyen.

Sőt vannak olyan ateisták, akikről példát vehetne néhány hívő (pl. te is), mert bár hívőnek mondják magukat, tetteikkel, beszédükkel még sem Krisztus követik. Te például sok millió embert rágalmaztál meg itt, Krisztus mikor tette ilyet?

2018. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, butaságot mondasz.

Értelmes ateista (ebből van több) az tudja, hogy a társadalmi törvények értelmes dolgok, és igyekszik betartani őket. Törvénytisztelő.

Ezen kívül az ateisták NAGY többsége nem istentagadó, csak nem hisz benne. Ezt jó lenne megértened.

Ezen kívül a legtöbb ateista erkölcsösebb, mint pl. te - mivel ők MAGUKTÓL erkölcsösek, te pedig csak azért, mert félsz az istened haragjától.


Végül egy kérdésedre:

"Hogy az Isten maximális erkölcsi viselkedést vár el mindenkitől, az miért nem elfogadható az ateistáknak?"

Pl. azért, mert nem hisznek az istenek létezésében?

Ugye te sem hiszed, hogy pl. a koboldok erkölcsét kellene követned, ha egyszer nem hiszel a koboldokban?

Ezen kívül az isten TŐLED nem vár el maximális erkölcsöt?

Mert amit írtál, az eléggé erkölcstelen.


Kicsit ezeken gondolkozz el.

2018. nov. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
87%

"akikről szólnak a TV híradókban a bűnügyi riportok, és akik tehetős létükre korruptak és korrupt törvényeket szabnak a társadalomnak."


Hát, igen, a csúnya ateisták! Bezzeg jó keresztény kormányunknak eszébe sem jutna a korrupció és a korrupt törvényhozás :D Kérdező, ez jó nagy öngól volt!

2018. nov. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
91%

"De hogy öntörvényűen szabják meg maguknak a jó és a rossz fogalmát, azt már a társadalomban mindenki elszenvedi, "


Ezt hol olvastad leírva?

Ők csak azt mondják, hogy mások firkálmánya nélkül is tudják, hogy mi helyes vagy mi nem.

Persze lehet, hogy az Istened duzzogni fog, ha néhány esetben barbár módon nem köveznek meg xy embert, de ettől függetlenül tudnak békés társadalmat kiépíteni és komoly, őszinte emberi kapcsolatokat. (ami azért fontosabb a kétszínű hajbókolásnál).

Ott sem mindenki él szabadabban, de mindegy. Remélem értetted, miről ugatok itt.

2018. nov. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
11%

"Ugye te sem hiszed, hogy pl. a koboldok erkölcsét kellene követned, ha egyszer nem hiszel a koboldokban?"


Azért ne keverjük már a mesét Isten szavával. Én értem amit a kérdező kérdez, más miért nem teszi? Amit írt, az jogos, de csak az ismeri be, hogy bűnös és erkölcstelen, aki ismeri Isten igéjét. Amúgy meg csak magyarázkodás van, hogy "de én jóra törekszem", miközben szeretetlen, gyűlölködő, irigy, hazug, satöbbi.

2018. nov. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
83%

"Amit írt, az jogos"

Nem, hanem egy esztelen provokáció. Lapít is azóta rendesen! Mukkanni se mer.


Ha te másképp gondolod, az elég baj.

Amúgy meg az isten és a koboldok között semmi komoly különbség nincs.

2018. nov. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Nos, nem olvastok normálisan? Mit írtam?


„Az ateista nem hitét miért tartsa tiszteletben bárki is, amikor ezzel párosul az ateizmus, mert hogy párosul, az egyértelmű!”


„Amikor ezzel párosul, mert hogy párosul, az egyértelmű!” Nem arról beszéltem, amikor nem párosul. Az egekbe szökő bűnözés mutatja, hogy párosul! És akik ezt gyakorolják, azért gyakorolják, mert az ateizmusok ennek nem szab gátat!


„Amit írt, az jogos, de csak az ismeri be, hogy bűnös és erkölcstelen, aki ismeri Isten igéjét. Amúgy meg csak magyarázkodás van, hogy "de én jóra törekszem", miközben szeretetlen, gyűlölködő, irigy, hazug, satöbbi.” Tökéletes meglátás! Az ateistának nincsen meghatározott erkölcsi kresze, hanem öntörvényű, ha pedig az érdeke úgy kívánja, átgázol bárkin. Ezt is a tények bizonyítják!


„Kérdező, butaságot mondasz.

Értelmes ateista (ebből van több) az tudja, hogy a társadalmi törvények értelmes dolgok, és igyekszik betartani őket. Törvénytisztelő.”


Ha az értelmes ateistából van több, akkor miért van a föld klímája tönkretéve, miért erőltetik a gyógyszergyárak a gyógyszereiket a népre, amikor az ezzel összekapcsolódó orvosi ajánlások ellenére háromszorosára nőtt a betegek száma /Dr. Boros G. László, Kaliforniai Egyetem – YouTub riportok/, és miért óriási méretű a világbűnözés, kábítószerek használata, fegyverkereskedelem, a szenvedés, stb. nem sorolom.

Ezt mind a kevéske ateista csinálja, mert a többség olyan mintha Krisztus jellemét követné, amikor egyébként elutasítja a Krisztus követést, azért ateista. És mitől lenne keresztény bármelyik magát annak valló, ha a valóságban nem követi?! Ha ráírod a trabantodra és híreszteled, hogy mercédesz, attól azzá lesz?


Ateista védelmező barátaim, az ateista azért választja az ateizmust, hogy bármikor úgy dönthessen bármiben, ami neki az érdekeit szolgálja, mert nem hajlandó elfogadni az egyetemes erkölcsi törvényt, amit a Teremtő a társadalomnak megszabott! Az összes gonosztettet a történelemben mind ateisták követték el, ha eredetileg istenhívő volt, akkor is ateistaként cselekedett. Tehát aki ismeri Istent, ismeri a törvényeit és megmarad abban, soha nem fog bűnt gyakorolni! Az ateizmus természetrajzában pedig ez a tétel sehol nincsen rögzítve. Én erről beszéltem, hogy „Az ateisták istentagadása miért párosul azzal a fölfogással, hogy ők úgy élnek, ahogy akarnak?! Ez pont olyan, mint kimenni az autópályára, ahol vannak akik úgy vezetnek, ahogy akarnak. Ha meg nem érted amit mondok, ne válaszoljál mellébeszéléssel.


És az ateista ne mondja meg, hogy Isten milyen tudományos bizonyítékot adjon magáról, mert ez a felfogás máris azt diktálja neki, hogy öntörvényűen gondolkozzon, ami az első lehetséges lépés ahhoz, hol valamikor valakinek kárt okozzon. A Föld tönkretételének megvannak a gondolati előzményei, ahonnét elindult a folyamat...

2018. nov. 21. 10:47
 9/42 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező!

Nagyon úgy tűnik, hogy valamilyen komolyabb lelki problémád van.

A SAJÁT érdekedben ERŐSEN javasolt, hogy menjél orvoshoz.

Még egyszer: NEKED lesz rossz, ha nem mész!

2018. nov. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Én megértem a felháborodásodat. De tulajdonképpen az ateita is hívő, még ha tagadja is! Ő abban hisz, hogy nem hisz Istenben. Ezt hiszi. Szabad akarata van, ezért egy ideig méág teheti amit akar...

DE! A Sátán és a démonai PONTOSAN tudják, hogy Isten van, tudják, ő hozott létre mindent a világegyetemben. És? Attól még élik a maguk istentelen életét, és rombolást végeznek Isten teremtésművében. Pl. "megvakítják a nem hívők elméjét", ezzel önző módon kizsákmányolják, és tönkreteszik a földet, az erkölcsöt, előidézve, hogy olyanokká váljanak az emberek, amiről Pál a 2Timóteusz 3:1-5 verseiben ír. Sajnos amiről írtál, annak mindnek be kell teljesednie, de azt is mondhatjuk, hogy CSAK az történik, amit a Pál által jellemzett emberek tesznek. Ezeket a dolgokat nem csak az ateisták teszik(sőt), de minden ember, aki el van idegenedve Istentől. Mert lehetetlen, hogy aki ismeri Istent, az szándékosan ártana a másik embernek.

2018. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!